Dunărea Călărași și-a încheiat stagiul din Turcia cu o victorie la scor cu Flamurtari. Toate rezultatele obținute în Antalya

Marius ANGHEL 06 Feb. 2020, 17:42 Pregătiri, amicale
Dunărea Călărași și-a încheiat stagiul din Turcia cu o victorie la scor cu Flamurtari.** Toate rezultatele obținute în Antalya

Dunărea Călărași și-a încheiat meciurile amicale din stagiul de pregătire din Turcia cu o victorie la scor, 4-0 cu KF Flamurtari, o prim-divizionară din Kosovo. Echipa lui Cristian Pustai se întoarce vineri în România cu un bilanț echilibrat al rezultatelor din teste: două victorii, un egal și două înfrângeri, golaveraj 9-9.

În ultimul joc amical pe care l-a avut programat în cantonamentul din Antalya, Dunărea a întâlnit echipa Flamurtari, ocupanta locului 9 din 12, după 17 etape, în prima ligă din Kosovo.

În prima repriză a marcat doar Bogdan Rusu, în minutul 18, în timp ce în partea secundă a partidei au înscris George Tudoran (74), Claudiu Vereș (78) și Mediop Ndiaye (87). În minutul 89, Nicolai Calancea a parat o lovitură de pedeapsă, menținând o victorie la zero.

Pe KF Flamurtari a învins-o pe 31 ianuarie și Ripensia, cu 2-0.

Dunărea Călărași: Stefan Krell (Nicolai Calancea 62”) – Alexandru Sîrbu (Alexandru Sabangeanu 56”), Konstantinos Rougkalas, Bogdan Jica (Gaston Mendy 62”), Ahmet Ozcan – Cristian Raiciu, Robert Boboc (Ariel Lopez 35”) – Georgian Honciu (Claudiu Vereș 62”), Adrian Zaluschi (Andrei Moise 70”), Thaer Bawab (George Tudoran 56”) – Bogdan Rusu (Mediop Ndiaye 64”)

Vineri, 7 februarie, Dunărea Călărași își încheie cantonamentul din Antalya, acolo unde a mers de pe 24 ianuarie, și revine în țară, urmând a intra în ultima perioadă de pregătire înainte de primul meci oficial din 2020.

Jocurile amicale din Antalya ale Dunării Călărași:

27.01. – 1-4 cu FK Radnicki Nis (Liga 1 Serbia) / Thaer Bawab
29.01. – 2-1 cu FK Taraz (L1 Kazahstan) / Thaer Bawab (două)
31.01. – 0-2 cu TSV Steinbach (L4 Germania)
03.02. – 2-2 cu FK Yenisey Krasnoyarsk (L2 Rusia) / Georgian Honciu și Bogdan Rusu
06.02. – 4-0 cu KF Flamurtari Pristina (L1 Kosovo)