Liga 3, etapa 4, rezultate | Ceahlăul pierde acasă, Aerostar face încă un pas greșit, iar CS Hunedoara umilește Alba Iulia. Farul 2, Spartac, Reșița, Ghiroda și Minaur continuă fără greșeală

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 18 Sep. 2021, 20:54 Actualizat: 20 Sep. 2021, 13:28 Liga 3
Liga 3, etapa 4, rezultate | Ceahlăul pierde acasă, Aerostar face încă un pas greșit, iar CS Hunedoara umilește Alba Iulia. Farul 2, Spartac, Reșița, Ghiroda și Minaur continuă fără greșeală

Etapa a 4-a a Ligii 3 debutează vineri, 17 septembrie, de la ora 17:00, cu programate 16 jocuri din totalul de 49 de meciuri rămase, după ce ACS Poli Timișoara a fost exclusă pentru două neprezentări în primele două runde.

Sâmbătă, tot de la ora 17:00, au loc și celelalte 33 de partide.

Liderii celor zece serii ale Ligii 3 după primele trei etape

După primele trei etape, liderii celor zece serii sunt următoarele echipe: CSM Ceahlăul Piatra Neamţ (Seria 1, 7 puncte), Sporting Liești (Seria 2, 9 puncte), Farul Constanţa 2 (Seria 3, 9 puncte), Progresul Spartac (Seria 4, 9 puncte), KSE Târgu Secuiesc (Seria 5, 7 puncte), Viitorul Dăeşti (Seria 6, 7 puncte), CSM Deva (Seria 7, 9 puncte), CSC Ghiroda şi Giarmata Vii (Seria 8, 9 puncte), CS Hunedoara (Seria 9, 9 puncte) și Minaur Baia Mare (Seria 10, 9 puncte).

Față de începutul rundei trecute s-au schimbat liderii în seriile 2 (Metalul Buzău), 3 (SC Popeşti Leordeni), 5 (FC Hermannstadt 2), 7 (Pandurii Târgu Jiu) și 10 (SCM Zalău).

REZULTATE ETAPA 1, 2, 3

Meciurile din etapa 4 a celor zece serii ale Ligii 3:

SERIA 1, etapa 4

vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00
CSM Paşcani – Ştiinţa Miroslava 3-4
Eusebiu Mercaș (31, 48), Cătălin Aeroaiei (72) / Franck Tchassem (9, 65), Giani Unghianu (23), Irinel Popescu (27)

sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Dante Botoşani  0-1
Andrei Dumitraș (68)
CSM Bacău – Huşana Huşi  0-1
Marius Mareș (45+12)
Sporting Juniorul Vaslui – Foresta Suceava   0-0
Bucovina Rădăuţi – Şomuz Fălticeni 2-0
Radu Ungurianu (1), Ionel Stoian (35)

CLASAMENT SERIA 1

SERIA 2, etapa 4

vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00
CSM Râmnicu Sărat – Sporting Lieşti  1-1
Mădălin Socol (56) / George Bîrlădeanu (41 – penalty)

sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00
Dinamo Bacău – CSM Focşani   2-4
Sergiu Matei Țurcanu (82), Reu Grigore (90+1 – penalty) / Cosmin Pasăre (12), Costin Ciochină (30), Sorin Săpunaru (35), Robert Băciuț (57)
SC Oţelul Galaţi – Viitorul Ianca  4-0
Juri Cisotti (40 – penalty, 57), Denis Cireș (54), Maxim Cojocaru (87)
CS Făurei – Aerostar Bacău   1-1
Marius Mocanu (30) / Andrei Gavrilă (51)
Metalul Buzău – Sportul Chiscani 8-1
Marius Tudorică (4), Andrei Pavel (10, 11 – penalty), Claudiu Zamfirescu (37), Constantin Clătinici (45, 53, 76), Dan Stan (89) / Ciobanu (53)

CLASAMENT SERIA 2

SERIA 3, etapa 4

vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00
Înainte Modelu – ACSM Olteniţa  2-0
Andrei Struțu (1), Alexandru Muscă (36)
Gloria Albeşti – CS Afumaţi 1-0
Cezar Beşleagă (30)
Farul Constanţa 2 – SC Popeşti Leordeni 2-0
Carlo Casap (76 – penalty), Sasha Agiveli (86)

sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00
Recolta Gheorghe Doja – Agricola Borcea  0-1
Mihai Chiriac (58)
FC Voluntari 2 – CSM Feteşti 6-0
Alin Lazăr (40), Florin Bălan (45, 45+1), Alexandru Munteanu (67, 71, 87)

CLASAMENT SERIA 3

SERIA 4, etapa 4

vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00
Academica Clinceni 2 – Flacăra Moreni  2-1
Cosmin Ioniță (72), Marius Obedeanu (88 – penalty) / Robert Matei (13)
Dinamo 2 – Rapid 2 2-2
Claudiu Stan (6), Antonio Bordușanu (44) / Ștefan Ghinea (32), Andrei Ioniță (90+1)

sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00
CS Tunari – FCSB 2  3-0
Daniel Stoian (11, 32), Cosmin Ionică (22)
Progresul Spartac – Unirea Bascov  4-1
Giovani Petcu (18, 32), Ionuț Tudorache (38 – penalty), Marius Dițu (67 – penalty) / Grațian Pîrvu (49)
Real Bradu – Campionii FC Argeş 2  0-2
Gino Oprescu (21), Vlad Tudor (84)

CLASAMENT SERIA 4

SERIA 5, etapa 4

vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00
AFC Odorheiu Secuiesc – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2  2-0
Albert Szanto (19 – autogol), Andrei Mateiciuc (56)

sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00
CS Blejoi – SR Braşov  1-2
Robert Enache (30) / Andras Godri (14), Sergiu Șerban (55)
Kids Tâmpa Braşov – CSO Plopeni  0-0
Olimpic Cetate Râşnov – FC Hermannstadt 2  1-0
Alin Babei (25)
FC Pucioasa – KSE Târgu Secuiesc  2-1
Alin Nisipeanu (54), Narcis Marina (84 – penalty) / Zsolt Tanko (14)

CLASAMENT SERIA 5

SERIA 6, etapa 4

vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00
CSM Alexandria – CSM Slatina  0-2
Cătălin Doman (22 – penalty), Dorin Toma (56)

sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00
Sporting Roşiori – Minerul Costeşti  2-0
Florin Cazan (24), Alin Bugeanu (90)
ACSO Filiaşi – Flacăra Horezu  0-1
Răzvan Dinu (80)
Petrolul Potcoava – Universitatea Craiova 2  1-0
Dragoș Mihai Bârlădeanu (81 – penalty)
Viitorul Dăeşti – Vediţa Coloneşti 1-0
Gabriel Precup (19)

CLASAMENT SERIA 6

SERIA 7, etapa 4

vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00
CSM Deva – CSM Reșița  0-2
Mediop Ndiaye (58, 67 – penalty)
Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 – CSM Jiul Petroşani 2-1
Iulian Măicăneanu (59 – penalty), Laurențiu Popescu (82) / Daniel Cocină (5)

sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00
Progresul Ezeriş – Viitorul Şimian  1-0
Rafael Daniel Hrudei (55 – penalty)
Voinţa Lupac – Aurul Brad  2-1
Cristian Danci (69), Andrea Săndescu (90+2) / Dragoș Danciu (51)
Gilortul Târgu Cărbuneşti – Pandurii Târgu Jiu 1-6
Bogdan Dănăricu (48) / Robert Petre (11), Marian Pleașcă (51 – penalty, 65), Andrei Georgescu (59), Peniel Obeng (68), Bebeto Lupuleț (83)

CLASAMENT SERIA 7

SERIA 8, etapa 4

vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Avântul Periam  2-1
Petrișor Jichici (8), Alexandru Bădăuță (83) / Roberto Artimon (88)
Şoimii Lipova – Pobeda Star Bisnov  1-1
Mohammed Salhi (57) / Ioan Kalapis (88)
CSC Dumbrăviţa
stă.

sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00
Crişul Chişineu Criş – Progresul Pecica  0-2
Ovidiu Oancia (25), Samuel Onișor (67)
Gloria Lunca Teuz Cermei – Frontiera Curtici 4-2
Sergiu Popa (13, 75), Radu Popa (30), Michel Vlad (69) / Remus Avrămuțiu (54), Bogdan Burlă (86)

CLASAMENT SERIA 8

SERIA 9, etapa 4

vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00
Sticla Arieşul Turda – Sănătatea Cluj 1-1
Claudiu Vereș (57) / Raul Oltean (59)
Avântul Reghin – Unirea Ungheni 1-3
Daniel Popa (59) / Flavius Toboșaru (19, 76), Victor Astafei (70)

sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00
AFC Unirea 1924 – CS Hunedoara  0-5
Laurențiu Buș (6), Antonio Bradu (31), Andrei Hergheligiu (36, 81, 87)
Gloria Bistriţa Năsăud – Viitorul Cluj  1-0
Ovidiu Stoianof (50)
CS Ocna Mureş – Metalurgistul Cugir 1-1
Cătălin Creț (45) / Ionuț Grozav (42)

CLASAMENT SERIA 9

SERIA 10, etapa 4

vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00
CFR Cluj 2 – Someşul Dej  1-2
Rareș Bălan (50) / Ștefan Visic (29, 55)

sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00
CSM Satu Mare – Sportul Şimleu Silvaniei  0-3
Cătălin Vaida (34), Marius Leitan (51), Gueye Mansour (90+2)
Minaur Baia Mare – SCM Zalău  3-2
Viorel Chinde (46), Ciprian Stanciu (67, 90+2) / Sergiu Jurj (7), Răzvan Dulap (90+4)
Lotus Băile Felix – Progresul Şomcuta Mare  4-1
Ionuț Ban (19), Andrei Făgărășanu (48), Claudiu Codoban (58 – penalty), Florin Pop (68) / Bogdan Bârle (70 – penalty)
CA Oradea – Luceafărul Oradea 4-1
Marius Hosu (18, 27, 33), Andrei Gheorghiță (90+3) / Daniel Lăsconi (84)

CLASAMENT SERIA 10

REZULTATE ETAPA 1, 2, 3

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 18 Sep. 2021, 20:54 Actualizat: 20 Sep. 2021, 13:28 Liga 3
Pe aceeași temă