Rezultatele și marcatorii partidelor Ligii a III-a

Publicat: 09 Oct. 2009, 15:04 Actualizat: 11 Oct. 2009, 10:38 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  partidelor Ligii a III-a

Astăzi de la ora 15:00 s-au disputat meciurile etapei a noua a
Ligii a III-a. WWW. LIGA2.RO vă ține la curent, așa cum v-a
obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor
partidelor din cele șase serii.

CLASAMENTELE CELOR 6
SERII

Iată rezultatele înregistrate:

Seria I

Dunărea Galați II – FC Vaslui II 0-0
Aerostar – Pambac 1-3
Sofronie (60) / Câmpanu (29), Sascău (57), Al. Întuneric (68)
Poli Iași II – Poli Galați 2-1
G. Bârlădeanu (41), Știubei (69) / Radu (36 – pen.)
Ceahlăul II – Tg. Neamț 4-2
Aioanei (22), Staicu (50, 81), Marc (54) / Petrescu (25),
Dăscălescu (29)
CSM Pașcani – CSM Focșani 2-0
Deleanu (15), Dragotel (65)
CF Brăila – Petrotub Roman 0-0
Oțelul II – CS Panciu 3-1
B. Tache (8, 65), M. Tănasă (81) / C. Costin (84)
Rapid Suceava – Gura Humorului 4-0
Murariu (17), Romaniuc (24), Plămadă (32, 74)
Willy Bacău a stat deoarece ȘF
Rădăuți
s-a retras.

Seria
II

Farul II – Viitorul Ianca 1-1
Mansur (85) / Mândroasa (86)
Partizanul Merei – CS Tunari 0-0
Slobozia – Oil Terminal 5-0
Herțu (10), Stan (25), Ciortescu (30), V. Gheorghe (60), Mihălcescu
(68)
ACS Berceni – CS Domnești 6-1
Nedelcu (10, 15), Fâșie (38), C. Sandu (58 – pen.), Crețu (62, 70)
/ I. Voicu (30 – pen.)
CS Eforie – Viitorul Chirnogi 1-0
Nedelea (45)
CSM Medgidia – Viitorul C-ța 0-3
Echipa gazdă nu s-a prezentat la meci.
Călărași – Însurăței 2-2
M. Ștefan (62, 88 – pen.) / Lupașcu (19), Paraschiv (27)
Callatis – Berca 1-1
D. Ene (35) / Fl. Dascălu (50)
Utchim Găești – CS Viscofil 0-2
Fluerică (31), Pojer (60)

Seria III

Comprest București – Rapid II 2-4
Răduca (10), Albert (28) / Țancu (16), Dobroiu (38 – pen.), Tene
(62), Enache (67 – autog.)
Argeșul Mihăilești – Petrolul Teleajen
1-2

M. Badea (58) / Al. Andrei (81), A. Alexandru (86)
CSM Târgoviște – Electrosid Titu 0-3
Popa (3), Ionică (52), B. Matei (65)
CS Buftea – Inter Clinceni 1-3
N. Gheorghe (60) / Mânzatu (17), Dunca (43, 47)
Adunații Copăceni – Conpet Ploiești 2-2
Pescaru (30), Lascarache (33 – pen.) / V. Iacob (25 – pen.,
87)
Juventus București – CF Predeal 3-1
Călințaru (12, 50 – pen.), Chirvase (84) / Cozac (53)
Kaproni Boldești – Petrolul Videle 0-0
Unirea Tărlungeni – Viitorul Toporu
0-1
Pancovici (18)
AFC Filipeștii de Pădure – Chimia Brazi
1-1
Cotea (90+1 – autog.) / Butufei (57)

Seria
IV

Vișina Nouă – Ghecon Lăpușata 1-0
Velica (75)
FCM Alexandria – FCM Târgoviște 1-1
G. Marin (47) / Petculescu (68)
Oltchim Rm. Vâlcea – Juventus Bascov 3-4
Răcăreanu (42), Marinescu (73, 90+3 pen.) / A. Niță (4, 83), Colins
(58), Rizea (86)
Triumf Bârca – FC Argeș II 1-0
A. Luță (44)
Armata Craiova – Minerul Jilț Mătăsari
1-0

M. Stoian (45)
Progresul Corabia – FC Caracal 1-3
Milencovici (24) / Precup (7), Aria (29), Hebga (80)
Minerul Motru – ALRO Slatina 3-1
Șoo (28), C. Laurențiu (43), M. Laurențiu (72) / Hapaină (90
pen.)
Ralbex Turcinești – U Craiova II 2-0
Roncea (1), Meliță (42)
CS Albota – Prometeu Craiova, meci amânat

Seria V

Jiul Rovinari – FC Timișoara II 1-0
R. Rădoi (18)
ACU Arad – Muncitorul Reșița 3-0
Bota (12, pen – 72), Chiș (76)
Becicherecu Mic – Retezatul Hațeg 4-1
Panduru (27, 43), Moga (72), Burcă (80 aut.) / Colțea (2)
Sânnicolau Mare – ACS Recaș 0-1
Drăguț (3)
Viitorul Sânandrei – Școlar Reșița 1-1
Stanciu (73) / L. Dobre (90)
CS Ineu – Gloria Arad 3-1
D. Mitu (12, 56), Teodorescu (69) / Băișan (8)
Național Sebiș – Pandurii II 1-2
Ciocioi (49 – autog.) / Kutlacik (27), Dedu (78)
Marmosim Simeria – Minerul Mehedinți 1-1
Ungureanu (7) / Boboescu (60)
Milenium Giarmata stă deoarece Progresul
Gătaia
s-a retras.

Seria VI

Luceafărul Oradea – Voința Sibiu 0-1
Suciu (48)
Cisnădie – Reghin 3-1
Pleniceanu (32, 70), Tarcea (45) / Fodor (65)
CS Zlatna – Unirea Dej 4-0
S. Mureșan (27, 62, 66), Bunea (33)
FC Zalău – Livezile 1-2
G. Gorga (90+3) / Apostolache (35), Sighiartău (69)
C. Turzii – Bihorul Beiuș 2-0
Sancira (15), Ronea (83)
Marmația – Ungheni 0-0
CSM Sebeș – Sănătatea 1-1
Lenghel (41) / Nicula (20)
Gaz Metan II – Bistrița II 0-0
Turul Micula – Odorheiu Secuiesc 1-0
Marian Pop (83)

Publicat: 09 Oct. 2009, 15:04 Actualizat: 11 Oct. 2009, 10:38 Rezultate
Pe aceeași temă