Victorie cu două goluri din lovituri de pedeapsă! Turris continuă să fie neînvinsă în amicale și după jocul cu CS Tunari

Victorie cu două goluri din lovituri de pedeapsă!** Turris continuă să fie neînvinsă în amicale și după jocul cu CS Tunari

Nou-promovata în Liga 2 Turris Oltul Turnu Măgurele își continuă seria pozitivă în meciurile amicale desfășurate în această vară. Echipa antrenată de Erik Lincar a dispus cu 2-0, sâmbătă, în deplasare, de CS Tunari, formație din Seria a 2-a a Ligii 3.

Golurile victoriei formației din Teleorman au fost reușite de Cristian Ciobanu. Pe ambele le-a reușit în prima repriză din lovituri de pedeapsă, în minutele 15 și 35.

Cu Tunari, Erik Lincar a început în următoarea formulă: I. Rus – Călințaru, Sălcianu, Bg. Matei, Mitrea, Cr. Ciobanu, Savin, Moisie, Fl. Radu, Acolatse, Turkovic.

De partea cealaltă, CS Tunari i-a avut în primul „11” pe: Fulga – Barabaș, Lazăr, Iordache, Oșca – Drăgan, Adăscăliței, Fl. Vasile, I. Dima – Teodorescu, Bucă

În această perioadă de pregătire, Turris a mai disputat amicale cu Spartak Plevna (3-0), FC Argeș (1-1) și Progresul Spartac (3-1).