Rezultatele și marcatorii etapelor 15 și 17. CSM Reșița câștigă derby-ul cu Național Sebiș. Scorul rundei a fost înregistrat la Bistrița, acolo unde la pauză era 0-0

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 11 Mar. 2017, 18:16 Actualizat: 14 Mar. 2017, 20:37 Rezultate
Rezultatele și marcatorii etapelor 15 și 17.  CSM Reșița câștigă derby-ul cu Național Sebiș. Scorul rundei a fost înregistrat la Bistrița, acolo unde la pauză era 0-0

Etapa de la finalul acestei săptămâni a Ligii 3, a 15-a pentru seriile 2 și 4 și a 17-a pentru seriile 1, 3 și 5, a debutat încă de joi după amiază, la Șiria, acolo unde UTA Bătrâna Doamnă II a trecut cu greu, în prelungiri, printr-un penalty, de Pandurii Târgu Jiu II. Vlad Michel a înscris din nou pentru arădeni, pentru al doilea meci consecutiv în acest an și a dus statelitul alb-roșilor, pentru moment, deasupra locurilor retrogradabile.

Runda va continua astăzi, de la ora 15:00, cu alte 11 meciuri, în timp ce mâine, de la aceeași oră, au loc ultimele 22 de jocuri. În această etapă, cele trei echipe care sunt nevoite să stea, deoarece fac parte din cele trei serii formate din 15 echipe, sunt: Avântul Valea Mărului (S1), FCM Alexandria (S3) și Viitorul Ulmeni (S5). În Seria a 2-a, AFC Astra II va câștiga la „masa verde” meciul cu Arsenal Malu după ce echipa giurgiuveană s-a retras din campionat înaintea începerii returului.

Înaintea desfășurării acestei runde, liderii celor cinci serii sunt: AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (S1 – 36 pct.), Metaloglobus București (S2 – 38 pct.), SCM Pitești (S3 – 39 pct.), Național Sebiș (S4 – 30 pct.) și AFC Hermannstadt (S5 – 35 pct.).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I, etapa 17

10 martie, ora 15:00
CSM Pașcani – Știința Miroslava     0-3
Ovidiu Tăcuțanu (28), Marius Chelaru (33), Dănuț Munteanu (67)
11 martie, ora 15:00
AFC Hărman – Atletico Vaslui    4-0
Florin Stângă (3), Mugurel Buga (11), Emilian Popa (16, 21)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CSM Roman    3-3
Zsombor Lukacs (40), Bajko Barna (45+1, 88) / Sorin Dutciuc (16, 20), Daniel Marin (77)
AFC Odorheiu Secuiesc – SC Bacău    2-1
Benjamin Bagoly (32), George Mocanu (61 – autogol) / Gabriel Boghian (7 – pen.)
Metalosport Galați – Aerostar Bacău    0-2
Alexandru Sahru (62), Ionuț Artenie (73 – pen.)
Sportul Chiscani – Sporting Liești   1-1
Bogdan Dumitru (56 – aut.) / George Tudor (19 – aut.)
Olimpic Cetate Râșnov – Olimpia Râmnicu Sărat     2-1
Vlad Potecu (16), Ionuț Robu (88) / Gheorghe Hîra (62)
Avântul Valea Mărului stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II, etapa 15

10 martie, ora 15:00
Înainte Modelu – Delta Dobrogea Tulcea    1-4
Ricardo Mihalache (47) / Silviu Moise (24), Cosmin Stoian (41), Radu Dragne (74), Claudiu Dragu (78)
SC Popești Leordeni – Dinamo București II    2-3
Mădălin Mustață (12), Nicușor Romanescu (15) / Liviu Gheorghe (18), Andrei Tîrcoveanu (30), Daniel Popa (67)
11 martie, ora 15:00
Axiopolis Sport Cernavodă – Viitorul Domnești    1-2
Daniel Dogaru (30) / Alexandru Văduva (64), Bogdan Barbu (80)
CSM Oltenița – Petrolistul Boldești    1-0
Daniel Barbu (55)
Unirea Slobozia – CS Tunari    0-0
Viitorul Constanța II – Metaloglobus București    0-2

Mihai Bilciurescu (40), Alin Robu (54)
Arsenal Malu – AFC Astra II         0-3
Echipa Arsenal Malu s-a retras din campionat în pauza de iarnă și va pierde la „masa verde” toate meciurile din retur.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III, etapa 17

10 martie, ora 15:00
ACS Șirineasa – CS Mioveni II    1-3
Narcis Tomescu (16) / Sebastian Ivan (11), Eduard Neacșu (42), Ionuț Fulga (70)
FC Voluntari II – Atletic Bradu    1-1
Raphael Stănescu (90+2 – pen.) / Adelin Voinescu (9)
ACSO Filiași – SCM Pitești     1-3
Claudiu Bălan (56) / Mihai Deaconescu (9), Constantin Stoica (80 – pen.), Robert Grecu (87)
11 martie, ora 15:00
Flacăra Moreni – Urban Titu    1-0
Laurențiu Plăcintă (90+5)
Sporting Roșiori – Concordia Chiajna II    2-2
Silviu Pîslaru (31), Silviu Flisc (41) / Marian Constantinescu (55 – pen.), Daniel Rogoveanu (83)
CS Podari – FC Aninoasa    0-3
Alin Neguț (1, 10), Alin Călinescu (72)
Steaua București II – CS U Craiova II      0-0
FCM Alexandria stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV, etapa 15

9 martie, ora 15:00
UTA Bătrâna Doamnă II – Pandurii Târgu Jiu II     1-0
Michel Vlad (90+3 – pen.)
10 martie, ora 15:00
Unirea 1924 Alba Iulia – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic    1-2
Andrei David (69) / Patrick Niță (12, 88 – pen.)
CNS Cetate Deva – ACS Poli Timișoara II    2-0
Robert Cristian (47), Marian Stoenac (53)
CSM Lugoj – Millenium Giarmata     2-0
Bogdan Bozian (11, 86)
11 martie, ora 15:00
Gloria Lunca Teuz Cermei – Industria Galda    0-0
CSM Școlar Reșița – Național Sebiș    3-1

Fabian Himcinschi (7, 69), Cristian Poiană (79) / Dragoș Săulescu (43)
Ripensia Timișoara – Performanța Ighiu    2-1
Adrian Popa (7), Adrian Zaluschi (88) / Claudiu Coltor (55)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V, etapa 17

10 martie, ora 15:00
FC Bistrița – ACS Comuna Recea    0-6
Vlad Asăujan (49, 73), Bogdan Pașca (61), Dacian Dunca (82), Lorand Lang (85), Valer Giurgiu (89)
Gaz Metan Mediaș II – FC Zalău     2-1
Cristian Gavra (50), Daniel Pop (78) / Florin Istrate (60)
11 martie, ora 15:00
CS Iernut – Metalurgistul Cugir    2-3
Laurențiu Moldovan (51), Marius Pastor (56 – pen.) / Lucian Itu (29), Emanuel Udrea (38), Laurențiu Tudor (59)
Avântul Reghin – CS Oșorhei    3-1
Marian Pop (15), Adrian Murar (45 – pen.), Alin Pădurariu (64) / Andrei Ferik (31)
Unirea Dej – Unirea Jucu    1-0
Antoniu Giurgean (79)
Recolta Dorolț – Sănătatea Cluj    0-1
Raul Vitan (58)
AFC Hermannstadt – ASA Târgu Mureș II     0-1
Răzvan Dulap (37)
Viitorul Ulmeni stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 11 Mar. 2017, 18:16 Actualizat: 14 Mar. 2017, 20:37 Rezultate
Pe aceeași temă