Liga 3, rezultate etapa 4 din play-off și play-out | Oțelul câștigă cu Aerostar, Reșița ia doar un punct cu Pandurii, după un meci spectaculos. Minaur pierde cu Lotus, în timp ce Foresta remizează în derby-ul Bucovinei

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 22 Apr. 2022, 20:31 Actualizat: 23 Apr. 2022, 12:34 Liga 3
Liga 3, rezultate etapa 4 din play-off și play-out | Oțelul câștigă cu Aerostar, Reșița ia doar un punct cu Pandurii, după un meci spectaculos. Minaur pierde cu Lotus, în timp ce Foresta remizează în derby-ul Bucovinei

Etapa a 4-a din play-off-ul, respectiv play-out-ul Ligii 3 are loc în întregime vineri, 22 aprilie, înainte de sărbătoarea Paștelui.

Cu excepția a două jocuri, ambele din Seria a 4-a, toate meciurile se desfășoară de la ora 17:00. Agricola Borcea – CS Afumaţi, din play-off, are startul de la ora 12:00, în timp ce FC Voluntari 2 – Înainte Modelu, din play-out, se joacă de la ora 13:00.

Avântului Periam, din play-out-ul Seriei a 8-a, i-a venit rândul să stea în această rundă.

Progresul Spartac a pierdut primul meci. CSM Reșița și CS Hunedoara rămân singurele echipe neînvinse în acest sezon

Înainte de disputarea acestei etape, doar două echipe au mai rămas invincibile în acest sezon. A treia care a rezistat până acum, Prograsul Spartac, liderul Seriei a 4-a, a cedat weekendul trecut în meciul din deplasare cu Rapid 2, scor 1-2.

În continuare sunt neînvinse CSM Reșița (Seria 7) și CS Hunedoara (Seria 9), după 18 etape ale sezonului regular, respectiv trei din play-off.

Pe locurile de baraj de promovare în Liga 2 se situează înainte de a patra etapă a play-off-ului următoarele echipe:

Dante Botoșani (47 puncte), Foresta Suceava (41)(Seria 1), SC Oţelul Galaţi (55), CSM Focșani (48)(Seria 2), CS Afumaţi (51), SC Popești Leordeni (41)(Seria 3), Progresul Spartac (52), CS Tunari (46)(Seria 4), AFC Odorheiu Secuiesc (50), FC Pucioasa (43)(Seria 5), CSM Slatina (48), Viitorul Dăești (43)(Seria 6), CSM Reșița (59), CSM Deva (46)(Seria 7), CSC Ghiroda şi Giarmata Vii (40), CSC Dumbrăvița (35)(Seria 8), CS Hunedoara (57), Metalurgistul Cugir (42)(Seria 9), Minaur Baia Mare (49) și CA Oradea (42)(Seria 10).

Singura echipă care a ieșit din acest top este Crişul Chişineu Criş, din Seria a 8-a, care i-a cedat locul formației CSC Dumbrăvița, pe care o depășise în urmă cu două etape.

REZULTATE ETAPA 1, 2, 3 play-off / play-out Liga 3

REZULTATE ETAPA 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 din sezonul regular al Ligii 3, ediția 2021-2022

Meciurile și rezultatele din etapa 4 de play-off, respectiv play-out din Liga 3:

SERIA 1, etapa 4, play-off

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00
Huşana Huşi – Dante Botoşani  1-0
Alexandru Marin (72)
Bucovina Rădăuţi – Foresta Suceava 1-1
Andrei Merticariu (82) / Marian Ilie (50)

SERIA 1, etapa 4, play-out

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00
CSM Paşcani – CSM Bacău  0-0
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Ştiinţa Miroslava  2-1
Cosmin Nemțanu (51, 75) / Paollo Piazza Soares (82)
Sporting Juniorul Vaslui – Şomuz Fălticeni 1-1
Octavian Cracea (64) / Vasile Danilă (12)

CLASAMENT SERIA 1 play-off / play-out

SERIA 2, etapa 4, play-off

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00
Aerostar Bacău – SC Oţelul Galaţi  0-1
Vasile Jardan (30)
Metalul Buzău – CSM Focşani 0-1
Ionuț Manu (76)

SERIA 2, etapa 4, play-out

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00
Sportul Chiscani – CS Făurei  3-1
David Potor (12, 79), Laurențiu Iancu (71) / Gabriel Niță (63)
Sporting Lieşti – Dinamo Bacău  4-1
Marius Sevastian (25, 90+3), Andrei Mihu (38), Goerge Bîrlădeanu (72) / Bogdan Brăescu (52)
Viitorul Ianca – CSM Râmnicu Sărat 3-1
Marius Dima (45+2), Costin Ciucureanu (67, 77) / Dragoș Ceaușel (11)

CLASAMENT SERIA 2 play-off / play-out

SERIA 3, etapa 4, play-off

vineri, 22 aprilie 2022, ora 12:00
Agricola Borcea – CS Afumaţi 0-4
Robert Buduroi (42), Ionuț Zaina (52, 74), Cătălin Cocoș (71)

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00
Farul Constanţa 2 – SC Popeşti Leordeni 1-1
Ştefan Bodişteanu (5 – penalty) / Alin Pătraşcu (54)

SERIA 3, etapa 4, play-out

vineri, 22 aprilie 2022, ora 13:00
FC Voluntari 2 – Înainte Modelu  5-0
Valentin Ioniță (40), Iulian Badea (47), Răzvan Dumitru (68, 76), Bogdan Dima (83)

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00
CSM Olteniţa – CSM Feteşti  1-1
Radu Podocea (65) / Andrei Pușcașu (80)
Gloria Albeşti – Recolta Gheorghe Doja 3-3
Mihai Zugravu (66), Vasile Carabuz (90+1), Cezar Beșleagă (90+5 – penalty) / Mihai Năstase (52, 61), Cristian Chiriță (87)

CLASAMENT SERIA 3 play-off / play-out

SERIA 4, etapa 4, play-off

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00
Unirea Bascov – Progresul Spartac  0-1
Alexandru Dițu (57 – penalty)
Rapid 2 – CS Tunari  0-1
Cosmin Ionică (74)

SERIA 4, etapa 4, play-out

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00
Campionii FC Argeş 2 – Academica Clinceni 2  0-2
Moses Baidoo (33), Abraham Ayemantey (64)
FCSB 2 – Real Bradu  6-1
Andrei Burlacu (7, 9), Antonio Burnaz (30), Alexandru Musi (51), Gabriel Fulga (55, 70) / Silviu Pîslaru (37)
Flacăra Moreni – Dinamo 2 1-0
Dragoş Cernea (65)

CLASAMENT SERIA 4 play-off / play-out

SERIA 5, etapa 4, play-off

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – AFC Odorheiu Secuiesc  0-1

Antal Barna (40)
Olimpic Cetate Râşnov – FC Pucioasa 0-1
Alexandru Petre (47)

SERIA 5, etapa 4, play-out

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00
SR Braşov – Kids Tâmpa Braşov  2-1
Vlad Potecu (82 – autogol), Ștefan Răchișan (90+5) /Marian Kerekes 73
CS Blejoi – CSO Plopeni  5-1
Marian Dănuț Iancu (27), Ștefan Georgescu (30 – autogol), Dumitru Cosmin Munteanu (45), Ștefan Mădălin Ghinea (61), Robert Daniel Enache (63) / Cristian Lazăr (12)
KSE Târgu Secuiesc – FC Hermannstadt 2 1-0
Jozsef Gazda (58)

CLASAMENT SERIA 5 play-off / play-out

SERIA 6, etapa 4, play-off

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00
Vediţa Coloneşti – CSM Slatina  0-2
Alexandru Popovici (45, 90+3)
CSM Alexandria – Viitorul Dăeşti 2-1
Eduard Sârbu (2), Adrian Mar (24) / Florian Pîrvu (29 – penalty)

SERIA 6, etapa 4, play-out

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00
Minerul Costeşti – Flacăra Horezu  0-1
Theodor Butoiu (31)
Sporting Roşiori – Universitatea Craiova 2  3-2
Ionel Mierea (34) George Preda (44), Marius Matei (76) / Atanas Trică (8, 41)
ACSO Filiaşi – Petrolul Potcoava 1-1
Alexandru Vulpe (78) / Laurenţiu Ana (53)

CLASAMENT SERIA 6 play-off / play-out

SERIA 7, etapa 4, play-off

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00
Pandurii Târgu Jiu – CSM Reșița  2-2
Mihai Stancu (14), Nichifor Georgescu (52) / Mediop Ndiaye (77), Laurențiu Breșneni (90+4)
Voinţa Lupac – CSM Deva 1-2
Jinga Emanuel () / Florin Stelea (55), Mahad Kayondo (90)

SERIA 7, etapa 4, play-out

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00
Aurul Brad – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2  2-0
Raul Clemenciuc (35), Andrei Şoit (81)
Viitorul Şimian – Gilortul Târgu Cărbuneşti  2-0
Fabio Trip (50), Sorin Avram (78)
CSM Jiul Petroşani – Progresul Ezeriş 0-1
Dumitru Dragomir (69)

CLASAMENT SERIA 7 play-off / play-out

SERIA 8, etapa 4, play-off

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00
Şoimii Lipova – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii   2-1
Mohammed Salhi (64), Nicholas Brad (90+3) / Petrișor Jichici (61)
Crişul Chişineu Criş – CSC Dumbrăviţa 1-1
Patrick Pașcalău (90+1) / Luca Bodri (2)

SERIA 8, etapa 4, play-out

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00
Progresul Pecica – Frontiera Curtici  2-2
Marco Enciu (34), Dan Răchită (41) / Bogdan Burlă (38 – penalty), Cristian Moldovan (65)
Gloria Lunca Teuz Cermei – Pobeda Star Bisnov 3-0
David Popa (34 – penalty), Florin Mateucă (54), Rafael Iuga (71)
Avântul Periam stă.

CLASAMENT SERIA 8 play-off / play-out

SERIA 9, etapa 4, play-off

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00
Viitorul Cluj – CS Hunedoara  0-2
Andrei Roşu (17), Petre Simon (74)
Unirea Ungheni – Metalurgistul Cugir 2-1
Marian Codrea (57), Cătălin Dinu (60) / Marius Lupu (34 – penalty)

SERIA 9, etapa 4, play-out

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00
Unirea Alba Iulia – Avântul Reghin  3-3
Ionuț Cîrloanță (54), Dennis Iepure (64), Răzvan Fetița (83 – penalty) / Mario Pop (24, 52), Adrian Murar (41 – penalty)
Gloria Bistriţa Năsăud – Sticla Arieşul Turda  5-3
Roberto Hasnăș (9), Florin Cordoș (18, 67), Alexandru Stoica (38), Marius Curtuius (58) / Florin Dan (7, 66 – penalty), George Goronea (87)
CS Ocna Mureş – Sănătatea Cluj 4-0
Alexandru Giurgiu (26, 33), Andrei Ceaca (85), Andrei Vasinc (89)

CLASAMENT SERIA 9 play-off / play-out

SERIA 10, etapa 4, play-off

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00
Lotus Băile Felix – Minaur Baia Mare  2-1
Cosmin Sîrbu (21 – penalty), Ştefan Meşter (30) / Viorel Chinde (2)
Someşul Dej – CA Oradea 0-1
Răzvan Gunie (10)

SERIA 10, etapa 4, play-out

vineri, 22 aprilie 2022, ora 17:00
Luceafărul Oradea – Progresul Şomcuta Mare  0-1
Bogdan Bîrle (38)
SCM Zalău – CSM Satu Mare  0-3
Ervin Zsiga (44, 77), Cosmin Zamfir (51)
Sportul Şimleu Silvaniei – CFR Cluj 2 3-3
(76), (82), (89) / (14), (21 – penalty), (55)

CLASAMENT SERIA 10 play-off / play-out

REZULTATE ETAPA 1, 2, 3 play-off / play-out Liga 3

REZULTATE ETAPA 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 din sezonul regular al Ligii 3, ediția 2021-2022

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 22 Apr. 2022, 20:31 Actualizat: 23 Apr. 2022, 12:34 Liga 3
Pe aceeași temă