Liga 3, etapa 4, rezultate | Ceahlăul pierde acasă, Aerostar face încă un pas greșit, iar CS Hunedoara umilește Alba Iulia. Farul 2, Spartac, Reșița, Ghiroda și Minaur continuă fără greșeală

Marius ANGHEL 18 Sep. 2021, 20:54 Liga 3
Liga 3, etapa 4, rezultate | Ceahlăul pierde acasă, Aerostar face încă un pas greșit, iar CS Hunedoara umilește Alba Iulia. Farul 2, Spartac, Reșița, Ghiroda și Minaur continuă fără greșeală

Etapa a 4-a a Ligii 3 debutează vineri, 17 septembrie, de la ora 17:00, cu programate 16 jocuri din totalul de 49 de meciuri rămase, după ce ACS Poli Timișoara a fost exclusă pentru două neprezentări în primele două runde.

Sâmbătă, tot de la ora 17:00, au loc și celelalte 33 de partide.

Liderii celor zece serii ale Ligii 3 după primele trei etape

După primele trei etape, liderii celor zece serii sunt următoarele echipe: CSM Ceahlăul Piatra Neamţ (Seria 1, 7 puncte), Sporting Liești (Seria 2, 9 puncte), Farul Constanţa 2 (Seria 3, 9 puncte), Progresul Spartac (Seria 4, 9 puncte), KSE Târgu Secuiesc (Seria 5, 7 puncte), Viitorul Dăeşti (Seria 6, 7 puncte), CSM Deva (Seria 7, 9 puncte), CSC Ghiroda şi Giarmata Vii (Seria 8, 9 puncte), CS Hunedoara (Seria 9, 9 puncte) și Minaur Baia Mare (Seria 10, 9 puncte).

Față de începutul rundei trecute s-au schimbat liderii în seriile 2 (Metalul Buzău), 3 (SC Popeşti Leordeni), 5 (FC Hermannstadt 2), 7 (Pandurii Târgu Jiu) și 10 (SCM Zalău).

REZULTATE ETAPA 1, 2, 3

Meciurile din etapa 4 a celor zece serii ale Ligii 3:

SERIA 1, etapa 4

vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00
CSM Paşcani – Ştiinţa Miroslava 3-4
Eusebiu Mercaș (31, 48), Cătălin Aeroaiei (72) / Franck Tchassem (9, 65), Giani Unghianu (23), Irinel Popescu (27)

sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Dante Botoşani  0-1
Andrei Dumitraș (68)
CSM Bacău – Huşana Huşi  0-1
Marius Mareș (45+12)
Sporting Juniorul Vaslui – Foresta Suceava   0-0
Bucovina Rădăuţi – Şomuz Fălticeni 2-0
Radu Ungurianu (1), Ionel Stoian (35)

CLASAMENT SERIA 1

SERIA 2, etapa 4

vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00
CSM Râmnicu Sărat – Sporting Lieşti  1-1
Mădălin Socol (56) / George Bîrlădeanu (41 – penalty)

sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00
Dinamo Bacău – CSM Focşani   2-4
Sergiu Matei Țurcanu (82), Reu Grigore (90+1 – penalty) / Cosmin Pasăre (12), Costin Ciochină (30), Sorin Săpunaru (35), Robert Băciuț (57)
SC Oţelul Galaţi – Viitorul Ianca  4-0
Juri Cisotti (40 – penalty, 57), Denis Cireș (54), Maxim Cojocaru (87)
CS Făurei – Aerostar Bacău   1-1
Marius Mocanu (30) / Andrei Gavrilă (51)
Metalul Buzău – Sportul Chiscani 8-1
Marius Tudorică (4), Andrei Pavel (10, 11 – penalty), Claudiu Zamfirescu (37), Constantin Clătinici (45, 53, 76), Dan Stan (89) / Ciobanu (53)

CLASAMENT SERIA 2

SERIA 3, etapa 4

vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00
Înainte Modelu – ACSM Olteniţa  2-0
Andrei Struțu (1), Alexandru Muscă (36)
Gloria Albeşti – CS Afumaţi 1-0
Cezar Beşleagă (30)
Farul Constanţa 2 – SC Popeşti Leordeni 2-0
Carlo Casap (76 – penalty), Sasha Agiveli (86)

sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00
Recolta Gheorghe Doja – Agricola Borcea  0-1
Mihai Chiriac (58)
FC Voluntari 2 – CSM Feteşti 6-0
Alin Lazăr (40), Florin Bălan (45, 45+1), Alexandru Munteanu (67, 71, 87)

CLASAMENT SERIA 3

SERIA 4, etapa 4

vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00
Academica Clinceni 2 – Flacăra Moreni  2-1
Cosmin Ioniță (72), Marius Obedeanu (88 – penalty) / Robert Matei (13)
Dinamo 2 – Rapid 2 2-2
Claudiu Stan (6), Antonio Bordușanu (44) / Ștefan Ghinea (32), Andrei Ioniță (90+1)

sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00
CS Tunari – FCSB 2  3-0
Daniel Stoian (11, 32), Cosmin Ionică (22)
Progresul Spartac – Unirea Bascov  4-1
Giovani Petcu (18, 32), Ionuț Tudorache (38 – penalty), Marius Dițu (67 – penalty) / Grațian Pîrvu (49)
Real Bradu – Campionii FC Argeş 2  0-2
Gino Oprescu (21), Vlad Tudor (84)

CLASAMENT SERIA 4

SERIA 5, etapa 4

vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00
AFC Odorheiu Secuiesc – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2  2-0
Albert Szanto (19 – autogol), Andrei Mateiciuc (56)

sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00
CS Blejoi – SR Braşov  1-2
Robert Enache (30) / Andras Godri (14), Sergiu Șerban (55)
Kids Tâmpa Braşov – CSO Plopeni  0-0
Olimpic Cetate Râşnov – FC Hermannstadt 2  1-0
Alin Babei (25)
FC Pucioasa – KSE Târgu Secuiesc  2-1
Alin Nisipeanu (54), Narcis Marina (84 – penalty) / Zsolt Tanko (14)

CLASAMENT SERIA 5

SERIA 6, etapa 4

vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00
CSM Alexandria – CSM Slatina  0-2
Cătălin Doman (22 – penalty), Dorin Toma (56)

sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00
Sporting Roşiori – Minerul Costeşti  2-0
Florin Cazan (24), Alin Bugeanu (90)
ACSO Filiaşi – Flacăra Horezu  0-1
Răzvan Dinu (80)
Petrolul Potcoava – Universitatea Craiova 2  1-0
Dragoș Mihai Bârlădeanu (81 – penalty)
Viitorul Dăeşti – Vediţa Coloneşti 1-0
Gabriel Precup (19)

CLASAMENT SERIA 6

SERIA 7, etapa 4

vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00
CSM Deva – CSM Reșița  0-2
Mediop Ndiaye (58, 67 – penalty)
Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 – CSM Jiul Petroşani 2-1
Iulian Măicăneanu (59 – penalty), Laurențiu Popescu (82) / Daniel Cocină (5)

sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00
Progresul Ezeriş – Viitorul Şimian  1-0
Rafael Daniel Hrudei (55 – penalty)
Voinţa Lupac – Aurul Brad  2-1
Cristian Danci (69), Andrea Săndescu (90+2) / Dragoș Danciu (51)
Gilortul Târgu Cărbuneşti – Pandurii Târgu Jiu 1-6
Bogdan Dănăricu (48) / Robert Petre (11), Marian Pleașcă (51 – penalty, 65), Andrei Georgescu (59), Peniel Obeng (68), Bebeto Lupuleț (83)

CLASAMENT SERIA 7

SERIA 8, etapa 4

vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Avântul Periam  2-1
Petrișor Jichici (8), Alexandru Bădăuță (83) / Roberto Artimon (88)
Şoimii Lipova – Pobeda Star Bisnov  1-1
Mohammed Salhi (57) / Ioan Kalapis (88)
CSC Dumbrăviţa
stă.

sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00
Crişul Chişineu Criş – Progresul Pecica  0-2
Ovidiu Oancia (25), Samuel Onișor (67)
Gloria Lunca Teuz Cermei – Frontiera Curtici 4-2
Sergiu Popa (13, 75), Radu Popa (30), Michel Vlad (69) / Remus Avrămuțiu (54), Bogdan Burlă (86)

CLASAMENT SERIA 8

SERIA 9, etapa 4

vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00
Sticla Arieşul Turda – Sănătatea Cluj 1-1
Claudiu Vereș (57) / Raul Oltean (59)
Avântul Reghin – Unirea Ungheni 1-3
Daniel Popa (59) / Flavius Toboșaru (19, 76), Victor Astafei (70)

sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00
AFC Unirea 1924 – CS Hunedoara  0-5
Laurențiu Buș (6), Antonio Bradu (31), Andrei Hergheligiu (36, 81, 87)
Gloria Bistriţa Năsăud – Viitorul Cluj  1-0
Ovidiu Stoianof (50)
CS Ocna Mureş – Metalurgistul Cugir 1-1
Cătălin Creț (45) / Ionuț Grozav (42)

CLASAMENT SERIA 9

SERIA 10, etapa 4

vineri, 17 septembrie 2021, ora 17:00
CFR Cluj 2 – Someşul Dej  1-2
Rareș Bălan (50) / Ștefan Visic (29, 55)

sâmbătă, 18 septembrie 2021, ora 17:00
CSM Satu Mare – Sportul Şimleu Silvaniei  0-3
Cătălin Vaida (34), Marius Leitan (51), Gueye Mansour (90+2)
Minaur Baia Mare – SCM Zalău  3-2
Viorel Chinde (46), Ciprian Stanciu (67, 90+2) / Sergiu Jurj (7), Răzvan Dulap (90+4)
Lotus Băile Felix – Progresul Şomcuta Mare  4-1
Ionuț Ban (19), Andrei Făgărășanu (48), Claudiu Codoban (58 – penalty), Florin Pop (68) / Bogdan Bârle (70 – penalty)
CA Oradea – Luceafărul Oradea 4-1
Marius Hosu (18, 27, 33), Andrei Gheorghiță (90+3) / Daniel Lăsconi (84)

CLASAMENT SERIA 10

REZULTATE ETAPA 1, 2, 3

Marius ANGHEL 18 Sep. 2021, 20:54 Liga 3
Pe aceeași temă