Liga 3, etapa 2 de play-off și play-out | Foresta pierde cu Dante, SC Oțelul și CSM Reșița s-au impus cu Focșani, respectiv Deva. CS Hunedoara și Progresul Spartac, ținute în șah pe teren propriu. Victoria etapei: 10-1 în deplasare

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 09 Apr. 2022, 20:28 Actualizat: 11 Apr. 2022, 16:41 Liga 3
Liga 3, etapa 2 de play-off și play-out | Foresta pierde cu Dante, SC Oțelul și CSM Reșița s-au impus cu Focșani, respectiv Deva. CS Hunedoara și Progresul Spartac, ținute în șah pe teren propriu. Victoria etapei: 10-1 în deplasare

Etapa a 2-a din partea a doua a campionatului Ligii 3, ediția 2021-2022, faza play-off-ului, respectiv a play-out-ului, își desfășoară vineri, sâmbătă și duminică, 8, 9 și 10 aprilie, meciurile, 49 la număr.

Vineri, 8 aprilie, de la ora 17:00, sunt programate să se dispute 9 meciuri în play-off și 7 în play-out. Sâmbătă, primul joc are loc de la ora 14:00, una neobișnuită. E vorba despre partida dintre SR Brașov și CSO Plopeni, din play-out-ul Seriei a 5-a. De la ora 17:00, în play-off au loc 10 jocuri, iar în play-out se desfășoară 21 de partide.

Etapa se încheie duminică seară, după desfășurarea jocului dintre Pandurii Târgu Jiu și Voinţa Lupac, din play-off-ul Seriei a 7-a, stabilită să înceapă de la ora 17:00.

Progresul Spartac, CSM Reșița și CS Hunedoara continuă să fie neînvinse

Și după prima etapă a părții a doua a campionatului Ligii 3 trei echipe sunt în continuare invincibile. Progresul Spartac (Seria 4), CSM Reșița (Seria 7) și CS Hunedoara (Seria 9) sunt singurele cluburi care nu au pierdut niciun joc în cele 18 etape ale sezonului regular și una din play-off.

Pe locurile de baraj de promovare în Liga 2 se situează înainte de a doua etapă a play-off-ului următoarele echipe:

Dante Botoșani (41 puncte), Foresta Suceava (38)(Seria 1), SC Oţelul Galaţi (49), CSM Focșani (47)(Seria 2), CS Afumaţi (48), SC Popești Leordeni (38)(Seria 3), Progresul Spartac (51), CS Tunari (42)(Seria 4), AFC Odorheiu Secuiesc (44), FC Pucioasa (40)(Seria 5), CSM Slatina (44), Viitorul Dăești (40)(Seria 6), CSM Reșița (53), CSM Deva (43)(Seria 7), CSC Ghiroda şi Giarmata Vii (38), Crişul Chişineu Criş (32)(Seria 8), CS Hunedoara (55), Metalurgistul Cugir (38)(Seria 9), Minaur Baia Mare (45) și CA Oradea (42)(Seria 10).

Singura echipă care a ieșit din acest top este CSC Dumbrăvița, din Seria a 8-a, care i-a cedat locul celor de la Crişul Chişineu Criş.

REZULTATE ETAPA 1 play-off / play-out Liga 3

REZULTATE ETAPA 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 din sezonul regular al Ligii 3, ediția 2021-2022

Meciurile și rezultatele din etapa 2 de play-off, respectiv play-out din Liga 3:

SERIA 1, etapa 2, play-off

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00
Huşana Huşi – Bucovina Rădăuţi 0-0
Dante Botoşani – Foresta Suceava  1-0
Răzvan Gorovei (58)

SERIA 1, etapa 2, play-out

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00
CSM Paşcani – Ştiinţa Miroslava 0-1
Frank Tchassem (64)

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00
CSM Bacău – Şomuz Fălticeni 0-2
Alexandru Savin (44), Robert Ciobanu (54)
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Sporting Juniorul Vaslui  1-0
Cosmin Nemţanu (87)

CLASAMENT SERIA 1 play-off / play-out

SERIA 2, etapa 2, play-off

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00
Aerostar Bacău – Metalul Buzău 6-0
Devid Tofan (13), Cătălin Vraciu (21), Alexandru Zaharia (41), Stejărel Vișinar (63), Horia Ilie (75, 90)

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00
SC Oţelul Galaţi – CSM Focşani 2-0
Juri Cisotti (41), Vasile Jardan (46)

SERIA 2, etapa 2, play-out

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00
Sportul Chiscani – Dinamo Bacău  1-2
Alexandru Izvoranu (8) / Ionuț Tofan (45+1), Sergiu Matei Socanu (80)
CS Făurei – CSM Râmnicu Sărat  1-0
Cristian Bud (5)
Sporting Lieşti – Viitorul Ianca  4-1
Adrian Grigoraș (29), Gicu Iordache (54), Alexandru Stan (77, 90+1) / Marius Dima (65)

CLASAMENT SERIA 2 play-off / play-out

SERIA 3, etapa 2, play-off

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00
Agricola Borcea – Farul Constanţa 2  1-1
Ilie Gață (72) / Răzvan Tănasă (64)
CS Afumaţi – SC Popeşti Leordeni  4-2
Ionuț Zaina (10), Robert Buduroi (69, 72 – penalty), Cătălin Cocoș (83) / Marian Vlada (25 – penalty, 82)

SERIA 3, etapa 2, play-out

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00
CSM Olteniţa – Recolta Gheorghe Doja  0-3
Mihăiță Năstase (11, 18), Dorin Radu (14)
CSM Feteşti – Înainte Modelu  0-1
Florin Bratu (56)
Gloria Albeşti – FC Voluntari 2 0-4
Oktay Ozkara (20), Alexandru Munteanu (23), Iulian Badea (80), Bogdan Melencu (84)

CLASAMENT SERIA 3 play-off / play-out

SERIA 4, etapa 2, play-off

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00
Unirea Bascov – Rapid 2  0-3
Antonio Dumitrescu (32), Alexandru Catrici (81 – penalty), Enrichi Finica (90+2)

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00
Progresul Spartac – CS Tunari  2-2
Eduard Radu (21), Alexandru Dițu (34) / Cosmin Ionică (43), Alexandru Stoian (58)

SERIA 4, etapa 2, play-out

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00
Campionii FC Argeş 2 – Real Bradu 0-0
Academica Clinceni 2 – Dinamo 2 0-0
FCSB 2 – Flacăra Moreni  3-2
Andrei Burlacu (14), Rafael Trandafirescu (62), Matei Gîrcoveanu (74) / Dragoș Cernea (70 – penalty), Viorel Vîrtej (79)

CLASAMENT SERIA 4 play-off / play-out

SERIA 5, etapa 2, play-off

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – Olimpic Cetate Râşnov  1-2
Mathis Matyas (29) / Gabriel Solovăstru (4), Alin Babei (10)
AFC Odorheiu Secuiesc – FC Pucioasa  1-0
Antal Barna (21)

SERIA 5, etapa 2, play-out

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 14:00
SR Braşov – CSO Plopeni 0-0

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00
Kids Tâmpa Braşov – FC Hermannstadt 2  1-1
Dragoș Popa (45+1) / Marius Iordache (8)
CS Blejoi – KSE Târgu Secuiesc  0-0

CLASAMENT SERIA 5 play-off / play-out

SERIA 6, etapa 2, play-off

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00
Vediţa Coloneşti – CSM Alexandria 0-3
Adrian Mar (15), Cosmin Neagu (17), Gabriel Preoteasa (44)
CSM Slatina – Viitorul Dăeşti  2-1
Cătălin Doman (20), Marian Manea (89) / Florin Cioablă (42)

SERIA 6, etapa 2, play-out

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00
Minerul Costeşti – Universitatea Craiova 2 3-4
George Neacșu (28), Răzvan Dinu (53, 59) / Atanas Trică (1, 31), David Ciolacu (29), Daniel Croitoru (45)

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00
Flacăra Horezu – Petrolul Potcoava 0-0
Sporting Roşiori – ACSO Filiaşi  4-4
Florin Cazan (15, 56), Leonard Manole (31 – penalty), Marius Matei (82) / Alexandru Fotescu (38), Vlăduț Popa (45), Viorel Vâlcică (66), Cătălin Manolache (90+1 – penalty)

CLASAMENT SERIA 6 play-off / play-out

SERIA 7, etapa 2, play-off

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00
CSM Reșița – CSM Deva 1-0
Valentin Lazăr (87)

duminică, 10 aprilie 2022, ora 17:00
Pandurii Târgu Jiu – Voinţa Lupac 2-0
Robert Petre (53), Andrei Georgescu (66)

SERIA 7, etapa 2, play-out

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00
Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 – Progresul Ezeriş 0-2
Elyakim Musoni Ngandoli (6, 50)

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00
Aurul Brad – Gilortul Târgu Cărbuneşti  3-0
Viorel Miclean (38), Ionuț Filipaș (40, 68)
Viitorul Şimian – CSM Jiul Petroşani  5-1
Gelu Velici (17), Eugen Toader (27), Claudiu Ghighilicea (41), Fabio Trip (52), … (84 – autogol) / Daniel Cocină (75)

CLASAMENT SERIA 7 play-off / play-out

SERIA 8, etapa 2, play-off

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00
Şoimii Lipova – Crişul Chişineu Criş  0-0
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSC Dumbrăviţa  0-0

SERIA 8, etapa 2, play-out

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00
Avântul Periam – Pobeda Star Bisnov  1-0
Cosmin Mînecan (62)
Progresul Pecica – Gloria Lunca Teuz Cermei  4-3
Marco Enciu (29, 39, 52), Mirel Arsene (48 – penalty) / David Popa (69 – penalty, 74), Ewald Wild (90+1 – autogol)
Frontiera Curtici
stă.

CLASAMENT SERIA 8 play-off / play-out

SERIA 9, etapa 2, play-off

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00
Viitorul Cluj – Unirea Ungheni 2-1
Alexandru Pop (27), Eric Bartoș (53) / Florin Istrate (73)

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00
CS Hunedoara – Metalurgistul Cugir  0-0

SERIA 9, etapa 2, play-out

vineri, 8 aprilie 2022, ora 17:00
Avântul Reghin – Sănătatea Cluj 2-1
Harko Karoly (38), Cătălin Bugnar (66) / Bogdan Zărnescu (34)

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00
Unirea Alba Iulia – Sticla Arieşul Turda  3-2
Darius Indrei (7), Răzvan Fetița (50 – penalty), Dennis Iepure (79) / Florin Dan (34), Claudiu Vereș (47)
Gloria Bistriţa Năsăud – CS Ocna Mureş 2-1
Darius Buia (3, 39) / Alexandru Giurgiu (59)

CLASAMENT SERIA 9 play-off / play-out

SERIA 10, etapa 2, play-off

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00
Lotus Băile Felix – Someşul Dej  2-1
Patrick Blăgea (49), Ștefan Meșter (60) / Ștefan Visic (50)
Minaur Baia Mare – CA Oradea  3-1
Sergiu Ciocan (16), Ciprian Stanciu (61), Alin Văsălie (79) / Daniel Stan (36)

SERIA 10, etapa 2, play-out

sâmbătă, 9 aprilie 2022, ora 17:00
Luceafărul Oradea – CSM Satu Mare  1-10
Ervin Zsiga (7), Kevin Barth (15, 57), Răzvan Prodan (39, 50), Gabriel Cădar (57, 82), Alexandru Bonea (70), Raul Ziman (74), Antonio Pașca (79) / Nandor Suveg (17)
Progresul Şomcuta Mare – CFR Cluj 2  1-2
Mark Parnău (66) / Cătălin Itu (40), Tiberiu Mistode (58)
SCM Zalău – Sportul Şimleu Silvaniei 5-1
Cosmin Meșter (2), Bogdan Șandru (10), Raul Stanciu (36), Sergiu Pop (61, 87) / Cătălin Vaida (70)

CLASAMENT SERIA 10 play-off / play-out

REZULTATE ETAPA 1 play-off / play-out Liga 3

REZULTATE ETAPA 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 din sezonul regular al Ligii 3, ediția 2021-2022

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 09 Apr. 2022, 20:28 Actualizat: 11 Apr. 2022, 16:41 Liga 3
Pe aceeași temă