CS Tunari se obișnuiește cu Liga 2 și a ajuns la patru rezultate pozitive la rând! Reacția lui Ștefan Odoroabă după meciul contra CSM Reșița

Răzvan STÎNGĂ 22 Oct. 2023, 14:35 Liga 2

CS Tunari a fost aproape de a treia victorie în Liga 2 în acest sezon, în partida din etapa a 10-a, cu CSM Reșița. S-a terminat la egalitate confruntarea disputată pe terenul acesteia din urmă, 1-1, dar CS Tunari are patru rezultate pozitive la rând.

Trupa pregătită de Ștefan Odoroabă a intrat în avantaj la cabine, în urma unei reușite venite în ultimele minute ale primei părți.

CS Tunari, al patrulea rezultat pozitiv la rând în Liga 2, după 1-1 cu CSM Reșița

CS Tunari a marcat pentru 1-0 în minutul 43, prim Robert Barfă, rezultat cu care s-a și intrat la vestiare. În partea a doua, formația din Valea Domanului a arătat mai bine și a pus ceva mai multă presiune. CS Tunari s-a apărat aglomerat, dar trupa lui Flavius Stoican a spart bariera în minutul 63 și a punctat prin Marian Drăghiceanu.

• CS Tunari, în partida cu CSM Reșița: Isvoranu – Barfă, Mih. Leca, Al. Sima, Sin, Plumbuitu (Tache 73’), Mihăescu (cpt.), Bustea, Vas. Constantin, P. Mitrică (Dr. Gheorghe 49’), Ivanovski (Al. Stoian 89’). Rezerve neutilizate: Moroz – Ad. Stoian, Rogac, Florică, D. Despa, Licsandru.

Cu toate acestea, Ștefan Odoroabă a declarat că este mulțumit cu remiza, rezultatul fiind, din punctul său de vedere, unul echitabil. Același aspect a fost remarcat și de omologul său, Flavius Stoican, iar CS Tunari a ajuns la patru meciuri la rând fără eșec în Liga 2.

CS Tunari, rezultat pozitiv și cu CSM Reșița

Anterior întâlnirii cu CSM Reșița, formația din Tunari a înregistrat, în următoarea ordine, rezultatele: 1-0 cu FK Miercurea Ciuc, 2-1 cu Progresul Spartac și 1-1 cu Corvinul Hunedoara.

Reșița venea după o serie de rezultate bune și știam că ne va aștepta un meci greu. Am jucat destul de bine și cred că rezultatul este echitabil. Am venit la Reșița în primul rând să nu pierdem și mă consider parțial mulțumit de acest rezultat de egalitate.

Îmi pare rău că am fost egalați după o eroare în defensiva noastră. Echipa gazdă a aruncat în joc tot ceea ce a avut mai bun în repriza a doua, iar intrarea lui Drăghiceanu a adus un plus pentru Reșița”, a spus Ștefan Odoroabă la finalul jocului, conform Caraș Online.

CS Tunari, meci cu Viitorul Pandurii în etapa 11 din Liga 2

CS Tunari ocupă locul 17 din 20 în Liga 2, cu 9 puncte acumulate în nouă meciuri, iar în runda a 11-a va evolua pe teren propriu, contra Viitorul Pandurii. Antrenorul nou-promovatei se așteaptă, deși s-au scurs 10 runde din Liga 2, la un duel strâns pentru evitarea retrogradării în Liga 3.

Lupta pentru evitarea retrogradării va fi una foarte dură. Sunt zece echipe care se bat pentru play-off, iar alte zece pentru play-out!”, a mai spus Ștefan Odoroabă.