Rezultatele și marcatorii etapei a VI-a din play-off și play-out

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 16 May. 2014, 18:00 Actualizat: 17 May. 2014, 22:16 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a VI-a din play-off și play-out

Astăzi, de la ora 18:00, începe returul play-off-ul și play-out-ul Ligii a III-a. Fără această etapă, mai rămân patru runde de disputat până la finalul campionatului. Dacă astăzi se dispută grosul etapei a VI-a, mâine, de la aceeași oră, se vor desfășura ultimele opt partide.

În etapa a VI-a vor sta CMS Moinești (S1), Callatis 2012 Mangalia (S2), Muncitorul Reșița și Jiul Rovinari (ambele din S4), Sănătatea Cluj (S5) și Conpet Ploiești (S6) pentru că nu au adversari. Fortuna Poiana Câmpina va câștiga în această rundă la „masa verde” ca urmare a retragerii echipei prahovene FCM Câmpina pe 18 aprilie, la o zi după primul meci din play-off.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

Cetatea Târgu Neamț – FCM Dorohoi 0-1
Al. Marin (55)
Kosarom Pașcani – Știința Miroslava 2-2
Maftei (7), Nemțanu (10) / G. Petrea (40, 42)
Bucovina Rădăuți – Ceahlăul II Piatra Neamț 2-0
Zaremba (18, 88 – ambele pen.)
Aerostar Bacău – Sporting Suceava 3-1
Boghian (20, 35, 80) / Luțac (41)
Bucovina Pojorâta – Petrotub Roman 0-3
Țapu (30), D. Marin (78 – pen.), I. Enache (84)
CSM Moinești stă.

SERIA II

Dunărea Călărași –  FC Voluntari        0-2
Adr. Bălan (22), D. Todoran (28)
Gloria Pop. Leordeni – CS Afumați    2-2
Mărgărit (43), N. Dumitru (66) / Marinică Ionică (3), Vlada (10)
Viitorul Axintele – CS Ștefănești          0-1
Voican (55)
Rapid Fetești – Conpet Cireșu  2-3
T. Ivan (24 pen.), V. Marcu (41) / An. Craciun (8), S. Nicolita (49), A. Radu (54)
Sporting Liești – Oțelul II Galați 1-1
Adamache (35 – pen.) / I. Constantinescu (20)  
Callatis 2012 Mangalia stă.

SERIA III

Metaloglobus București – Juventus București    1-0
Robu (75)
FC Balș – Inter Clinceni    
Nu s-a disputat din cauza terenul impracticabil, era îmbibat cu apă. Arbitrul a decis că partida nu se poate disputa nici mâine, astfel că o decizie în cazul acestui meci va fi luată de Comisia de Disciplină.
Concordia II Chiajna – Dinamo II București    1-1
Albu (83) / Tîrcoveanu (25)
Viitorul Domnești – CS Tunari    1-1
I. Popescu (76) / I. Mocanu (18)
CS Podari – ACS Viitorul Municipal Craiova 2-1
Ed. Dina (8, 70) / Varia (49)
CS Vișina Nouă – CS Balotești 1-1
Glișcă (83) / Corcoveanu (32)

SERIA IV

Vulturii Lugoj – FC Caransebeș 1-2
Radosav (90+1) / Al. Ionescu (6), Vlăduți (64)
Pandurii II Târgu Jiu – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 2-0
S. Lupu (31), Buleică (39)
FC Hunedoara – Millenium Giarmata 4-1
Dârvaru (41, 45), Lintaru (53), Pepenar (75) / Leuca (71 – pen.)
FCM Reșița – Știința Turceni 0-0
Muncitorul Reșița
și Jiul Rovinari stau.

SERIA V

FCM Baia Mare – Metalurgistul Cugir     1-1
Ardelean (82) / Câmpean (33)
Unirea Dej – FC Zalău    0-2
Sulea (52, 59)
FC Arieșul 1907 Turda – Unirea Jucu    3-0
Balmoș (25), Fertea (35 – pen.), Bițiș (65)
CS Oșorhei – Național Sebiș    1-2
Pintea (74) / Bozian (64, 68)
CS Ineu – Șoimii Pâncota    1-1
Iambor (10 – pen.) / Dubeștean (90+2)
Sănătatea Cluj stă.

SERIA VI

FC Zagon – Chindia Târgoviște        0-1
Ad. Voicu (39)
Atletic Bradu – SCM Argeșul Pitești        0-0
Urban Titu – FCM Târgoviște         0-2

D. Popa (55), Lețu (65)
FCM Câmpina – Fortuna Poiana Câmpina    0-3
Echipa gazdă s-a retras înaintea play-off-ului și pierde toate meciurile din această competiție la „masa verde”.
FC Păpăuți – Avântul Reghin        3-2
Cr. Voicu (16, 27), Marincea (67) / M. Ungur (40), R. Dan (83)
Conpet Ploiești stă.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 16 May. 2014, 18:00 Actualizat: 17 May. 2014, 22:16 Rezultate
Pe aceeași temă