Rezultatele și marcatorii partidelor din etapa 24

Publicat: 11 Apr. 2009, 07:00 Actualizat: 05 Nov. 2009, 13:58 LIVE-TEXT
Rezultatele și marcatorii partidelor din etapa 24

Sâmbătă s-au desfășurat primele partide
ale etapei a 24-a din Liga a II-a. Derby-ul rundei în seria I a
avut loc la Ploiești, unde Petrolul a fost învinsă de ocupanta
locului secund, Delta Tulcea, scor 0-2, meci care a fost transmis
în direct de sport.ro.

Cea mai interesantă
confruntare din cealaltă serie s-a jucat la Cluj, unde „șepcile
roșii” au egalat în extremis una dintre pretendentele la promovare
CSM Râmnicu Vâlcea, 1-1 scor final. Întâlnirea a fost transmisă în
direct de ProTV Cluj și este difuzată înregistrat, de la ora 13.00,
de sport.ro.

Duminică, sport.ro va
transmite în direct partida dintre FC Snagov și FC Ploiești, de la
ora 13.00.

Două dintre jocurile rundei,
Mureșul Deva – FCM Târgu Mureș și Internațional Curtea de Argeș –
Unirea Alba Iulia, au fost amânate, urmând să se dispute marți, de
la ora 17.00

Programul complet este următorul:

SERIA
I

Sâmbătă

SPORTUL STUDENȚESC
– DINAMO II
/
FINAL 1-2

Min. 66: Voican înscrie in urma unei centrari
de pe partea stangă a lui Mușat

Min. 39: Daniel Lung egalează

Min. 34: Mușat deschide scorul pentru
Dinamo

â–º Arbitru: Mihai Ene Petre (București); Asistenți: Vlad Bârleanu
(București) și Gabriel Ioan Bârjac (Zalău)

FCM BACĂ‚U – LOTUS
BĂ‚ILE FELIX

/ FINAL 2-1

Min. 73: Oaspeții reintră în joc, Ivașcă
înscrie dintr-un penalty

Min. 69: Doboș execută un corner de pe partea
stângă, și, din cauza vântului, mingea capată efect și-l lovește în
spate pe A. Cristea, apoi intră în poartă dând naștere unui autogol
ciudat

Min. 63: Corner Dobârceanu, Vajou preia pe
piept în careu și înscrie

â–º Arbitru: Sebastian Constantin Colțescu (Craiova); Asistenți:
Vladimir Urzică și Nicolae Botezatu (ambii din Piatra Neamț)

FC BOTOȘANI –
DUNĂ‚REA GALAȚI
/
FINAL 0-0

â–º Arbitru: Horia Abrudan (Bacău); Asistenți: George Marian Fridl
(Comănești) și Costin Florescu (Huedin)

CETATEA SUCEAVA –
CS BUFTEA
/
FINAL 1-1

Min. 66: Celpan înscrie de la 11m

Min. 59: Vrăjitoarea, acțiune pe cont propriu
finalizată cu un șut la colțul lung

â–º Arbitru: Ciprian Amarandei; Asistenți: Mihai Ovidiu Artene și
Daniel Hulubei (toți din Vaslui)

PETROLUL PLOIEȘTI –
DELTA TULCEA
/
FINAL 0-2

Min. 65: Coconașu transformă penalty-ul, Delta
se distanțează

Min. 64: Odoroabă îl faultează pe D. Costescu,
penalty pentru Delta

Min. 30: Moraru rateaza intercepția, după un
corner, mingea ajunge la Vișan Crețu, care înscrie de la 7 m

â–º Arbitru: Adrian Stănescu; Asistenți: Mircea Orbuleț și Claudiu
Florea (toți din București)

PROGRESUL – CONCORDIA CHIAJNA
0-3
Formația gazdă a fost neprogramată pentru această partidă și
urmează să fie exclusă din competiție, conform regulamentului,
deoarece se află la cea de-a doua sancțiune de acest tip.

Duminică

FC SNAGOV – FC PLOIEȘTI, ora 13:00,
sport.ro

â–º Arbitru: Marius Marian Martiș (Focșani); Asistenți: Daniel
Demetrescu și Nicolae Dobrică (ambii din Râmnicu Valcea)

â–º

DUNĂ‚REA GIURGIU stă deoarece PREFAB s-a
retras.
CEAHLĂ‚UL PIATRA NEAMȚ stă deoarece FOREX s-a
retras.

SERIA A
II-A

Sâmbătă

FC DROBETA – CFR
TIMIȘOARA
/ FINAL 4-0

Min. 80: Aldea duce scorul la 4-0, cu un șut
din interiorul careului

Min. 63: C. Crișan marchează cu un lob peste
portarul advers

Min. 59: Poenaru reuseste „dubla”

Min. 51: Poenaru îl invinge pe Mutu cu un șut
din apropiere

â–º Arbitru: Daniel Decă (Brăila); Asistenți: Cătălin Teodor
(Brăila) și Dragoș Vlad (Târgoviște)

MECHEL CÂMPIA
TURZII – DACIA MIOVENI
/
FINAL 0-2

Min. 59: Badea majorează diferența

Min 30: Oaspeții deschid scorul la prima fază
periculoasă, Costin trimițând mingea pe lângă Fekete

â–º Arbitru: Valentin Hanceariuc (Iași); Asistenți: Bogdan Daniel
Hârlab și Dan Lucian Ilieș (ambii din Brașov)

LIBERTY ORADEA –
ACU ARAD
/

FINAL
1-0

Min. 16: Gazdele deschis scorul prin
Birtalan

â–º Arbitru: Tiberiu Lajos (Timișoara); Asistenți: Ciprian Petre
Geambazu (Bușteni) și Ionuț Borcan (Ploiești)

„U” CLUJ – CSM
RÂMNICU VÂLCEA
(înregistrat la sport.ro de la ora
13.00) / FINAL 1-1

Min. 90: Ungurușan egalează în extremis pentru
gazde, cu o lovitură de cap

Min. 65: Stromajer finalizează un contraatac cu
un șut din 10 metri

â–º Arbitru: Dragoș Istrate (București); Asistenți: Claudiu Tripa
și Mircea Toderici (ambii din Arad)


FC BIHOR –
TÂRGOVIȘTE

/ FINAL
2-1

Min. 60: Bruno reduce din diferență

Min. 35: Bucur majorează diferența cu un șut de
la 13 metri

Min. 30: Lukacs deschide scorul dupa o fază
prelungită de atac a orădenilor

â–º Arbitru: Dan Monea (Cluj-Napoca); Asistenți: Lorin Adrian
Udrea și Mihaela Popescu Blîndu (ambii din Târgu Jiu)

JIUL PETROȘANI –
MINERUL LUPENI
/
FINAL 1-1

Min. 74: Penalty ratat de Jiul

Min. 44: Jiul egalează prin M. Ilie cu un șut
din interiorul careului

Min. 35: Gideon deschide scorul după un șut din
careu, după o greșeală în lanț a apărării Jiului

Min. 12: Horațiu Popa este eliminat, Jiul va
juca în inferioritate pentru 78 de minute

â–º Arbitru: Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenți:
Flaviu Damaschin și Petru Marian Gaspar (toți din Timișoara)

UTA – ARIEȘUL TURDA
/
FINAL 0-0
â–º Arbitru: Cătălin Ion Buși (Râmnicu Valcea); Asistenți: Florin
Păunescu (Râmnicu Valcea) și Carmen Neagu (Oradea)

Marți

MUREȘUL DEVA – FCM TÂRGU MUREȘ, ora 17.00
â–º Arbitru: Alexandru Tudor; Asistenți: Dan Roșu și Adrian Radu
Ghinguleac (toți din București)

INTERNAȚIONAL CURTEA DE ARGEȘ – UNIREA ALBA
IULIA
, ora 17.00
â–º Arbitru: Mugurel Vădan; Asistenți: Florin Eduard Ungureanu și
Florin Stănescu (toți din București)

Publicat: 11 Apr. 2009, 07:00 Actualizat: 05 Nov. 2009, 13:58 LIVE-TEXT
Pe aceeași temă