Unirea Slobozia a trecut la limită de FC Viitorul 2, într-un meci amical. Moldovan, decisiv pentru echipa lui Adrian Mihalcea

Marius ANGHEL 11 Feb. 2021, 09:37 Liga 2

Unirea Slobozia a disputat miercuri al șaptelea meci amical din această perioadă de pregătire de iarnă. Echipa antrenată de Adrian Mihalcea a învins la limită, cu 1-0, FC Viitorul 2, ocupanta locului 4 în Seria a 3-a a Ligii 2.

Partida amicală desfășurată pe terenul numărul 4 din Complexul Academiei Gheorghe Hagi a fost decisă de golul marcat de Adrian Moldovan în repriza secundă, în minutul 54.

FC Viitorul 2: Stănciulescu (Șerban 65) – Georgescu (Oroian 63), Bîrzu (Crăciun 46), Dănuleasa (Sîrbu 46), Lazăr – Mălăele (Voicu 63), Crivac (Iorga 63), Bodișteanu (Mouaddib 63) – Vîlea (Caragea 73), Mustacă, Tănasă (Onuț 63)
Antrenor: Constantin Fălină

Unirea Slobozia, prima repriză: Ciofu – (Gurău 30) – Ibrian, Al. Dinu, Ozkara, Trucă – Mih. Lemnaru, Trașcu, Bg. Danciu, M. Ciobanu – Mih. Adăscăliței, Ad. Moldovan
Unirea Slobozia, a doua repriză: Gurău (Poiană 60) – Rob. Ghiță, Al. Dinu, Ozkara, Comșa – Mih. Adăscăliței (Radu 85), Trașcu, Mih. Năstase, Trucă (Fl. Bălan 75), Ad. Moldovan (Negoiu 80), Afalna
Antrenor: Adrian Mihalcea

Gab. Lazăr, Vl. Suciu, C-tin. Toma, Bg. Vasile, Răduca, Sory Diarra și Gherasim s-au antrenat separat, anunță Unirea.

Unirea, la al șaptelea test, Viitorul, la al șaselea

Unirea Slobozia a mai disputat încă șase amicale în acest an: 2-1 cu Abatorul Slobozia (Liga 4 Ialomița), 3-0 cu Recolta Gheorghe Doja (Liga 3), 0-3 cu Farul Constanța, 1-4 cu Progresul Spartac (Liga 3), 2-0 cu Dinamo 2 (Liga 3) și 1-1 cu Concordia Chiajna.

Următorul test îl are cu Dunărea Călărași, pe terenul acesteia, sâmbătă, 13 februarie.

De partea cealaltă, FC Viitorul 2 a jucat acum al șaselea joc test din această iarnă, în celelelalte partide înregistrând următoarele rezultate: 7-0 cu Gloria Albești (Liga 3), 6-1 cu Axiopolis Sport Cernavodă (Liga 3), 10-0 cu Înainte Modelu (Liga 3), 1-1 cu Farul Constanța (Liga 2) și 0-3 cu Concordia Chiajna.

Următorul meci de verificare al formației secunde a Viitorului este programat în data de 17 februarie, contra echipei naționale U18 a României, iar la 24 februarie întâlnește Dacia Unirea Brăila.