Rezultatele și marcatorii etapelor 11 și 12. Echipa lui Nicolae Dică s-a împiedicat la Aninoasa. N’Doye a reușit o „dublă” pentru Deva. Robert Ilyeș, la un nou gol pentru Csikszereda

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 12 Nov. 2016, 18:13 Actualizat: 18 Nov. 2016, 18:54 Rezultate
Rezultatele și marcatorii etapelor 11 și 12.  Echipa lui Nicolae Dică s-a împiedicat la Aninoasa. N’Doye a reușit o „dublă” pentru Deva. Robert Ilyeș, la un nou gol pentru Csikszereda

Campionatul Ligii 3 continuă în acest weekent cu etapele 11 pentru seriile 2 și 4 și 12 pentru seriile 1, 3 și 5. Vineri, de la ora 14:00, se vor desfășura primele meciuri, 15 la număr, în timp ce sâmbătă, de la aceeași oră, au loc ultimele 20.

În această etapă este de urmărit dacă jucătorii de la Sporting Roșiori vor intra pe teren în meciul cu FC Voluntari II, după ce au anunțat în această săptămână că au de gând să protesteze și să nu se prezinte la joc, dar și dacă jucătorii de la Nuova Mama Mia Becicherecu Mic vor repeta în partida cu CSM Școlar Reșița ceea ce au făcut săptămâna trecută cu Ripensia, atunci când au refuzat să intre pe gazon pentru că sunt neplătiți, iar echipa a pierdut la „masa verde”.

În această etapă, cele trei echipe care sunt nevoite să stea, deoarece fac parte din cele trei serii formate din 15 echipe, sunt: Aerostar Bacău (S1), Concordia Chiajna II (S3) și AFC Hermannstadt (S5).

Înaintea desfășurării acestei runde, liderii celor cinci serii încep să se contureze și să își păstreze pozițiile. Aceștia sunt: AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (S1 – 26 pct.), Metaloglobus București (S2 – 26 pct.), SCM Pitești (S3 – 29 pct.), Național Sebiș (S4 – 24 pct.) și AFC Hermannstadt (S5 – 31 pct.).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I, etapa 12

11 noiembrie, ora 14:00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Olimpia Râmnicu Sărat     3-1
Bajko Barna (45 – pen., 68 – pen.), Robert Ilyeș (81) / Ionuț Roman (38)
12 noiembrie, ora 14:00
Sporting Liești – SC Bacău    3-1
George Bârlădeanu (46), Remus Sprînceană (57, 69) / Gabriel Preda (7 – autogol)
Olimpic Cetate Râșnov – CSM Roman      1-2
Nicolae Mariean (4) / Sorin Dutciuc (48), Mădălin Popa (90+2)
Sportul Chiscani – Atletico Vaslui      0-3
Hany Ragab (38), Valentin Buhăcianu (42, 59)
Metalosport Galați – Știința Miroslava    3-4
Claudiu Zaharia (12, 21), Claudiu Răgălie (23) / Mădălin Crengăniș (4), Alexandru Marin (64), Ovidiu Tăcuțanu (81, 90+3)
Avântul Valea Mărului – CSM Pașcani    2-1
Cătălin Curteanu (22, 70) / Ionuț Nuțescu (25)
AFC Odorheiu Secuiesc – AFC Hărman     2-2
Norbert Nagy (3), Tamas Fodor (36) / Florin Stângă (51, 76)
Aerostar Bacău stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II, etapa 11

11 noiembrie, ora 14:00
Metaloglobus București – CS Tunari    4-1
George Caramalău (12), Valentin Ghenovici (25, 48 – pen.), Silviu Dragomir (30) / Mihai Bilciurescu (83)
Viitorul Domnești – Viitorul Constanța II    1-2
Bogdan Barbu (85 – pen.) / Alexandru Stoica (78), Adrian Neniță (86)
Dinamo București II – Arsenal Malu    6-0
Daniel Popa (3, 56), Ion Gheorghe (11, 22), Andrei Tîrcoveanu (29), Alin Dudea (77)
Înainte Modelu – CSM Oltenița     2-2
Dorin Istrate (70), Ionuț Alexa (80) / Alexandru Vasilescu (27), Ciprian Hîrtescu (56)
12 noiembrie, ora 14:00
Petrolistul Boldești – AFC Astra II    2-3
Mihai Micu (37), Mihai Ene (54) / Silviu Balaure (45+1), Mircea Popescu (64), Alin Gheorghe (71)
Delta Dobrogea Tulcea – Unirea Slobozia    2-4
Silviu Moise (16), Sorin Chițu (29 – pen.) / Adrian Răduca (26), Romeo Soare (70), Adrian Gherasim (73), Marc Khalil (77)
SC Popești Leordeni – Axiopolis Sport Cernavodă    1-1
Daniel Tîrnăcop (84) / Marius Hristu (43)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III, etapa 12

11 noiembrie, ora 14:00
ACSO Filiași – ACS Șirineasa     2-0
Alexandru Fotescu (20, 51)
12 noiembrie, ora 14:00
FC Aninoasa – SCM Pitești    1-1
Alin Neguț (68) / Andrei Panait (44)
Steaua București II – Urban Titu    2-1
Robert Vîlceanu (3), Cristian Onțel (72) / Marinică Ionică (63)
FCM Alexandria – Atletic Bradu    0-0
CS Podari – CS Mioveni II    1-2

George Neacșu (1) / Eduard Neacșu (17), Alexandru Șorican (30)
Sporting Roșiori – FC Voluntari II    4-4
Silviu Pîslaru (12), Dănuț Ivănică (81), Ion Sitaru (85), Cosmin Călin (88) / Adrian Voicu (60), Constantin Costache (62), Raphael Stănescu (65), Laurențiu Lapteș (77)
Flacăra Moreni – CS U Craiova II     0-0
Concordia Chiajna II stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV, etapa 11

11 noiembrie, ora 14:00
ACS Poli Timișoara II – CSM Lugoj    3-2
Cristian Bocșan (11), Sebastian Mailat (84), Narcis Popan (90+3) / Florin Lazea (19 – pen.), Bogdan Bozian (81)
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CSM Școlar Reșița    0-2
Milorad Banac (3), Alexandru Coviț (50)
Unirea 1924 Alba Iulia – UTA Bătrâna Doamnă II    1-0
Andrei David (42)
Millenium Giarmata – Național Sebiș    2-1
Dorin Codrea (5), Patrian Trifu (90+4 – pen.) / Ionel Mihuța (76)
Pandurii Târgu Jiu II – Performanța Ighiu     4-0
Rodemis Trifu (10), Adelin Pîrcălabu (11, 44), Cătălin Hlistei (42)
12 noiembrie, ora 14:00
Industria Galda – Ripensia Timișoara    2-2
Cristian Bodea (1), Andrei Cernea (86) / Mediop Ndiaye (25), Denis Golda (66)
Gloria Lunca Teuz Cermei – CNS Cetate Deva     2-4
Alexandru Nistor (39), Flavius Viorel Brândușe (86) / Robert Cristian (27), Ousmane Ndoye (62, 75), Mihai Chitaru (90+2)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V, etapa 12

11 noiembrie, ora 14:00
Sănătatea Cluj – ACS Comuna Recea    0-2
Adrian Șter (38), Alin Bota (83 – pen.)
FC Zalău – Unirea Jucu    2-1
Florin Istrate (53 – pen., 68) / Răzvan Lupu (15 – pen.)
Gaz Metan Mediaș II – CS Oșorhei    5-2
Sabin Lupu (16, 20), Alexandru Buziuc (23 – pen., 35, 85 – pen.) / Valentin Petricău (6), Beniamin Boka (53)
FC Bistrița – CS Iernut     1-4
Otniel Sighiartău (16) / Istvan Fekete (13), Mircea Ungur (18, 90+2), Alexandru Groza (89)
12 noiembrie, ora 14:00
Recolta Dorolț – Metalurgistul Cugir    0-1
Constantin Cocină (78 – pen.)
Unirea Dej – Avântul Reghin    1-0
Szabolcs Kovacs (51)
Viitorul Ulmeni – ASA Târgu Mureș II     2-1
Marius Feraru (2), Răzvan Ardelean (79) / Radu Răuță (90+3)
AFC Hermannstadt stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 12 Nov. 2016, 18:13 Actualizat: 18 Nov. 2016, 18:54 Rezultate
Pe aceeași temă