Turris a câștigat la scor amicalul cu bulgarii de la Spartak Plevna. Jucătorii folosiți de Erik Lincar

Marius ANGHEL 10 Jul. 2019, 20:11 Pregătiri, amicale

Turris Turnu Măgurele a câștigat la scor primul amical desfășurat în această vară, în perioada de pregătire pentru participarea în premieră în campionatul Ligii 2. Echipa antrenată de Erik Lincar s-a impus cu 3-0, pe propriul stadion, în fața bulgarilor de la Spartak Plevna, o nouă promovată în liga a doua din țara vecină.

Golurile echipei din Turnu Măgurele au fost înscrise de Cristian Ciobanu, din penalty, în minutul 25, Florin Radu, în minutul 82, iar în 88 bulgarii și-au dat un autogol.

Turris, prima repriză: Aur. Păun – Mitrea, Bg. Matei, Ct. Pîrvulescu, Călințaru, Savin, Sil. Pană, Haită, Cr. Ciobanu, Ad. Voicu, Bud
Turris, repriza secundă: Duțu (I. Rus) – Sălcianu, Ispas, Acolatse, Radu, Juncănaru, Ciutica, Bud, Ad. Voicu, Ciobanu, Sil. Pană

Față de achizițiile anunțate oficial până acum, portarii David Duțu (19 ani, ex SC Popești Leordeni), Aurelian Păun (18 ani) și Ionuț Rus (19 ani, ex Luceafărul Oradea), fundașii Cătălin Pîrvulescu (28 de ani, ex FC Hermannstadt) și Denis Ispas (25 de ani, ex SSC Farul), mijlocașii Charles Acolatse (24 de ani, ex FK Sileks / Liga 1 Macedonia), Silviu Pană (27 de ani, ex Dunărea Călărași), Alexandru Mitracu (18 ani, ex CS Tunari) și George Călințaru (30 de ani, ex Daco-Getica) și atacanții Cristian Bud (34 de ani, ex CFR Cluj) și Geoffrey Chinedu Charles (21 de ani, ex RabotniÍki – Macedonia), alte noutăți au fost Florin Haită (19 ani, Viitorul), Angel Ciutică (19 ani, U Craiova) sau Ion Marin (16 ani, Sporting Turnu Măgurele).