FK Csikszereda a pierdut la scor de neprezentare amicalul cu Sepsi OSK. Toate rezultatele jocurilor test din această vară ale ciucanilor

Marius ANGHEL 19 Aug. 2020, 13:11 Liga 2

FK Csikszereda a desfășurat un nou amical, de această dată cu echipa din Liga 1 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, pe care l-a pierdut la scor de neprezentare, cu 3-0, după ce la pauză era condusă cu 1-0. A fost al nouălea test disputat de ciucani în această vară, înainte de startul noului sezon al Ligii 2, care va avea loc la 29 august, într-un format nemaiîntâlnit până acum.

Partida amicală desfășurată la Sfântu Gheorghe, pe stadionul Municipal, marți seară, s-a încheiat cu victoria echipei de primă ligă. La pauză s-a intrat cu avantaj minim, după golul reușit de Lorant Kovacs, iar în partea secundă au marcat și Nicolae Cârnaț și Gabriel Vașvari, pentru un sec 3-0 pentru Sepsi OSK.

Pentru FK Csikszereda au evoluat: Gyenge (Dombrady 45) – R. Takacs (Palmeș 45), Intzidis (Gergely 70), Apro (Csonka 70), Marrone (R. Takacs 70) – Eder (Szondi 70), Bara (Csuros 70) – Pinter (Antal 70), Bauza (Kalman 70), Botorok (Janos 70), Suciu (Becze 45)

Precedentele amicale jucate în această vară de FK Csikszereda

În această vară, echipa din Miercurea Ciuc antrenată de Valentin Suciu a mai disputat alte opt meciuri amicale, în care a obținut patru victorii, două egaluri și două înfrângeri după cum urmează: 3-1 cu Mostiștea Ulmu (Liga 3), 3-3 cu Unirea Ungheni (Liga 4 Mureș), 3-2 cu Viitorul Șelimbăr (Liga 3), 2-1 cu AFC Odorheiu Secuiesc (Liga 3), 3-2 cu Viitorul Șelimbăr (Liga 3), 0-1 cu Concordia Chiajna (Liga 2), 1-3 cu AFC Odorheiu Secuiesc (Liga 3) și 1-1 cu CSM Focșani (Liga 3).