CS Mioveni a câștigat tot cu 7-1 al doilea amical din cantonamentul de la Mogoșoaia

Marius ANGHEL 19 Jul. 2017, 11:40 Pregătiri, amicale
CS Mioveni a câștigat tot cu 7-1** al doilea amical din cantonamentul de la Mogoșoaia

După ce sâmbătă a trecut cu 7-1 de echipa de Liga a 4-a Prahova CS Păulești, marți, CS Mioveni a disputat un nou amical în cantonamentul pe care îl efectuează la Mogoșoaia. Argeșenii s-au impus cu același scor, 7-1, cu nou-promovata bucureșteană în Liga 3 Progresul Spartac.

În partida disputată la Buftea, adversarii Mioveniului au deschis scorul în minutul 10 prin Zaharia, după care golurile victoriei echipei lui Florin Marin au fost marcate de Pirtea (16′), Burnea (30′), Ayza (48′), Rădescu (74′), Năstăsie (80′ – pen., 99′) și Vintilă (83′ – pen.). Partida s-a jucat pe durata a două reprize a câte 60 de minute. La 2-1 pentru argeșeni, Progresul a ratat egalarea la o lovitură liberă excelent executată de Donca la încheietura barelor.

CS Mioveni a evoluat în formula: F. Croitoru – Tirică, Gugu, Burnea, Ed. Stoica – Mîrzeanu, Andr. Neagoe, Andor – Pirtea, Ayza, Ivan. Au mai jucat: Sima, Preda, D. Ene, Fl. Lazăr, Trașcu, Ichim, Alexe, R. Lazăr, Iamandi, Cioc, Comănescu, Rădescu, Vintilă, Neacșu, C. Năstăsie.

Progresul a început în formula: Răduță – Grigore, Stoian, Parfeon, Nemțescu – Frângu, Zaharia – Georgescu, Donca, Ditu – Damaschin. Au mai intrat: Săndescu, Neacșu, Matache, Dedu, Boboc.

Următorul meci amical va fi joi, la ora 18:00, cu Metaloglobus București, iar sâmbătă CS Mioveni va întâlni pe Abatorul Slobozia, din Liga a 4-a Ialomița.