Urban Titu a remizat cu Concordia Chiajna

Mihai Andries 04 Apr. 2013, 14:23 Pregătiri, amicale

Cu șase zile înaintea înfruntării de pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaș, meci contînd pentru etapa a 25-a, Concordia Chiajna a disputat o partidă amicală în compania formației de pe locul 10 din Seria II a Ligii a III-a, ACS Urban Titu, pe care a terminat-o la egalitate, scor 1-1.

Partida s-a disputat pe o vreme urîtă, cu ploaie și vînt puternic. Chiar și așa, gazonul amfitrinilor de la Titu a rezistat ploii, însă suprafața de joc a fost denivelată.  În prima repriză, jocul a curs la poarta celor de la Titu, însă la prima nesincronizare în apărarea lui „Iliesta”, Săndulescu a deschis scorul cu un șut în stînga lui Cobrea (min. 22).  După două minute, Daniel Stan a tras cu sete de la 20 de metri, dar mingea a nimerit transversala. Nici Serediuc nu s-a lipit de gol în ultimele secvențe ale primei reprize. Cu o formulă de echipă complet schimbată în partea a doua, Concordia Chiajna a reușit să înscrie prin Welington golul de 1-1 (min. 62). Brazilianul a trimis balonul în poartă din interiorul careului de șase metri în urma unei lovituri libere de pe dreapta atacului. Pentru Concordia a debutat și Daniel Novac, fostul jucător al Sportului Studențesc evoluînd în ultimele 45 de minute ale meciului.

VEZI O GALERIE FOTO DE LA ACEST MECI

ACS Urban Titu: Dumitrescu, Constantin, Dan, Butoi, Mirescu, Dicu, Lamba, Stoica, Penescu, Ciocotoiu, Săndulescu
Au mai evoluat: Doman A., Doman Alex., Mitrea, Lică, Albu, Corbu, Tudose, Calofir
Antrenor: Nicolae Croitoru
Concordia (repriza I): Cobrea, Fl. Ilie, Belica, Bucurică, Belu, A. Stan, D. Stan, Roșu, Serediuc, Purece, Pană
Concordia (repriza II): Niță, Ghionea, Leca, Bambara, Savin, Coșereanu, Zuluf, Ispir, Novac, Popovici, Welington
Antrenor: Ilie Stan

Sursa: CS Concordia