Liga 3, etapa 13 | SC Oțelul se împiedică la Ianca, Progresul Spartac, CSM Reșița și CS Hunedoara continuă fără greșeală. Meci nebun la Cugir și trei rezultate de 5-0

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 20 Nov. 2021, 17:24 Actualizat: 21 Nov. 2021, 22:19 Liga 3
Liga 3, etapa 13 | SC Oțelul se împiedică la Ianca, Progresul Spartac, CSM Reșița și CS Hunedoara continuă fără greșeală. Meci nebun la Cugir și trei rezultate de 5-0

Trei etape din totalul de șase rămase până la finalul sezonului regular mai sunt programate să se dispute în 2021, iar antepenultima va avea loc în acest weekend, începând de astăzi, vineri, și inclusiv duminică.

Vineri, de la ora 14:00, sunt stabilite să se dispute 15 meciuri din totalul de 49, altele 33 au loc sâmbătă, de la aceeași oră, iar ultimul, SR Braşov – CS Blejoi, se desfășoară duminică.

Pandurii a ieșit din grupul echipelor rămase neînvinse. Liderii și-au păstrat pozițiile

Înaintea desfășurării acestei etape mai avem doar echipe rămase neînvinse în acest sezon. Este vorba despre Progresul Spartac (Seria 4), CSM Reșița (Seria 7) și CS Hunedoara (Seria 9). Față de începutul rundei trecute lipsește Pandurii Târgu Jiu (Seria 7), care a suferit primul eșec în acest campionat în deplasarea de la Voința Lupac (scor 1-2).

Tot înaintea debutului etapei a 13-a, liderii celor zece serii sunt următoarele echipe: Dante Botoşani (Seria 1, 29 puncte), SC Oțelul Galați (Seria 2, 30 puncte), CS Afumați (Seria 3, 29 puncte), Progresul Spartac (Seria 4, 34 puncte), AFC Odorheiu Secuiesc (Seria 5, 28 puncte), Viitorul Dăești (Seria 6, 28 puncte), CSM Reșița (Seria 7, 34 puncte), Crişul Chişineu Criş (Seria 8, 26 puncte), CS Hunedoara (Seria 9, 34 puncte) și Minaur Baia Mare (Seria 10, 28 puncte).

Sunt exact aceeași lideri care erau și înaintea rundei a 12-a.

REZULTATE ETAPA 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12

Meciurile din etapa 13 a celor zece serii ale Ligii 3:

SERIA 1, etapa 13

sâmbătă, 20 noiembrie 2021, ora 14:00
Dante Botoşani – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ  0-0
Huşana Huşi – CSM Bacău  3-0
Jose Cozma (5, 63, 66)
Foresta Suceava – Sporting Juniorul Vaslui  2-1
Odoh Chika (2, 39) / Vlad Mocanu (34)
Ştiinţa Miroslava – CSM Paşcani  2-1
Mihai Asofiei (10), Nguala Coletin (80) / Cătălin Aeroaiei (89)
Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuţi 0-5
Ionel Stoian (30, 51), Radu Ungurianu (39), Bogdan Forizs (55), Gabriel Ichim (90+1)

CLASAMENT SERIA 1

SERIA 2, etapa 13

vineri, 19 noiembrie 2021, ora 14:00
Aerostar Bacău – CS Făurei  5-0
Vlad Danale (20), Ionuț Chirilă (27), Alessandro Bobârnac (33), Alexandru Izmană (44), Stejărel Vișinar (66 – penalty)

sâmbătă, 20 noiembrie 2021, ora 14:00
CSM Focşani – Dinamo Bacău  4-0
Claudiu Băciuț (33, 71), Mădălin Predoiu (40), Alin Dascălu (52)
Viitorul Ianca – SC Oţelul Galaţi  1-1
Dan Popa (67) / Vadim Crîcimari (72)
Sportul Chiscani – Metalul Buzău  2-6
Iulian Mohorâță (13 – penalty), Vladimir Cosma (90) / Andrei Pavel (2, 33 – penalty, 37, 52), Alin Iacob (15), Constantin Clătinici (57)
Sporting Lieşti – CSM Râmnicu Sărat  0-1
Marius Tîrîlă (90)

CLASAMENT SERIA 2

SERIA 3, etapa 13

sâmbătă, 20 noiembrie 2021, ora 14:00
CSM Olteniţa – Înainte Modelu  1-3
Alexandru Iliescu (65) / Daniel Gheorghe (63), Alexandru Dobre (70), Nicolae Moise (85)
CS Afumaţi – Gloria Albeşti  5-1
Cătălin Cocoș (11), Ionuț Zaina (17), Robert Buduroi (42, 62), Cristian Onțel (77) / Marian Manolache (86)
Agricola Borcea – Recolta Gheorghe Doja  3-1
Alin Robu (41, 90+3), Alexandru Mihai (78 – penalty) / Ionel Alexe (87)
CSM Feteşti – FC Voluntari 2  0-0
SC Popeşti Leordeni – Farul Constanţa 2  3-2
Marian Vlada (12, 48, 70) / Ștefan Bodișteanu (14), Vlăduț Ștefănescu (39)

CLASAMENT SERIA 3

SERIA 4, etapa 13

vineri, 19 noiembrie 2021, ora 14:00
Flacăra Moreni – Academica Clinceni 2  2-1
Andrei Iliescu (10), Viorel Vârtej (67) / Moses Baidoo (11)
FCSB 2 – CS Tunari  1-3
Alexandru Trifan (87) / Cosmin Ionică (15), Călin Tudose (31), Florin Avădanei (90)
Unirea Bascov – Progresul Spartac  0-2
Marius Dițu (2), Andrei Purice (14)
Campionii FC Argeş 2 – Real Bradu  1-2
Tudor Telcean (57) / Marius Dima (43), Roberto Ayza (90+4 – penalty)
Rapid 2 – Dinamo 2  1-0
Alexandru Ioniţă I (62)

CLASAMENT SERIA 4

SERIA 5, etapa 13

vineri, 19 noiembrie 2021, ora 14:00
FC Hermannstadt 2 – Olimpic Cetate Râşnov  0-4
Sorin Marin (19), Gabriel Solovăstru (35), Diego Alupoaie (51), Flavius Staicu (62)
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – AFC Odorheiu Secuiesc  1-0
Istvan Fulop (30 – penalty)

sâmbătă, 20 noiembrie 2021, ora 14:00
CSO Plopeni – Kids Tâmpa Braşov  1-0
Radu Huza (41)
KSE Târgu Secuiesc – FC Pucioasa  2-2
Zsolt Tanko (73 – penalty, 80 – penalty) / Radu Simion (43), Narcis Marina (75 – penalty)

duminică, 21 noiembrie, ora 14:00
SR Braşov – CS Blejoi  1-3
Firat Cenk (76) / Cosmin Lambru (45+1), Dragoș Mănescu (71), Marian-Dănuț Iancu (86 – penalty)

CLASAMENT SERIA 5

SERIA 6, etapa 13

vineri, 19 noiembrie 2021, ora 14:00
CSM Slatina – CSM Alexandria  3-1
Cătălin Doman (24, 56), David Oprescu (87) / Cosmin Neagu (23)
Universitatea Craiova 2 – Petrolul Potcoava  2-3
Ionuț Mitran (20), Dumitru Popa (61 – penalty) / Florin Nichita (4), Dragoş Bârlădeanu (51), Mihăiţă Dinu (64)
Vediţa Coloneşti – Viitorul Dăeşti 1-2
Ionuț Mihai (70) / Florin Costea (60, 81)

sâmbătă, 20 noiembrie 2021, ora 14:00
Minerul Costeşti – Sporting Roşiori  1-2
Răzvan Miloşteanu (77) / Alin Călin (10, 31)
Flacăra Horezu – ACSO Filiaşi 0-2
Alexandru Fotescu (8), Daniel Rogoveanu (18)

CLASAMENT SERIA 6

SERIA 7, etapa 13

vineri, 19 noiembrie 2021, ora 14:00
Pandurii Târgu Jiu – Gilortul Târgu Cărbuneşti  3-0
Marian Habet (1), Bebeto Lupuleţ (13, 21)

sâmbătă, 20 noiembrie 2021, ora 14:00
CSM Reșița – CSM Deva 4-1
Mediop Ndiaye (20), Valentin Munteanu (52), Marian Drăghiceanu (54), Amir Jorza (70) / Mahadi Kayondo (49)
CSM Jiul Petroşani – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2  5-0
Laurenţiu Mazilu (10, 25, 52, 85), Dorin Mărmăneanu (62)
Viitorul Şimian – Progresul Ezeriş   3-0
Alexandre Song (42), Claudiu Ghighilicea (44), Raul Iorgulescu (77)
Aurul Brad – Voinţa Lupac 1-1
Mihai Leaha (62) / Manu Jinga (33)

CLASAMENT SERIA 7

SERIA 8, etapa 13

sâmbătă, 20 noiembrie 2021, ora 14:00
Progresul Pecica – Crişul Chişineu Criş  3-1
Marco Enciu (15), Alexandru Capătă (18 – penalty, 25) / Andrei Haloș (90+3)
Avântul Periam – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii   1-3
Ionuț Ologu (13) / Cristian Grancea (23), Petrișor Jichici (73), Cosmin Mancaș (85)
Frontiera Curtici – Gloria Lunca Teuz Cermei   0-0
Pobeda Star Bisnov – Șoimii Lipova  1-1
Sebastian Budur (75) / Nicholas Brad (77)
CSC Dumbrăviţa stă.

CLASAMENT SERIA 8

SERIA 9, etapa 13

vineri, 19 noiembrie 2021, ora 14:00
Sănătatea Cluj – Sticla Arieşul Turda  1-2
Denis Paul (17) / Flavius Budin (2), Andrei Cobârzan (90+1)
Viitorul Cluj – Gloria Bistriţa Năsăud  2-2
Răzvan Pop (5), Dan Roman (80) / Alin Damian (20), Petruț Chirlejan (22)
Unirea Ungheni – Avântul Reghin 1-1
Victor Astafei (15) / Adrian Murar (65)

sâmbătă, 20 noiembrie 2021, ora 14:00
CS Hunedoara – Unirea Alba Iulia 2-0
Jairo Rodrigues (52), Petre Simon (55)
Metalurgistul Cugir – CS Ocna Mureş  4-3
Marius Lupu (10 – penalty, 89), Paul Păcurar (59 – penalty), Cristian Cocan (65) / Claudiu Haiduc (34), Florin Socaci (40), Alecu Cioară (44)

CLASAMENT SERIA 9

SERIA 10, etapa 13

sâmbătă, 13 noiembrie 2021, ora 14:00
Sportul Şimleu Silvaniei – CSM Satu Mare   1-1
Gueye Mansour (69) / Ciprian Brata (5)
SCM Zalău – Minaur Baia Mare  2-2
Ionuț Ilieș (55), Dan Berci (76 – penalty) / Viorel Chinde (18), Alin Văsălie (36)
Progresul Şomcuta Mare – Lotus Băile Felix  1-1
Bogdan Jeler (76) / Claudiu Codoban (3 – penalty)
Luceafărul Oradea – CA Oradea 0-2
Marius Hosu (62), Cosmin Letan (72 – penalty)
Someşul Dej – CFR Cluj 2 2-0
Ștefan Visic (20, 63 – penalty)

CLASAMENT SERIA 10

REZULTATE ETAPA 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 20 Nov. 2021, 17:24 Actualizat: 21 Nov. 2021, 22:19 Liga 3
Pe aceeași temă