Rezultatele și marcatorii partidelor Ligii a III-a

Publicat: 25 Sep. 2009, 19:50 Actualizat: 26 Sep. 2009, 07:54 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  partidelor Ligii a III-a

Astăzi și mâine, de la orele 17:00, se dispută partidele celei
de-a șasea etape a Ligii a III – a. WWW. LIGA2.RO vă ține la
curent, în premieră, așa cum v-a obișnuit încă din returul
campionatului trecut cu rezultatele, marcatorii și clasamentele
tuturor partidelor din cele șase serii.

VEZI CLASAMENTELE
SERIILOR LIGII A III-A

SERIA
I

FC Vaslui II – Willy Bacău 2-8
Bolboceanu (45), Codreanu (90) / Ursu (10), Hurdubei (18, 38, 40,
70), Curiliuc (63, 81), Întuneric (79)
Petrotub Roman – Poli Galați 8-1
Vulpe (3), Chitoșcă (14, 23), Chiriac (62), Harbuzaru (71, 83, 88,
90) / Velicu (64)
Pambac Bacău – Poli II Iași 2-4
Pintile (60), Sascău (77) / Știubei (35, 65 – pen., 74), Tofan
(58)
CSM Focșani – Dunărea Galați II 4-0
Toader (41), V. Crăciun (44), Ad. Toma (52), Bucătaru (90+3)
CS Panciu – Aerostar Bacău 1-2
Costin (15 – pen.) / B. Rusu (63, 73)
CF Brăila – CSM Pașcani 2-0
Gh. Badea (31), Stăncioiu (58)
Oțelul II – Ceahlăul II 0-0
Gura Humorului – CS Rădăuți
Se dispută azi, de la ora 17:00.
Cetatea Tg. Neamț – Rapid Suceava
Se dispută azi, de la ora 17:00.

SERIA A II-A

Viitorul Ianca – Unirea Slobozia
0-1
Vogoș (6)
CS Viscofil – Oil Constanța 7-0
Stataoi (1), Țiclea (39 – pen.), Lulea (58), A. Bernard (70), A.
Tudose (76, 83), Pojer (87)
Viitorul Însurăței – CS Domnești 4-0
G. Costache (1, 55), M. Coman (15, 28)
CS Tunari – ACS Berceni 1-0
Ciparidis (25)
Viitorul Chirnogi – Farul II 1-0
Bucuroaia (68)
Viitorul Constanța – Utchim Găești 4-0
Chițu (22, 52), Răvoiu (49), Posteucă (83 – pen.)
Dunărea Călărași – CSM Medgidia 3-0
M. Ștefan (6, 69), V. Petre (63)
Callatis Mangalia – CS Eforie 2-1
Bardu (55), Bolat Enis (60) / L. Croitoru (30)
Petrolul Berca – Partizanul Merei
Se dispută azi, de la ora 14:00.

SERIA A III-A

Petrolul Teleajen – CS Buftea 0-1
I. Mihai (72)
Rapid II – Inter Clinceni 5-1
Udrescu (34, 59), Dobroiu (37), Tene (86), Tâncu (87) / Budeanu
(83)
Viitorul Toporu – Conpet Ploiești 0-3
Enescu (16), V. Iacob (32), C. Ilie (72)
Electrosid Titu – Ad. Copăceni 0-1
Lascarache (62)
CF Predeal – Argeșul Mihăilești 0-1
Pintică (58)
Unirea Tărlungeni – Kaproni Boldești 0-1
Oct. Gheorghe (90+2)
Filipeștii de Pădure – Juventus 1-1
M. Mihai (78) / Ene (75)
Petrolul Videle – Comprest București*
Se dispută azi, de la ora 17:00.
Chimia Brazi – CSM Târgoviște*
Se dispută azi, de la ora 17:00.

SERIA A IV-A

Ghecon Lăpușata – Oltchim Rm. Vâlcea 0-0
Alro Slatina – FC Argeș II 5-5
D. Niculescu (8 – pen., 35), Dumitra (12), Bârsan (47 – pen.)
Corneanu (90+2) / Ivănică (39, 50), Cârstea (42), Răuță (65), State
(78)
FCM Târgoviște – Triumf Bârca 1-1
Săndulescu (52) / Luță (89)
Minerul Mătăsari – Vișina Nouă 3-0
Văcaru (15), Onuț (24), Pripici (52)
FC Caracal – CS Albota 0-1
O. Stan (58)
U Craiova II – FCM Alexandria 0-1
I. Voicilă (26)
Minerul Motru – Progresul Corabia 0-1
Bocănete (43)
Ralbex Turcinești – Armata Craiova 2-2
Tarhat (2), Amzucu (32) / Ariciu (20), Mateiță (63)
Prometeu Craiova – Juventu Bascov
Se dispută astăzi, de la ora 17:00.

SERIA A V-A

Muncitorul Reșița – Sânnicolau Mare 2-1
Dănăilă (50), Avramovici (52) / Tulcan (61)
Gloria Arad – Jiul Rovinari 1-3
Negru (80) / Siminic (48), Stoian (53), Minciună (56)
Retezatul Hațeg – Sânandrei 1-0
Turcu (60)
Național Sebiș – CS Ineu 2-1
Militaru (24), Neamțu (71) / Polgar (61)
Marmosim Simeria – Giarmata 1-0
D. Dăscălescu (21)
FC Timișoara II – ACS Recaș 0-3
Călușeru (19), Mărmăneanu (31), Șeroni (pen – 77)
Pandurii II – Școlar Reșița
Se dispută azi, de la ora 17:00
Min. Mehedinți – Becicherecu Mic
Se dispută azi, de la ora 17:00
ACU Arad a stat deoarece Gătaia
s-a retras.

SERIA A VI-A

Avântul Reghin – Turul Micula 1-3
Fodor (90) / Vădan (14), Pop (66), Zsiga (84)
Voința Sibiu – AFC Od. Secuiesc 2-1
Foro (15), Suciu (30) / Iorga (75 – pen.)
Unirea Dej – FC Zalău 2-2
Fărcaș (30), Ungur (48) / Podină (10), Vașvari (17)
Bihorul Beiuș – FC Cisnădie 2-1
Szabo (10), Tăuț (55 pen) / Rivera (45)
Unirea Ungheni – Luceafărul 1-1
B. Pop (27) / Fl. Neaga (20)
CSM Sebeș – Marmația Sighet 1-3
Ciucă (11) / Sel (31), Berki (42), Pan (63)
Gaz Metan II Mediaș – Seso C. Turzii 4-4
Voicu (27), Cigan (32), Zaharia (55, 74) / Petrescu (44, 90), Moțec
(48), Mitrea (89)
Sănătatea Cluj – Voința Livezile
Se dispută azi, de la ora 17:00.
Gloria Bistrița II – CS Zlatna
Se dispută mâine, de la ora 17:00.

Publicat: 25 Sep. 2009, 19:50 Actualizat: 26 Sep. 2009, 07:54 Rezultate
Pe aceeași temă