Liga 3, rezultate etapa 3 play-off și play-out | Progresul Spartac pierde primul meci din acest sezon, CS Hunedoara nu câștigă la Ungheni. CS Afumați e învinsă de Farul 2. FCSB 2 a umilit Dinamo 2

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 16 Apr. 2022, 20:38 Actualizat: 17 Apr. 2022, 13:01 Liga 3
Liga 3, rezultate etapa 3 play-off și play-out | Progresul Spartac pierde primul meci din acest sezon, CS Hunedoara nu câștigă la Ungheni. CS Afumați e învinsă de Farul 2. FCSB 2 a umilit Dinamo 2

Play-off-ul și play-out-ul din Liga 3 au ajuns la etapa a 3-a. Pentru echipele din play-off, această rundă înseamnă finalul turului, dar mai au de jucat apoi returul și din nou turul! Turul formațiilor din play-out are cinci etape.

Meciurile din această rundă au loc vineri și sâmbătă, 16, respectiv 17 aprilie, de la ora 17:00.

În play-off se dispută 8 jocuri vineri, iar ultimele 12 au loc sâmbătă. În play-out, 9 partide au loc vineri, iar restul de 20 se desfășoară sâmbătă.

Progresul Spartac, CSM Reșița și CS Hunedoara sunt neînvinse în acest sezon

În continuare sunt trei echipe invincibile în acest sezon. Progresul Spartac (Seria 4), CSM Reșița (Seria 7) și CS Hunedoara (Seria 9) sunt singurele care nu au pierdut niciun joc în cele 18 etape ale sezonului regular, respectiv două din play-off.

Pe locurile de baraj de promovare în Liga 2 se situează înainte de a treia etapă a play-off-ului următoarele echipe:

Dante Botoșani (44 puncte), Foresta Suceava (38)(Seria 1), SC Oţelul Galaţi (52), CSM Focșani (47)(Seria 2), CS Afumaţi (51), SC Popești Leordeni (38)(Seria 3), Progresul Spartac (52), CS Tunari (43)(Seria 4), AFC Odorheiu Secuiesc (47), FC Pucioasa (40)(Seria 5), CSM Slatina (47), Viitorul Dăești (40)(Seria 6), CSM Reșița (56), CSM Deva (43)(Seria 7), CSC Ghiroda şi Giarmata Vii (39), Crişul Chişineu Criş (33)(Seria 8), CS Hunedoara (56), Metalurgistul Cugir (39)(Seria 9), Minaur Baia Mare (48) și CA Oradea (42)(Seria 10).

Echipele și-au păstrat locurile exact cum se aflau și înainte de desfășurarea rundei trecute.

REZULTATE ETAPA 1, 2 play-off / play-out Liga 3

REZULTATE ETAPA 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 din sezonul regular al Ligii 3, ediția 2021-2022

Meciurile și rezultatele din etapa 3 de play-off, respectiv play-out din Liga 3:

SERIA 1, etapa 3, play-off

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00
Foresta Suceava – Huşana Huşi  5-1
Iosif Netbai (6), Alexandru Arnold (14), Giani Unghianu (44), Chika Odoh (72 – penalty), Marius Manole (89) / Călin Ciobanu (59)
Bucovina Rădăuţi – Dante Botoşani 0-2
Vlad Codău (14), Alexandru Zaharia (59)

SERIA 1, etapa 3, play-out

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00
Sporting Juniorul Vaslui – CSM Paşcani  2-1
Valentin Hagiu (21, 39) / Gabriel Cociobanu (24)
Şomuz Fălticeni – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ  0-0
Ştiinţa Miroslava – CSM Bacău 0-1
Cezar Strat (85)

CLASAMENT SERIA 1 play-off / play-out

SERIA 2, etapa 3, play-off

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00
Metalul Buzău – SC Oţelul Galaţi 0-3
Vasile Jardan (24), Jack Henry Serrant-Green (40), George Cîrjan (69)

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00
CSM Focşani – Aerostar Bacău  0-0

SERIA 2, etapa 3, play-out

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00
CSM Râmnicu Sărat – Sporting Lieşti  2-2
Mădălin Socol (15), Ionuț Roman (63) / Adrian Grigoraș (45+1 – penalty), George Bîrlădeanu (88 – penalty)

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00
Viitorul Ianca – Sportul Chiscani  4-5
Gabriel Preda (9), Marius Coman (64), Alin Radu (71), Rareș Băluță (82) / George Iacob (47), Iulian Mohoriță (48), Valentin Stoe (62), Silviu Moise (75), Laurențiu Iancu (88)
Dinamo Bacău – CS Făurei  4-1
Andrei Juncu (23), Alexandru Băisan (32), Ionuț Tofan (53, 67) / Alfred Chiburta (36)

CLASAMENT SERIA 2 play-off / play-out

SERIA 3, etapa 3, play-off

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00
SC Popeşti Leordeni – Agricola Borcea  7-0
Marian Vlada (8, 30), Mihai Lolescu (11), Alin Pătrașcu (25), Valentin Niculae (59), Andrei Parcea (62), Cezar Mihalache (88)
Farul Constanţa 2 – CS Afumaţi  2-1

Ștefan Bodișteanu (31), Luca Andronache (44) / Cristian Onțel (46)

SERIA 3, etapa 3, play-out

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00
FC Voluntari 2 – CSM Olteniţa  6-0
Iulian Badea (26, 56), Roberto Voican (51), Alin Lazăr (53), Răzvan Nicolae (69), Răzvan Dumitru (89)
Înainte Modelu – Gloria Albeşti  1-6
Daniel Gheorghe (10 – penalty) / Mihai Zugravu (21, 76), Robert Pîslaru (41), Cezar Beșleagă (67), Cristian Stoian (85), Ionuț Iscru (90)

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00
Recolta Gheorghe Doja – CSM Feteşti  1-1
Mihăiță Năstase (90+3 – penalty) / Daniel Grigore (22)

CLASAMENT SERIA 3 play-off / play-out

SERIA 4, etapa 3, play-off

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00
Rapid 2 – Progresul Spartac 2-1
Ciprian Popescu (10), Antonio Dumitrescu (24) / Ionuț Tudorache (51)

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00
CS Tunari – Unirea Bascov  6-2
Vasile Mihai (28, 29, 87, 90+4), Cosmin Ionică (63), Alexandru Stoian (72) / Roberto Hațegan (45+3 – penalty), Lorenț Gotea (80)

SERIA 4, etapa 3, play-out

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00
Flacăra Moreni – Campionii FC Argeş 2 2-0
Andrei Iliescu (36), Claudiu Niculăescu (57)
Dinamo 2 – FCSB 2  1-4
Andrei Mitran (18) / Andrei Burlacu (10), Sorin Șerban (23), Luca Mitrică (32), Darius Trif (63)

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00
Real Bradu – Academica Clinceni 2  1-2
Aurel Pirciu (55) / Abraham Ayemantey (50), Moses Baidoo (72 – penalty)

CLASAMENT SERIA 4 play-off / play-out

SERIA 5, etapa 3, play-off

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00
FC Pucioasa – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 2-1
Radu Simion (4), Narcis Marina (48 – penalty) / Matyas Mathis (52)
Olimpic Cetate Râşnov – AFC Odorheiu Secuiesc 1-2
Alin Babei (85) / Csongor Simo (25 – penalty), Alexandru Darius Pop (74)

SERIA 5, etapa 3, play-out

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00
FC Hermannstadt 2 – CS Blejoi 0-4
Cosmin Lambru (7, 11 – penalty, 87), Robert Enache (85)

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00
KSE Târgu Secuiesc – SR Braşov  0-1
Ștefan Răchișan (47)
CSO Plopeni – Kids Tâmpa Braşov 2-0
Cătălin Vlad (40), Raul Bucur (55)

CLASAMENT SERIA 5 play-off / play-out

SERIA 6, etapa 3, play-off

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00
Viitorul Dăeşti – Vediţa Coloneşti  2-1
Cristian Munteanu (44 – penalty), Florin Cioablă (57) / Marian Anghelina (40)
CSM Alexandria – CSM Slatina  0-0

SERIA 6, etapa 3, play-out

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00
Universitatea Craiova 2 – Flacăra Horezu  1-0
David Ciolacu (55)

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00
ACSO Filiaşi – Minerul Costeşti 1-1
Alexandru Vulpe (89) / Ion Berescu (13)
Petrolul Potcoava – Sporting Roşiori 2-1
Laurențiu Ana (15), Andrei Strejescu (34) / Florin Cazan (27)

CLASAMENT SERIA 6 play-off / play-out

SERIA 7, etapa 3, play-off

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00
CSM Deva – Pandurii Târgu Jiu  2-1
Alexandru Avramovici (40, 52) / Bebeto Lupuleţ (19)

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00
Voinţa Lupac – CSM Reșița 0-3
Ndiaye Mediop (8), Marian Drăghiceanu (13), Aboubacar Gakou (77)

SERIA 7, etapa 3, play-out

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00
CSM Jiul Petroşani – Aurul Brad  1-2
Bogdan Keszeg (43 – penalty) / Andrei Șoit (20), Iulian Tecsi (75)
Progresul Ezeriş – Viitorul Şimian  1-4
() / ()
Gilortul Târgu Cărbuneşti – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 0-2
Paul Mitrică (47, 49)

CLASAMENT SERIA 7 play-off / play-out

SERIA 8, etapa 3, play-off

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00
CSC Dumbrăviţa – Şoimii Lipova 2-0
Andrei Făgărășanu (64, 75)

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00
Crişul Chişineu Criş – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 1-1
Andrei Haloș (59) / Cosmin Mancaș (75)

SERIA 8, etapa 3, play-out

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00
Pobeda Star Bisnov – Progresul Pecica  6-1
Sebastian Budur (4, 17), Daniel Vasilcin (37 – penalty, (83 – penalty), Bogdan Rusu (57), Caius Lungu (68) / Marco Enciu (53)
Frontiera Curtici – Avântul Periam 1-2
Bogdan Burlă (59) / Laurențiu Telescu (78), Raul Gălățan (90+1)
Gloria Lunca Teuz Cermei
stă.

CLASAMENT SERIA 8 play-off / play-out

SERIA 9, etapa 3, play-off

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00
Metalurgistul Cugir – Viitorul Cluj  4-0
Ciprian Selagea (6 – penalty), Cristian Cocan (38, 78), Marius Lupu (44)
Unirea Ungheni – CS Hunedoara 3-3
Victor Astafei (7, 90 – penalty), Toboșanu (19) / Jairo Rodrigues (12), Laurențiu Buș (55), Andrei Roșu (75)

SERIA 9, etapa 3, play-out

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00
Sticla Arieşul Turda – Avântul Reghin 0-2
Mario Pop (23), Cristian Chirilă (85)

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00
CS Ocna Mureş – Unirea Alba Iulia 3-1
Daniel Lupșan (17), Alexandru Giurgiu (26 – penalty), Andrei Ceaca (77) / Răzvan Fetița (45+1)
Sănătatea Cluj – Gloria Bistriţa Năsăud  2-1
Casian Cîmpean (35), Mihnea Poenar (83) / Alexandru Stoica (30)

CLASAMENT SERIA 9 play-off / play-out

SERIA 10, etapa 3, play-off

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00
CA Oradea – Lotus Băile Felix 0-1
Florin Pop (16)
Someşul Dej – Minaur Baia Mare 0-0

SERIA 10, etapa 3, play-out

vineri, 15 aprilie 2022, ora 17:00
CFR Cluj 2 – SCM Zalău 3-2
Alexandru Bucică (55), Vlad Fărgăşan (71), Sergiu Buş (90+3) / Mihai Onicaş (63), Vadim Călugher (76)

sâmbătă, 16 aprilie 2022, ora 17:00
Sportul Şimleu Silvaniei – Luceafărul Oradea 3-0
Mansour Gueye (7, 75), Cătălin Vaida (68)
CSM Satu Mare – Progresul Şomcuta Mare 2-1
Tony Kanalos (21), Kevin Barth (59) / Denis Lihet (26 – penalty)

CLASAMENT SERIA 10 play-off / play-out

REZULTATE ETAPA 1, 2 play-off / play-out Liga 3

REZULTATE ETAPA 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 din sezonul regular al Ligii 3, ediția 2021-2022

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 16 Apr. 2022, 20:38 Actualizat: 17 Apr. 2022, 13:01 Liga 3
Pe aceeași temă