Rezultatele și marcatorii etapei a 6-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 04 Oct. 2014, 18:18 Actualizat: 09 Oct. 2014, 13:17 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 6-a

Ligii a III-a își dispută astăzi, de la ora 15:00, prima parte a meciurilor etapei a 6-a. În luna octombrie partidele din cel de-al treilea eșalon se vor disputa cu două ore mai devreme față de cele din septembrie. Restul jocurilor acestei runde se vor disputa sâmbătă, de la aceeași oră. În acest weekend vor sta Ceahlăul II Piatra Neamț (S1) și FC Hunedoara (S4), echipe care nu au adversari, deoarece cele două serii în care evoluează au câte o formație mai puțin.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

FC Păpăuți – Aerostar Bacău 1-1
Aginebu (8) / R. Gheorghe (36)
CSM Pașcani – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1-1
Viorică  (45+2) / Gergely (89)
Sporting Liești – FC Zagon 2-1
Bahnașu, Adamescu / Boția (70)
Bucovina Rădăuți – Cetatea Târgu Neamț 0-0
Bucovina Pojorâta – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 3-0

Prundean (7), S. Rus (29,73)
Știința Miroslava – Petrotub Roman 2-1
B. Botezatu (72), Tăcuțanu (90) / Întuneric (47)
Ceahlăul II Piatra Neamț stă.

VEZI clasamentul Seriei a I-a

SERIA II

Metaloglobus București – Juventus București 2-1
M. Ștefan (36, 75) / Arnăutu (42)
Dunărea Călărași – Gloria Popești Leordeni 2-0
M. Ștefan (50), D. Gheorghe (68)
Dinamo II București – Delta Dobrogea Tulcea 0-1
N. Crețu (47)
Înainte Modelu – CS Tunari 0-1
Cr. Panait (39)
Viitorul Axintele – Metalosport Galați 5-0
Al. Badea (19), A. Ilie (22), Enciu (48, 63), M. Luca (60)
Voința Snagov – Oțelul II Galați 0-2
C. Stoian (32, 52)
Callatis 2012 Mangalia – Viitorul Domnești 4-2
Erd. Cogali (18), Doicaru (26, 42), D. Prodan (63) / D. Cârjan (35), Fărîmă (88)

VEZI clasamentul Seriei a II-a

SERIA III

Atletic Bradu – CS Afumați    1-1
Jenaru (27) / Vlada (34)
CS Vișina Nouă – ACS Urban Titu    0-1
Ov. Stan (60)
SCM Argeș Pitești – CS Podari    2-1
C. Alexe (70), M. Albu (84) / Cr. Niculescu (25)
AFC Astra II – CSȘ Dinicu Golescu Câmpulung    1-2
R. Moise (70) / Mihăilescu (20, 42)
Concordia II Chiajna – Chindia Târgoviște     3-2
Vătavu (20 – aut.), Raiciu (29), Fl. Ilie (82) / A. Voinea (54), Cherchez (73)
Sporting Roșiori – Inter Clinceni     2-1
Bocănete (36), Moșteanu (81) / Cr. Mihai (79)
FCM Târgoviște – CS Ștefănești     1-1
G. Dragnea (56) / M. Gheorghe (44)

VEZI clasamentul Seriei a III-a

SERIA IV

ACSVM Craiova – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 1-1
Fl. Șerban (32) / M. Toma (43)
Pandurii II Târgu Jiu – CS Ineu 4-0
D. Mărgărit (17), Cocină (27, 40, 44)
Millenium Giarmata – UTA Bătrâna Doamnă 1-0
R. Artimon (7)
Vulturii Lugoj – Minerul Mehedinți 1-0
Stoichescu (80)
Național Sebiș – Știința Turceni 2-0
Bozian (42), I. Radu (90+2)
ACSO Filiași – CS Minerul Motru 1-1
Bălă (60) / P. Trifu (90 – pen.)
FC Hunedoara stă.

VEZI clasamentul Seriei a IV-a

SERIA V

Sănătatea Cluj – FCM Baia Mare 0-4
V. Pop (59 – pen., 75, 78), R. Ardelean (81)
Unirea Dej – Arieșul 1907 Turda  0-2
Fertea (15), Sabou (32)
FC Zalău – CSM Sighetu Marmației 2-1
Kinczel (2), Tăbărță (80) / Taciuc (89)
Metalurgistul Cugir – CS Oșorhei 2-3
R. Petcu (36), Necșulescu (58-pen) / Magda (39 – pen.), Ember (65, 85)
FCM Avântul Reghin – CS Iernut  2-1
R. Dan (45), V. Stoica (84) / Dicher (90+2)
FC Gloria Progresul – Unirea Jucu  2-1
Jarda (19), Hlinca (69) / L. Turcu (67)
CSC Sânmartin – Industria Galda  6-3
Gh. Popescu (9), Mintaș (30), Lobonț (50), Todea (68), Mangra (85), Ladori (90+3) / Haiduc (58), Frențiu (59, 90+1)

VEZI clasamentul Seriei a V-a

 

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 04 Oct. 2014, 18:18 Actualizat: 09 Oct. 2014, 13:17 Rezultate
Pe aceeași temă