Rezultatele fazei a IV- a a Cupei României / Vezi surprizele acestui tur

Publicat: 26 Aug. 2009, 13:45 Actualizat: 05 Nov. 2009, 13:55 LIVE-TEXT
Rezultatele fazei a IV- a a Cupei României /  Vezi surprizele acestui tur

Miercuri a fost programate ultimele meciuri din faza a IV-a a
Cupei României, cu excepția partidei dintre Oltchim Râmnicu Vâlcea
– CSM Râmnicu Vâlcea ce se va disputa pe data de 1 septembrie.
www.liga2.ro v-a ținut la curent în timp real cu evoluția
scorurilor și marcatorii golurilor.

Marți s-au desfășurat meciuri contând pentru faza a IV-a din
Cupa României. Și de această dată competiția KO nu s-a dezmințit,
furnizând surprize, unele chiar de proporții. Astfel, echipe de
tradiție precum Universitatea Cluj, Petrolul Ploiești, FC Argeș,
dar și alte formații din liga secundă (FC Baia Mare, FC Silvania,
Minerul Lupeni, Mureșul Deva) au fost eliminate de grupări din al
treilea eșalon.

FC Bihor Oradea este calificată direct în faza a V-a, deoarece
FC CFR Timișoara, respectiv, ACU Arad au fost eliminate în fazele
anterioare. De asemenea, Farul Constanța merge în faza următoare
deoarece a beneficiat de decizia FRF de a exclude din competiție
Săgeata Stejaru, formația tulceană fiind deja eliminată în prima
fază a ediție din acest an a Cupei României.

Meciurile vor începe la ora 17.30

Iată programul complet al partidelor din faza a
IV-a:

Miercuri, 26 august

FC Viitorul Constanta – Delta Tulcea
/ Final:
1-2
Arbitru: Ionuț Anghelinei; Asistenți: Cătălin Savu și Lucian Lupoae
(toți din Galați)

Viitorul: Popa – Militaru, Dăvoiu, Posteucă,
Rusu, Florae, Dincea, Olteanu, Lupu, Stanciu, Chițu

Rezerve: Răduță, Guda, Chirilă, Muscă, Boritz,
Mihociu, Șuta
Antrenor: Ianis Guda

Delta: I. Olteanu, Mișelaricu, Grigorov, Larie, l.
Ștefan, Luncan, V.Crețu, Coconașu, N. Crețu, Pantelie, Costescu

Rezerve: Pârvu, Betean, Macare, Postelnicu,
Horovei, Judan, Borza
Antrenor: Constantin Gache

â–ºmin 5: 1-0. Pantelie marchează cu
capul după o lovitură de colț.

â–ºmin 33: 1-1. Florea aduce egalarea
cu un șut din interiorul careului.

â–ºmin 70: 1-2. Coconașu înscrie din
penalty după ce Pantelie a fost faultat.

Dinamo II – Concordia Chiajna /
Final:
3-0
Arbitru: Eduard Constantinescu; Asistenți: Daniel Mitruți și Costel
Firulescu (toți din Craiova)

Dinamo II: Curcă, Soare, Botea, Coandă, Marcu.
Dragalina, Covaciu, Axinte, Neagu, Stan, Miranda

Rezerve: Opera, Amet, Topor, Gheorgiu, Moise,
Bădăuță, Pavăl
Antrenor: Gheorghe Mihai

Concordia: Toma- Pătru, Ciolcă, Matei, Lungan,
Mihai Dumitru, Ciobotariu, Iliescu, Ruse, Martinescu, Ungureanu

Rezerve: Fl. Nită, Gardoș, Davragiu, Danteș,
Burlacu, Neagu, Goarnă
Antrenor: Bumbescu Adrian

â–ºmin 30: 1-0. Miranda deschide scorul
din lovitură liberă.

â–ºmin 35: 2-0. Miranda reușește dubla
după o acțiune în careu finalizată cu un șut din volei de la 7
metri.

â–ºmin 57: 3-0. Miranda face
hattrick-ul. Preia mingea pe piept după o pasă de la centrul
terenului, intră în careu și singur cu portarul îl învinge pentru a
treia oară.

Steaua II – FC Snagov / Final:
2-2, 7-5 după penalty-uri
Arbitru: Cătălin Popa; Asistenți: Romică Bîrdeș și Andrei Ciuciu
(toți din Pitești)

Steaua II: Pânzaru – Lupu, Stegaru, I. Mihai,
Filip – Niculae, Abuzătoaie, Muzac, Albu – Văduva, Rusu
Antrenor. Leonard Strizu

Snagov: Măcelaru – M. Dumitru, Voicu, Cozma,
Florea – Al. Radu, Șanta, Nistor, Dinu I, Beresoaie –
Petrescu
Antrenor: Mihai Stoica

â–ºmin 22: 1-0. Apostol Muzac înscrie
în urma unui corner executat de Abuzătoaie.

â–ºmin 70: Dayro Moreno
înscrie pentru 2-0.

â–ºmin 78: 2-1. Viorel Dinu reduce din
diferență.

â–ºmin 84: 2-2. Centrează Pricop, iar
Florea deviază mingea în poartă cu pieptul.

Penalty-uri:

â–º3-2 pentru Steaua 2, marchează Alexandru Lazăr.

â–º3-3. Irinel Voicu marchează pentru Snagov

â–º4-3. Marchează Rusu pentru Steaua

â–ºBereșoaie duce scorul la 4-4.

â–º5-4. Filip păstrează Steaua în avantaj.

â–º5-4. Petrea ratează, Steaua conduce

â–º6-4. Abuzătoaie reușește să marcheze.

â–º6-5.Viorel Dinu II înscrie pentru FC Snagov

â–ºDayro Moreno marchează pentru 7-5 și Steaua se califică mai
departe.


COMENTARIU LIVE AICI

Victoria Brănești – Sportul Studențesc
/ Final 1-1, 6-7
după penalty-uri
Arbitru: Claudiu Baboia; Asistenți: Bogdan Gheorghe și Andrei
Constantinescu (toți din București)


VEZI O GALERIE FOTO DE LA MECI

Victoria: Bordeanu – Fulea, Velicu, Ivan,
Nicoară, Rotaru, Olariu, Avram, Zuluf, Coman, Oprea
Rezerve: Nagy, Bar, Isac, V. Alex

, Răuță, Novac, Scurtu
Antrenor: Ilie Stan

Sportul: Viciu – Irimia, Patrichi, Ghinga, Cazan,
C. Gheorghe, Nicola Vasile, Cruceru, Ferfelea, Postolache,
Curelea
Rezerve: Popescu, Cioranu, Lungu, Dobre, Truță,
Nae
Antrenor: Tibor Selymes

â–ºSportul începe tare și are jocul sub control. Elevii lui
Selymeș au lovit de două ori bara prin Ferfelea și Postolache, în
timp ce gazdele nu reușesc să treacă de mijlocul terenului.

â–ºmin 30: 1-0. Coman înscrie din careu
la o bâlbâială în careul studenților.

â–ºmin 43: Victoria Brănești rămâne în 10 oameni.
Zuluf primește roșu după o lovitură cu cotul în fața lui
Irimia.

â–ºmin 85: 1-1. Ferfelea înscrie din
apropierea porții după o centrare de pe partea dreapta.

â–ºmin 87: Irimia primește al doilea galben și
este eliminat. Egalitatea de pe tabelă este acum și în teren.

â–ºmin 105: Viciu apără un penalty executat de
Rotaru. Lovitura de pedeapsă e acordată foarte usor de arbitru.

Penalty-uri:

â–º0-1. Ferfelea înscrie la vinclu, în dreapta.

â–º0-1. Viciu apără penalty-ul executat de Isac.

â–º0-2. Postolache dă gol în colțul opus portarului.

â–º1-2. Rotaru păstrează aprinse speranțele Brăneștiului.

â–º1-3. Nae marchează lejer în colțul opus portarului.

â–º2-3. Avram înscrie, chiar dacă portarul atinge mingea.

â–º2-4. Curelea înscrie în centrul porții.

â–º3-4. Bar înscrie și el.

â–º3-4. Patrichi trimite mingea peste poartă.

â–º4-4. Răuță restabilește egalitatea.

â–º4-5. Lungu înscrie la vinclu.

â–º5-5. Ivan marchează după ce portarul nu a ghicit colțul.

â–º5-6. Dinga înscrie și readuce Sportul în avantaj.

â–º6-6. Nicoară dă gol pe centru

â–º6-6. Cazan trimite slab și portarul apăra

â–º6-6. Fulea trimite pe lângă.

â–º6-7. Truță înscrie.

â–º6-7. Velicu ratează și Sportul Studențesc se califică în turul
următor.

Jiul Petroșani – FC Drobeta Tr. Severin
/ Final: 1-4
Arbitru: Dorin Micloșină (Reșița); Asistenți: Emanuel Cicu
(Caransebeș) și Răzvan Nistoran (Reșița)

Jiul: Stamatin – Pop Catalin, Arsenie, Stuparu,
Irinel Dumitru, Cruceru, Alin Ilin (c), Bastardu, Gheți – Ciochină,
Afrem
Rezerve: Ilie Anton, Scarlatescu, Pintilii,
Vadrariu, D. Munteanu, Al. Moldovan, Antohi
Antrenor: Daniel Timofte

Drobeta: Barbu – Rosianu, Ardeleanu (c), Ignat,
Epure – Doicaru, Stoica, Poenaru, Poiană – Fotescu, Păun
Rezerve: Marius Șuta, Radu Alex, Jenaru, Tobă,
Mitic, Moutihno, Mogoș
Antrenor: Marian Bucurescu

â–ºmin 36: 0-1. Fotescu deschide scorul
cu un șut din careu printre priciorele lui Stamatin.

â–ºmin 54: 0-2. Fotescu înscrie cu un
voleu din 16 metri.

â–ºmin 73: 1-2. Gheți înscrie din
penalty.

â–ºmin 75: 1-3. Moutihno înscrie și el
din penalty și păstrează Drobeta în avantaj.

â–ºmin 80: 1-4. Moutihno marchează după
o acțiune personală finalizată cu un șut plasat.

Arieșul Turda – FCM Tg. Mureș /
Final:
0-2
Arbitru: Ștefănuți Claudiu (Năsăud); Asistenți: Tamaș Paul și
Marica Mihai Marius (ambii din Bistrița)

Arieșul: M. Oltean – I. Ilea, Bier, Panaitescu
– Ciortea, N. Cristea, D. Cosma, Fl. Onacă (cpt) – Cucuruzan, Dr.
Rusu , C. Crișan.

Antrenor: Alexandru Pelici.

FCM Tg Mureș: Dănălache – Cr. Pop, Vârtic, Fl.
Moldovan, Al. Pop – M. Roman, Petelean (cpt), Șaim, Bițiș – Vancea,
Astafei.

Antrenor: Cosmin Bodea.

â–ºmin 4: 0-1. Astafei deschide scorul
cu o lovitură de cap de la șase metri

â–ºmin 60: 0-2. Autogol Ilea. Fundașul
Arieșului încearcă să respingă o minge cu capul în out, dar o
introduce în propria poartă.

CSM Rm. Sărat – FC Gloria Buzău /
Final:
0-1

Arbitru: Florin Miron; Asistenți: Eduard Petrov și Marius
Constantin (toți din București)

Olimpia : Toader – Anton, Pușcă, Târâlă, Vișan,
Cucu, Schwartz, Pușcă, Dragoș Petrică, Agbleta, Nica
Rezerve: Budur, Boacă, Drăgan, Toma, Scarlet,
Ispas, Răpițeanu
Antrenor: Mihai Cioban

Gloria
: Sârbu – Crețu, Nicodim, Călin Marin, Toma, Lazăr,
Gheorcău, Popa, Stan, Ursu, Priescu
Rezerve: Leu, Mândrean, Norincz, Tudor Răzvan,
Dias, Bochițoi, Răzvan Radu,
Antrenor: Nicolae Anton

â–ºmin 90: 0-1. Târâlă deviază mingea în
propria poartă la o lovitura libera a lui Popa.

Marți, 25 august

Gloria CTP Arad – UTA Arad /
Final:
1-2
Arbitru: Marius Omuț (Oradea); Asistenți: Radu Timar (Marghita) și
Stelian Dem (Sâmbăta)

â–º0-1 Batin a deschis scorul cu o lovitură de cap

â–º1-1 Toc a egalat din lovitură de la 11 metri

â–º1-2 Pocuca readuce UTA în avantaj

Rapid CFR Suceava – FC Botoșani /
Final:
2-3
Arbitru: Ciprian Amarandei; Asistenți: Daniel Hulubei și Ștefan
Patrichi (toți din Vaslui)

Botoșani: Prisacă – Patache, Ghiviziu, Tabara,
Rentea – Balaban, Simion (46 Vrabie), Tincu, Boroștean – Porfireanu
(70 Ghiceanu), Caragea.

Antrenor: Ștefan Apostol

â–ºmin 12: 0-1. Boroștean a transformat
impecabil o lovitură liberă de la 25 metri, bară – gol.

â–ºmin 65: 0-2. Vrabie a înscris la
colțul scurt direct la vinclu dintr-o lovitură liberă de la 20 de
metri, lateral stânga.

â–ºmin 68: 0-3. Caragea a scăpat singur
cu portarul și a înscris de la 6 metri.

â–ºmin 74: 1-3. Burlacu a înscris din 6
metri după o centrare în fața porții.
â–ºmin 75: 2-3. Sucevenii înscriu după o incursiune
pe dreapta cu un șut la colțul lung din 6 metri.

Ceahlăul II – Cetatea Suceava / Final:
0-1
Arbitru: Bogdan Hanceariuc (Iași); Asistenți: Cătălin Brînză și
Adrian Vornicu (ambii din Botoșani)

Ceahlăul II: Hărăguță – Țepeș, Florea,
Spiridon, Staicu, Apetrei, Marc, Codreanu, Aioanei, Pântea,
Margină

Cetatea: Pascal – Ailenei, Cososchi, Dicher, A.
Dumitru, Halip, Homneac, Tomescu, Azaharioaei, Tomaz

â–ºmin 3: 1-0. Homneac deschide scorul
din 11 metri

CF Brăila – Dunărea Galati / Final:
1-1
, 10-11 după penalty-uri
Arbitru: Gică Mihai (Focșani); Asistenți: Mihai Danciu (Focșani) și
Luci Stănilă (Dumitrești)

CF Brăila: Mitrea – Bosoi, Șerban, Gurguiatu,
Necoară, Iosofache, Pânzaru, Stănciulescu, Stăncioiu, N. Bucă, Gh.
Badea

Dunărea: Mindileac – Agache, Em. Cristian,
Velescu, Al. Cristea, Gândac, Cucu, Cristescu, Ioviță, A. Popescu,
Cârjan

â–ºmin 32: 0-1. Cârjan înscrie cu capul
din 6 metri, după o greșeală a portarului.

â–ºmin. 45: 1-1. N. Bucă egalează cu un
șut din mijlocul careului.

Penalty-uri:

â–º1-2. Velescu înscrie.

â–º2-2. Necoară înscrie.

â–º2-3. Cucu înscrie.

â–º3-3. Stăncioiu înscrie.

â–º3-4. Em. Cristian înscrie.

â–º4-4. Bosoi ratează.

â–º4-4. Jecu înscrie.

â–º5-4. Pânzaru înscrie.

â–º5-5. Al. Cristea ratează.

â–º5-5. Gurguiatu înscrie.

â–º5-6. Agache înscrie.

â–º6-6. Badea înscrie.

â–º6-7. Cârjan înscrie.

â–º7-7. V. Nicolae înscrie.

â–º7-8. Căldăraru înscrie.

â–º8-8. Tudor înscrie.

â–º8-9. Bica înscrie.

â–º9-9 Drăguș înscrie.

â–º9-10. Mindileac înscrie.

â–º10-10. Bucă înscrie.

â–º10-11. Velescu înscrie.

â–º10-11. Mitrea ratează.

Dunărea Călărași – CS Otopeni /
Final:
1-2
Arbitru: Iulian Coman (Tulcea); Asistenți: Alexandru Midvichi
(Tulcea) și Florin Burlacu (Urziceni)

D. Călărași: Plachta – S. Ispas, Bidirean, V.
Toma, Marcaș, Condei, V. Petre, Baraitaru, M. Ștefan, D. Gheorghe,
Marcu

CS Otopeni: Bobariu – Cotolan, Ivan, Panait,
Dancia, Pârvu, Pană, Cl. Dumitrescu, S. Constantin, I. Savu,
Drăghici

â–ºmin 65: 0-1. Kallé marchează cu un
șut plasat pe jos de la 14-15 m.

â–ºmin 81: 1-1. Culina a împins mingea
în poartă după o învălmășeală în careu.

â–ºmin. 89: 1-2. Kallé marchează după o
fază asemănătoare cu cea de la primul gol.

Rapid II – Dunărea Giurgiu / Final:
2-3
Arbitru: Eugen Roșu (Băbeni); Asistenți: Nicolae Dobrică și Rareș
Căpățineanu (ambii din Râmnicu Vâlcea)

Rapid II: Marinescu – T. Barbu, O. Ionescu,
Țancu, Bratu, Al. Matei, Coman, Ivelja, Stoica, Dobroiu, Al.
Ioniță

Rezerve: Drăghia – Dăescu, Șt. Bujor, Ad.
Grigore, I. Florea, Tene, Fl. Călin

Dunărea Giurgiu: G. Popa – Ungureanu, Tatarciuc,
Ciocârlan, Ct. Gheorghe, Bucă, Șanțmare, Ochia, Damian, Bănaru,
Kurtuly

Rezerve: Dragne – Marcu, Cojenel, Iordache,
Udrea, Ivașcă

â–ºmin 41: 1-0. Dobroiu deschide scorul
din penalty.

â–ºmin 45: 1-1. Șanțmare înscrie cu
capul din 4 metri.

â–ºmin 47: 2-1. Al. Ioniță marchează cu
un șut în vinclu de la 25 metri

â–ºmin 60: 2-2. Ciocârlan restabilește
egalitatea pe tabela de marcaj cu un gol înscris din penalty.

â–ºmin 62: 2-3. Bănaru își duce echipa
în avantaj cu un șut de la 16 m în vinclu.

CS Panciu – FCM Bacău / Final:
1-2

Arbitru: Bocăneală Iuliu Marius (Galați); Asistenti: Ciubotariu
Liviu și Vișan Florin Alex (ambii din Galați)

Panciu: Gordin – Stanciu, Stan, Constantinescu,
Cl. Mihai, Covaci, Ungurianu, Cioran, Chivu, Predoiu, Costin

Bacău: Ignătescu – Varea, Spiridon, Carnariu,
Bursuc, Adăscăliței, Dediu, Petrea, Boboc, Dutciuc, Tismănaru

â–ºmin 9: 0-1. Gol Dutciuc, după o
centrare a lui Dediu

â–ºmin 18: Covaci are șansa de a restabili
egalarea, însă ratează din penalty în urma unui henț al fundașului
băcăuan Varea în careu.

â–ºmin 44: 0-2. Tismănaru mărește
diferența la două goluri cu o lovitură de cap după o centrare a
lui Varea.

â–ºmin 76: 1-2. Șut de la 16 metri al lui
Predoiu.

FC Râșnov – Tricolorul Breaza /
Final:
0-3
Arbitru: Marcel Bîrsan; Asistenți: Nicolae Harbuzariu și Florin
Niculescu (toți din București)

Râșnov: Enășoaie – Sileanu, Trenchea, Bogyor,
Geamănu, Gâtejel, Ivanciu, Mereuț, Dascălu, Micliș, Dragu

Breaza: Sava – Samson, Petcu, Apostol, Rață,
Negotei, Câța, B. Marinescu, Liuba, Vișan, Vasilescu

â–ºmin 14: 0-1. Vasilescu deschide
scorul cu un șut de la 14 m

â–ºmin 19: 0-2. B. Marinescu marchează
cu un șut foarte bine plasat de la 22 metri.

â–ºmin 68: 0-3. Vișan înscrie după o
centrare de pe dreapta direct în poarta lui Enășoaie.

Chimia Brazi – Petrolul Ploiești /
Final:
0-0, 5-4 după
penalty-uri
Arbitru: Andrei Florin Chivulete; Asistenți: Valentin Avram și
Claudiu Florea (toți din București)

VEZI O GALERIE FOTO DE LA
MECI

Chimia Brazi: Ad. Gheorghe – Docea, Gâțu, Cl.
Vasile, Butufei, Ghiță, Irimescu, Nicoliță, R. Gheorghe, Lefter, C.
Vlad

Petrolul: A. Vlad – M. Tudor, Stanca, Șomodean, P.
Stoica, Puchea, Al. Benga, Minciună, Elek, C. Stoica, Sanda

â–ºmin 95: Al. Avram (Petrolul) primește roșu
direct pentru intrare violentă cu talpa.

Penalty-uri:

â–º0-0. Irimescu (Brazi) ratează! Apără Vlad.

â–º0-1. Elek (Petrolul) marchează cu un șut în vinclu

â–º1-1. Gâțu (Brazi) restabilește egalitatea cu un șut pe
centru

â–º1-1. Puchea (Petrolul) ratează!! Șut pe lângă poartă

â–º1-1. V. Lazăr (Brazi) trage peste poartă.

â–º1-1. Minciună (Petrolul) trage și el peste

â–º2-1. R. Gheorghe (Brazi) șutează pe centru și înscrie

â–º2-2. P. Stoica (Petrolul) restabilește egalitatea cu un șut în
dreapta portarului

â–º3-2. Ghiță (Brazi) își aduce echipa în avantaj cu un șut în
vinclu

â–º3-3. Veteranul Chiriță (Petrolul) păstrează speranțele aprinse
pentru echipa sa cu un șut în stânga portarului.

â–º4-3. Copilu (Brazi) trimite în dreapta lui Vlad: 4-3!

â–º4-4. Cl. Dumitrescu (Petrolul) egalează.

â–º5-4. Ghiță (Brazi) dă gol.

â–º5-4. Șomodean (Petrolul) ratează cu un șut muuult peste
poartă

â–ºPetrolul a fost eliminată din cupă!

Petrolul Videle – Dacia Mioveni /
Final:
0-3
Arbitru: Dragoș Istrate; Asistenți: Andrei Simonis și Vlad Bârleanu
(toți din București)

Petrolul Videle: Butucaru – Bobe, Grosu,
Pârjolea, Tălpeanu, Pârvan, Tudor, Bădănoiu, Zaharia, Rababoc,
Nica

Rezerve: Balauru – Neacșu, Boghiu, Cristea,
Nicolau, Zvobota, Mincă
Antrenor: Liviu Dăncescu

Mioveni: Ilie – Moșteanu, Miulescu, Olteanu, Vladu
– Enache, Săndulescu, Nistor, Ayza – Badea, Vintilă

Rezerve: Ungureanu – Stoica, Huzuneanu, Baicu,
Chirciu, A. Neagoe, Yartey
Antrenor: Iordan Eftimie

â–ºmin 19: 0-1. M. Vintilă înscrie un
gol cu capul din careu.

â–ºmin. 22: 0-2. Vintilă reușește dubla
cu un șut din interiorul careului.

â–ºmin 86: 0-3. Yartey înscrie după o
reluare din 6 metri.

Electrosid Titu – FC Argeș /
Final:
1-0, după prelungiri
Arbitru: Ionuț Coza; Asistenți: Speranța Popescu și Mihaela
Gomoescu (toți din București)

â–º min.96: 1-0. Kamara deschide scorul,
după 30 de secunde petrecute pe teren, cu o lovitură de cap, mingea
oprindu-se în vinclul porții lui Coca. Gol superb, dar, din păcate
pentru echipa sa, ivorianul a confundat poarta!


COMENTARIU LIVE AICI.

Triumf Bârca – Gaz Metan CFR Craiova
/ Final:
0-7
Arbitru: Constantin Miruță; Asistenți: Ionuț Babadac și Cătălin
Ancu (toți din Alexandria)

â–ºmin 6: 0-1. Nicola

â–ºmin 28: 0-2. C. Crăciun

â–ºmin 29: 0-3. C. Crăciun

â–ºmin 39: 0-4. C. Crăciun

â–ºmin 48: 0-5. Chivu.

â–ºmin 50: 0-6. Neacșa.

â–ºmin 64: 0-7. M. Ghoerghe

Minerul Mehedinți – Minerul Lupeni /
Final:
2-1
Arbitru: Constantin Făniță; Asistenți: Bogdan Gheorghioiu și Ionuț
Pleșa (toți din Timișoara)

M. Mehedinți: C. Adam – Gârbiță, Petrovici,
Mihart, Chirfot, D. Dragotescu, Drăcea, Schintee, M. Mihăescu, C.
Stanciu, Boboescu

M. Lupeni: Vartolomei – Daj, I. Pașca, Afusi,
Ișfan, G. Luca, N. Popescu, Zoicaș, Catană, Cr. Diaconescu, L.
Barbu

â–ºmin 14: 1-0. Boboescu a scăpat singur
și a tras pe sub portar.

â–ºmin 45: 1-1. Daj înscrie din lovitură
liberă de la 18 metri. La faza loviturii libere Mihart a luat roșu
pentru fault ca ultim apărător.

â–ºmin 66: 2-1. Lovitură liberă. Petrovici
executată foarte bine, Vartolomei respinge în față și
Lățea marchează.

FC Zlatna – Mureșul Deva / Final:
2-1
Arbitru: Sorin Tarcea; Asistenți: Gabriel Dan și Gabriel Drăguț
(toți din Timișoara)

Zlatna: Barna – Bratu, Ciobanu, Ciofu, Kiraly
(cpt.) – Oară, Bunea, Sîntion, Radu – M. Dăscălescu, Manea

Mureșul Deva: Horvath – Balu, Dosan (cpt.),
Florea, Câmpean – Sătmar, Golguț, Vajda, Spătaru – Șandor,
Grigoruță

â–ºmin 57: 0-1. Grigoruță

â–ºmin 72: 1-1. Bratu aduce egalarea din
penalty.

â–ºmin 82: 2-1. Zlatna conduce prin golul lui
Radu.

Nuova Mama Mia – Fortuna Covaci /
Final:
1-2
Arbitru: Cristian Uihelyi (Lugoj); Asistenți: Dan Tranca și Nicolae
Chițoiu (ambii din Timișoara)

VEZI O GALERIE FOTO DE LA
MECI

Becicherecu Mic: Bănică – Zurbagiu, Titi Varga,
C. Bar, I. Dragu, M. Panduru, M. Toma, Turai, Bâldea, E. Coca,
Nanu

Fortuna: Mitric – Hecsko, Bumba, Uzun, D. Roman,
Lungu, Suru, Mânecan, Gherman, Mohammed, G. Voicu

â–ºmin 26: 0-1. G. Voicu marchează cu un
șut din careu

â–ºmin 61: 0-2. Mohammed reușește să
marcheze cu șpițul din mijlocul careului.

â–ºmin 71: 1-2. Bâldea îl învinge pe
Mitric cu o scăriță.

Gloria II Bistrița – FC Baia Mare /
Final:
1-0
Arbitru: Istvan Kusztos (Târgu Mureș); Asistenți: Istvan Iszlai
(Târgu Mureș) și Florin Potora (Turda)

Gloria: Botoșer – Odoroabă, Bozeșan, Macarie,
Drăguș – Kovacs, Hlinca, Anton, Diogo – Târnăvean, Borbely

Baia Mare: Bota – Han, Hotico, Fodor, Rednic –
Ciobai, Vanca, Shannat, V. Pop – Bichiri, Iațu

â–ºmin 29: 1-0. Vlad Hotico încearcă să degajeze
balonul, dar îl trimite în picioarele lui Borbely, acesta
recuperează mingea, șuteaza și îl învinge pe Bota de la 15 m, în
situație de singur cu portarul.

Sănătatea Cluj – CFM U Cluj /
Final: 1-0

Arbitru: Cătălin Busi (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Ionuț Zaharioiu
(Băbeni) și Marius Badea (Râmnicu Vâlcea)

Sănătatea: Pâglișan – Molnar, Șoș, Șimon, Moga
– Loghin, Cristea, R. Sabo, Micula – Gașpar, Albu

U Cluj: Fărcaș – Nițu, Soporan, Teușan, Mușat –
Cojocnean, Ad. Ionescu, Negură, Țene – Borza, Lemnaru

â–ºmin 12: Micula înscrie cu un lob
peste Fărcaș din careul mic.

FC Zalău – FC Silvania /
Final:
1-0
Arbitru: Mihai Prodan; Asistenți: Istvan Nagy și Iulian Szekely
(toți din Cluj-Napoca)

FC Zalău: Madaras – Mocean, Cozma, V. Jula,
Neicu – Podină, Vașvari, Crăciun, Bode (cpt.) – G. Gorga,
Chiorean

Șimleul: Ștef – R. Crișan, Oneț, D. Mureșan,
Belcin – Mihoc, Edvan, Brata, Puți – Cotuț, Bențe

â–ºmin 38: Vașvari înscrie.

Meciul Oltchim Râmnicu Vâlcea – CSM Râmnicu
Vâlcea
se va disputa pe 1 septembrie, de la ora
16.30
Arbitru: Albon Teodora (Cluj-Napoca); Asistenți: Iugulescu Petruța
și Vlad Dragoș (ambii din Târgoviște).

Publicat: 26 Aug. 2009, 13:45 Actualizat: 05 Nov. 2009, 13:55 LIVE-TEXT
Pe aceeași temă