CS Afumați a învins cu 16-0 pe Șoimii Pâncota în prima etapă din Liga 2! Rezultate complete

Valentin Nastaila 06 Aug. 2016, 13:22 Campionat
CS Afumați a învins cu 16-0 pe Șoimii Pâncota în prima etapă din Liga 2!** Rezultate complete

Noul sezon al Ligii a doua a început astăzi, stagiunea 2016-2017 urmând a se desfășura într-o singură serie cu 20 de echipe.

Primul meci al noului sezon a oferit și un prim rezultat incredibil: CS Afumați a învins pe Șoimii Pâncota cu un neverosimil 16-0.

Înainte de startul sezonului, cei de la Pâncota luau în calcul chiar neprezentarea la prima partidă a stagiunii. Înscriși în campionat pe ultima sută de metri, cei de la Pâncota s-au prezentat pe terenul celor de la Afumați, echipă nou-promovată în Liga 2, și au aliniat o echipă formată din juniori republicani.

Șoimii Pâncota s-a înscris în campionat pe ultima sută de metri și nu are niciun jucător profesionist în lot. De altfel, cei de la Pâncota s-au prezentat la meciul cu Afumați cu doar 12 jucători, toți copii.

Acest lucru s-a văzut imediat, gazdele reușind să deschidă scorul în minutul 5. Până la pauză scorul a luat proporții, Afumați conducând cu 9-0. În repriza a doua, gazdele au mai înscris de șapte ori astfel că scorul final a fost 16-0.

CS Afumați Șoimii Pâncota  16-0
Șt. Vasile ‘4, ’15, ’42, Rz. Patriche ‘7, I. Petculescu ’10, N. Buzea ’12, Șt. Covalschi ’23, V. Olariu ’32, A. Popa ’41, Vl. Tudorache ’50, ’86, A. Zaharia ’59, ’64, ’68, ’74, Verdeș ’66

Meciul dintre Luceafărul Oradea și Academica Clinceni va fi reprogramat. Amânarea a survenit ca urmare a retragerii din campionat a celor de la FCM Baia Mare.