VIDEO! Vezan și Chițu țin Săgeata în cărțile promovării

26 Apr. 2012, 02:45 Campionat

Meci greu, pentru Săgeata Năvodari, în etapa a 23-a, din liga a II-a la fotbal. Elevii antrenorului Aurel Șunda s-au impus cu scorul de 2-0, în fața echipei secunde de la Dinamo București, dar au trebuit să se lupte serios, pentru cele 3 puncte. Și asta din cauza arbitrului bucureștean Dragoș Istrate care i-a acordat cu mare lejeritate, două cartonașe galbene și implicit pe cel roșu lui Goșa. Era minutul 26 și scorul de 1-0 pentru Săgeata. Gol marcat în minutul 10, de Vezan.

Până la pauză, Chițu a mai perforat o dată poarta oapeților și la jumătatea jocului, gazdele aveau un avantaj de două goluri. În repriza secundă , Săgeata a încercat și a și reușit, să-și conserve rezultatul și cele trei puncte au rămas la Năvodari.

SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI – DINAMO II BUCUREȘTI 2-0 (2-0)