Rapid s-a distrat cu Delta, Oțelul a câștigat greu la Ceahlăul, iar Craiova lui Mititelu a făcut primul pas greșit. Rezultatele și marcatorii etapei a 3-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 08 Sep. 2018, 19:48 Actualizat: 16 Oct. 2018, 16:20 Rezultate
Rapid s-a distrat cu Delta, Oțelul a câștigat greu la Ceahlăul, iar Craiova lui Mititelu a făcut primul pas greșit.  Rezultatele și marcatorii etapei a 3-a

Campionatul Ligii 3 propune câteva meciuri interesante în etapa a 3-a. La Piatra Neamț, CSM Ceahlăul primește vizita noului Oțelul, în timp ce în Giulești joacă Rapid cu Delta Dobrogea Tulcea. Un derby local are loc și în Maramureș, acolo unde Minaur Baia Mare o întâlnește pe ACS Fotbal Comuna Recea. La Voluntari, echipa secundă a prim-divizionarei ilfovene, vine ACS SR Municipal Brașov, iar favorita la promovare din Seria a 5-a, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, joacă la finalul acestei săptămâni la Avântul Reghin.

Etapa a 3-a debutează vineri, de la ora 17:00, cu 20 de meciuri, adică jumătate din totalul câte se joacă în fiecare rundă. Restul au loc mâine, cu excepția a trei partide care au fost reprogramate, deoarece Axiopolis Sport Cernavodă, CS Medgidia, respectiv AFC Astra 2 au jucători convocați la diverse naționale, de fotbal sau de fotbal pe plajă. Alte două jocuri care se vor desfășura sâmbătă vor avea loc la alte ore decât cea clasică pentru luna septembrie. De la ora 19:00 se întâlnesc Turris Oltul Turnu Măgurele și Atletic Bradu, în timp ce  Fotbal Club Rapid începe jocul cu Delta Dobrogea Tulcea de la ora 19:30.

După desfășurarea primelor două etape a noului sezon, liderii celor cinci serii sunt: ACS Suporter Club Oțelul Galați (S1), CS Afumați (S2), U Craiova 1948 SA (S3), Șoimii Lipova (S4) și AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (S5), toate cu câte 6 puncte.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit, cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA 1, etapa 3

vineri, 7 septembrie, ora 17:00
CSM Pașcani – CSM Râmnicu Sărat    0-0
FC Botoșani 2 – KSE Târgu Secuiesc     0-1

Marius Ștefănescu (3)

sâmbătă, 8 septembrie, ora 17:00
Sănătatea Darabani – Știința Miroslava    2-0
Alexandru Stancoschi (14), Adrian Nicorici (90+4)
ACSM Ceahlăul Piatra Neamț – Suporter Club Oțelul Galați    0-1
Marius Matei (75)
SCM Gloria Buzău – Sporting Liești    2-0
Andrei Truță (73), Richardo Mihalache (85)
Bucovina Rădăuți – Metalul Buzău     2-1
Andrei Cerlincă (25 – pen.), Cătălin Coroamă (80) / Cătălin Bardaș (64)
Șomuz Fălticeni – CSM Roman    1-0
Eduard Julei (90+1 – pen.)
CSM Focșani – Foresta Suceava     1-0
Ștefan Lupu (87)

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA 2, etapa 3

vineri, 7 septembrie, ora 17:00
CSO Bragadiru – CS Făurei    0-1
Bănel Nicoliță (63 – pen.)
CS Tunari – SC Popești Leordeni     1-2
Mihai Ion (90) / Angelo Anghilini (37), Lucian Neață (61)

sâmbătă, 8 septembrie, ora 17:00
CS Afumați – Sportul Chiscani    2-2
Mugurel Dedu (52 – pen.), Ciprian Perju (81) / Ștefan Adamache (79), Emilian Moldoveanu (82)
Agricola Borcea – FC FCSB 2    5-3
Ilie Gață (9), Ionuț Zaină (11), Andrei Moise (37), Petruț Petcu (74), Răzvan Cazacu (78) / Cristian Dumitru (36, 63 – pen.), Alexandru Enache (66)
Unirea Slobozia – Progresul Spartac  3-2
Marian Șerban (30), Mihăiță Năstase (40), Mihai Milotin (72) / Ciprian Stanciu (63 – pen., 83)

sâmbătă, 8 septembrie, ora 19:30
Fotbal Club Rapid – Delta Dobrogea Tulcea       5-0
Marian Vlada (4), Alin Cârstocea (31), Deivydas Matulevicius (50), Sergiu Jurj (86 – pen.), Petre Goge (90+3)

marți, 18 septembrie, ora 17:00
Înainte Modelu – Axiopolis Sport Cernavodă     1-1
Florin Marin (75) / Gabriel Lazăr (85)
Amânat, deoarece trei jucători ai echipei din Cernavodă, Daniel Zaharia, Gheorghe Andrescu și Cezar Beșleagă, sunt convocați la naționala de fotbal pe plajă.
CS Medgidia – ACSM Oltenița    2-0
Petre Bolojan (29), Alexandru Muscă (31)
Amânat, deoarece trei jucători ai echipei din Medgidia, Valentin Dumitrică, Iulian Răvoiu și Ionuț Florea, sunt convocați la naționala de fotbal pe plajă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA 3, etapa 3

vineri, 7 septembrie, ora 17:00
FC Voluntari 2 – ACS SR Municipal Brașov    0-3
Sorin Strătilă (19 – pen.), Daniel Dumbravă (59), Ștefan Răchișan (88)
CSM Alexandria – Flacăra Moreni    2-0
Mihai Vintilă (52, 62)
Flacăra Horezu – Viitorul Domnești    4-1
Cristian Munteanu (11), Sebastian Bobină (23), Radu Georgescu (61 – pen.), Ionuț Simeanu (80) / Cătălin Tănase (63)
ACSO Filiași – U Craiova 1948 CS 2     2-1
Claudiu Ghighilicea (70 – pen.), Daniel Unguru (80 – pen.) / Mihai Șchiopu (34 – aut.)

sâmbătă, 8 septembrie, ora 17:00
U Craiova 1948 SA – FC Pucioasa   0-0
Unirea Bascov – Sporting Roșiori     3-0

Marius Bălan (43), Mihai Ișfan (89), Dragoș Ciocîrlan (90+1)

sâmbătă, 8 septembrie, ora 19:00
Turris Oltul Turnu Măgurele – Atletic Bradu    1-0
Marian Constantinescu (19 – pen.)

marți, 18 septembrie, ora 17:00
AFC Astra 2 – AFC Hermannstadt 2     3-3
Robert Vâlceanu (4), Dragoș Gheorghe (45+1, 52) / Andrei Pop (20, 68), Bogdan Popescu (28)
Satelitul Astrei are patru juniori convocați la echipele naționale.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA 4, etapa 3

vineri, 7 septembrie, ora 17:00
Șoimii Lipova – CNS Cetate Deva   4-0
Kevin Trabalka (22 – pen.), Andrei Sulea (38), Andrei Vasinc (86), Gabriel Buta (89)
ACS Dumbrăvița – CS Ocna Mureș     7-1
Dacian Bîrză (39, 45), Dan Silaghi Perju (51), Răzvan Rus (61, 63), Deian Pecarov (70, 75) / Valentin Drăgan (42)
Gloria Lunca Teuz Cermei – CSC Ghiroda și Giarmata Vii    2-1
Valeriu Mager (47), Alexandru Capătă (51) / Denis Hotca (9)
CSM Lugoj – CSM Școlar Reșita    0-0
Millenium Giarmata – Unirea Alba Iulia     1-4

Raul Cochințu (44) / Răzvan Ivan (21, 33), Ciprian Selagea (38), Alexandru Giurgiu (84)

sâmbătă, 8 septembrie, ora 17:00
Industria Galda – Național Sebiș   1-2
Silviu Haiduc (82) / Szabolcs Szekely (32), Charles Ankomah (65)
Crișul Chișineu Criș – FC Avrig    3-1
Sebastian Budur (26), Lucian Condrea (59 – aut.), Nicu Modan (86) / Ionuț Simion (63)
CS Hunedoara – Metalurgistul Cugir     3-3
Adrian Marinca (32), Erwin Bloj (36), Daniel Creciunesc (68) / Radu Necșulescu (7), Octavian Ionică (66 – aut.), Tudor Șaucă (90)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA 5, etapa 3

vineri, 7 septembrie, ora 17:00
Avântul Reghin – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    1-0
Cristian Chirilă (57)
Sănătatea Cluj – Olimpic Cetate Râșnov    1-0
Cristian Paul (67 – pen.)
Sticla Arieșul Turda – Unirea Tășnad    1-1
Valentin Marcu (83 – pen.) / Raul Stanciu (12)
MSE Târgu Mureș – AFC Hărman    2-1
Zoltán Mihály (9), Rareș Ruja (27) / Claudiu Fânariu (24)
ACS Unu Fotbal Gloria – Gaz Metan Mediaș 2   4-1
Ovidiu Stoianof (2, 36), Roberto Hasnăș (45), Alexandru Cilean (59) / Alexandru Buziuc (54 – pen.)
Unirea Dej – CFR Cluj 2    0-0
AFC Odorheiu Secuiesc – CS Iernut     3-1

Cosmin Stăncuțu (26), Robert Bolozan (29), Miklos Locotus (88) / Marius Pastor (36)

sâmbătă, 8 septembrie, ora 17:00
Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea     1-0
Răzvan Lupu (75)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 08 Sep. 2018, 19:48 Actualizat: 16 Oct. 2018, 16:20 Rezultate
Pe aceeași temă