Rezultatele și marcatorii etapei a 25-a – Liga 3

Publicat: 20 Apr. 2010, 18:15 Actualizat: 20 Apr. 2010, 22:21 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 25-a – Liga 3

Astăzi, de la ora 17:00, vor avea loc meciurile etapei
intermediare ale celor șase serii ale etapei a XXIV-a a Ligii a
III-a. Dacă toate partidele rundei se vor juca azi, un singur meci
a fost programat la o altă dată, scorul dintre Partizanul Merei și
Viitorul Constanța va putea fi cunoscut de către iubitorii
fotbalului pe 27 aprilie.

Liga2.ro vă ține
la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și
clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria
I

Politehnica II Iași – Sporting II Vaslui
3-0
Despan (48), Fl. Lupu (57, 69)
Willy Bacău – Petrotub Roman 0-0
Rapid CFR Suceava – Pambac Bacău 4-0
Romaniuc (4, 44), Șuleru (20), Al. Moldovan (89)
CSM Pașcani – Cetatea Târgu Neamț 2-5
Palaghia (34, 50) / Cucoș (32, 49), Zavate (65), Caliniuc (74), Fl.
Ailenei (85)
Aerostar Bacău – CSM Focșani 1-0
Ov. Radu
(22)
Ceahlăul II Piatra Neamț – CS Panciu 1-0
Burlacu
(66)
Oțelul II Galați – CF Brăila 0-1
Bucă
(80)
Dunărea II Galați – CS Gura Humorului
3-0
Gura Humorului s-a retras și pierde meciurile
rămase cu 3-0
Politehnica Galați stă.

Seria
II

Unirea Slobozia – CS Domnești 1-3
M. Tudor (8)/ D.
Marin (20), Stanciu (55), M. Alexandru (82)
ACS Berceni – Viscofil Popești Leordeni 2-2
Fîșie (50, 70) /
I. Nicolae (42), Ad, Sandu (60)
Farul II Constanța – CS Tunari
2-1
Forminte (75), Pașcovici (88) / Ciparidis (30)
CSM Medgidia – Victoria Chirnogi 5-3
Ferenți (15),
Hampu (31), Pena (65, 75), Funda (82) / Ungureanu (22), Fl. Anghel
(59), Fl. Dumitru (85)
CS Eforie – Petrolul Berca 0-0
Callatis Mangalia – Dunărea Călărași 1-2
Armando (20), /
Onofrei (60, 75)
Utchim Găești – Viitorul Ianca 0-3
Oil Terminal Constanța – Viitorul Însurăței
0-3
Oil și Utchim s-au retras în
retur și pierd meciurile rămase cu 3-0
Partizanul Merei – Viitorul Constanța,
se dispută pe 27 aprilie, ora
17:00

Seria
III

Comprest – Petrolul Teleajen 4-3
Romanescu (23, 42),
Tib. Marin (50), S. Drăgan (75) / Fl. Gheorghe (19), C. Munteanu
(38), R. Mănescu (90+3)
CS Buftea – Conpet
Ploiești
2-1
M. Ardeleanu (24),
M. Dorobanțu (35 – pen.) / C. Ilie (57)
Inter Clinceni – Viitorul
Toporu
0-0
Argeșul
Mihăilești – Electrosid Titu
2-1
Manea (26, 48) /
Dumitru (47)
CSM Târgoviște – Petrolul
Videle
2-1
C. Dinu (39),
Călinescu (59) / Bg. Nicolau (86)
Juventus București –
Chimia Brazi
2-2
Damaschin (43),
Călințaru (45 – pen.) / Irimescu (25), Toporan (41)
AFC Filipeștii de Pădure – Unirea Tărlungeni 0-3
Victoria Adunații Copăceni – Rapid II București 0-3
Petrolistul Kaproni Boldești – CF Predeal 3-0
Filipeștiul, Adunații Copăceni
și
Predealul s-au retras în retur și pierd meciurile
rămase cu 3-0

Seria
IV

CS Albota – Ghecon Lăpușata 3-2
Cârstea (15), Gălan
(30, 52) / Frunză (70), Nistor (90+3)
Oltchim – FC Argeș
II
2-1
Dănuleț (31),
Marinescu (72) / R. Cârstea (67)
Triumf Bârca – Prometeu
Craiova
0-0
Vișina Nouă
– FCM Târgoviște
1-2
C. Neacșu (42) / B.
Popescu (43), Boroș (pen. 88)
Progresul Corabia –
Minerul Mătăsari
3-1
Rupa (34, 53), Dicu
(80) / Clipici (75)
FCM Alexandria – FC
Caracal
0-1
Bădăuță
(69)
Armata
Craiova – U Craiova II
2-1
Ienciu (5), Dănaca
(28) / I. Găman (39 pen.)
Ralbex Turcinești –
Minerul Motru
4-1
Al. Stoica (30), Gârlă (53, 75), C. Bucă (58 pen.) / Moraru
(39)
Juventus Bascov – ALRO Slatina 0-3
Bascov
s-a retras și pierde meciurile rămase cu 3-0

Seria
V


Jiul Rovinari – Muncitorul Reșița 2-0
R. Rădoi (6),
Șoșoi (26)
Unirea Sânnicolau Mare – FC Școlar Reșița 1-0
M. Sârbu
(26)
ACS Recaș – Pandurii II Tg. Jiu 0-2
Tilincă (28),
Stanciu (51 -pen)
Mama Mia Becicherecu Mic – Gloria Arad 1-0
Leleczi
(10)
Milenium Giarmata – Minerul Mehedinți 2-2
Z. Kovacs (28),
Slabu (49) / Poenaru (14), Petrovici (51 -pen)
CFR Simeria – Național Sebiș 1-0
Roiu
(82)
ACU Arad – Retezatul Hațeg 3-0
Retezatul
s-a retras și pierde meciurile rămase cu
3-0
FC II Timișoara și CS Ineu
stau.

Seria
VI

Luceafărul – Reghin 2-0
Ember (69), Lupașcu
(88)
FC Zalău
– Voința Sibiu
1-1
R. Neicu (30) /
Neguț (45)
Od.
Secuiesc – Sănătatea
3-0
Mitra (12), Gergely
(33), O. Lazăr (70)
Cisnădie – Unirea
Dej
2-1
M. Ilie (60),
Lecoviște (80) / Budean (70)
Marmația – Beiuș
0-3
Agiurgioaiei (21,
25), Morar (47)
Zlatna – Ungheni
2-2
Câmpean (10), Al.
Popa (67) / Dicher (20-pen), B. Pop (38)
Seso – Bistrița
II
6-0
Sancira (5, 12),
Grigoroșcuță (18), Foro (53), Gh. Bar (70), A. Șuteu (83)

Mediaș II –
CSM Sebeș
2-1
Galanis (72), Cigan
(80) / Tămășan (15)
Turul Micula – Voința Livezile 0-3
Micula
s-a retras și pierde meciurile rămase cu 3-0

Publicat: 20 Apr. 2010, 18:15 Actualizat: 20 Apr. 2010, 22:21 Rezultate
Pe aceeași temă