Oțelul era să piardă la Focșani, Farul și Petrolul au obținut noi victorii. Scorul rundei a fost 14-0. De Amorim și Daniel Benzar au înscris pentru FCSB 2. Rezultatele și marcatorii etapei 3

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 09 Sep. 2017, 20:08 Actualizat: 11 Sep. 2017, 21:35 Rezultate
Oțelul era să piardă la Focșani, Farul și Petrolul au obținut noi victorii. Scorul rundei a fost 14-0. De Amorim și Daniel Benzar au înscris pentru FCSB 2.  Rezultatele și marcatorii etapei 3

Etapa a 3-a a Ligii 3 a început încă de joi seară, cu meciul din nocturnă de la Ploiești, de pe stadionul „Ilie Oană”, dintre Petrolul și FC Aninoasa. „Lupii” s-au impus fără probleme, au obținut cea mai clară victorie a lor din acest start de sezon, 4-0, și au urcat pentru moment pe prima treaptă a Seriei a 3-a, cu maxim de puncte.

Runda continuă astăzi, de la ora 17:00, cu 13 meciuri, iar sâmbătă, de la aceeași oră, sunt programate alte 21 de jocuri. Oțelul are meci sâmbătă la Focșani și tot atunci Farul, pe teren propriu, o întâlnește pe Agricola Borcea. Nuova Mama Mia Becicherecu Mic stă în Seria a 4-a, la fel și Universitatea Cluj în Seria a 5-a.

Lideri după după primele două etape sunt: Suporter Club Oțelul Galați (6 puncte, Seria 1), Progresul Spartac (6 puncte, Seria 2), AFCM Alexandria (6 puncte, Seria 3), ACS Șirineasa (6 puncte, Seria 4) și Industria Galda (6 puncte, Seria 5).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA 1, etapa 3

vineri, 8 septembrie, ora 17:00
CSM Roman – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc     4-1
Mădălin Popa (7, 35, 56), Marian Marin (23 – pen.) / Laszlo Hodgyai (55)
sâmbătă, 9 septembrie, ora 17:00
AFC Odorheiu Secuiesc – Metalosport Galați    14-0
Roland Ribarics (9, 45), Gabriel Radicof (9, 59, 88), Czimbalmos (11, 71), Zoltan Kicsi (27), Elod Tanko (40), Csongor Katona (56, 68), Csifo (72, 84), Izet Ajrullahu (79)
CSM Focșani – Suporter Club Oțelul Galați    1-1
Cosmin Pasăre (34 – pen.) / Ruben Silvestre (90+3)
Bucovina Rădăuți – AFC Hărman    0-1
Andrei Poverlovici (21)
Sănătatea Darabani – Aerostar Bacău    3-3
Stâncă (1), Cososchi (46), Nicorici (55) / Cătălin Vranciu (63, 70), Răzvan Adăscăliței (80)
Avântul Valea Mărului – Sporting Liești    1-3
Octavian Vârlan (52) / Dănuț Munchiu (30), Marius Coman (70), Andrei Mihu (84)
KSE Târgu Secuiesc – Olimpic Cetate Râșnov    2-0
Jozsef Gazda (43), Norbert Albu (88)
CSM Pașcani stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA 2, etapa 3

vineri, 8 septembrie, ora 17:00
CSM Râmnicu Sărat – FC Voluntari 2    2-1
Bogdan Bobe (16), Ionuț Roman (81) / Cezar Trandafirescu (90+1)
Delta Dobrogea Tulcea – Sportul Chiscani    4-1
Adelin Cristea (22, 35, 48), Silviu Moise (34 – pen.) / Daniel Mirescu (87)
sâmbătă, 9 septembrie, ora 17:00
Victoria Traian – Axiopolis Sport Cernavodă    0-2
Marius Fotescu (39), Ciprian Loloț (71)
ASSCS Farul Constanța – Agricola Borcea    3-1
Alexandru Grigoraș (5), Claudiu Dragu (7, 44) / Constantin Bumbac (88)
Progresul Spartac – Unirea Slobozia    4-1
Alexandru Nechita (14, 70), Ciprian Stanciu (36 – pen.), Alexandru Apostol (64) / Vasile Bucă (47)
Metalul Buzău – ACSM Oltenița    1-0
Valentin Lungoci (50 – pen.)
Înainte Modelu – FCSB 2     1-3
Ionel Alexa (90) / William De Amorim (13), Daniel Benzar (58, 90+4 – pen.)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA 3, etapa 3

joi, 7 septembrie, ora 19:00
Petrolul Ploiești – FC Aninoasa     4-0 | citește CRONICA
Sergiu Arnăutu (16 – pen.), Alexandru Puchea (37), Jean Prunescu (58), Cosmin Lambru (90+3)
vineri, 8 septembrie, ora 17:00
Flacăra Moreni – Urban Titu    2-1
Alin Neguț (26), Alexandru Negrea (75 / Ercan Sima (60)
Concordia Chiajna 2 – CS Tunari    1-0
Cristian Ciobanu (67)
AFCM Alexandria – Sporting Roșiori     1-0
Cătălin Desculțu (37)
Atletic Bradu – SC Popești Leordeni    1-0
Traian Din (59)
CS Mioveni 2 – AFC Astra 2     1-0
Sebastian Ivan (77)
sâmbătă, 9 septembrie, ora 17:00
Voința Turnu Măgurele – Viitorul Domnești     3-1
Andrei Moise (33), Bogdan Oprea (60), Florian Nicolae (70) / Daniel Cârjan (88)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA 4, etapa 3

vineri, 8 septembrie, ora 17:00
CNS Cetate Deva – ACSO Filiași    0-0
Millenium Giarmata – Național Sebiș     0-2

Nicolae Ruță (68), Marco Enciu (89)
sâmbătă, 9 septembrie, ora 17:00
ACS Șirineasa – Internațional Bălești    3-1
George Gruia (5), Ovidiu Vezan (55), Laurențiu Lupulescu (70 – autogol) / Eduard Frăsinescu (42)
Șoimii Lipova – AFC Hermannstadt 2    3-0
Robert Kocsis (71), Andrei Vasinc (75, 78)
CS U Craiova 2 – Gloria Lunca Teuz Cermei    1-0
Mihai Mihăilă (1)
ACS Ghiroda – CSM Lugoj    2-2
Alexandru Baranyi (12), Lucian Gavriluță (90) / Bogdan Bozian (59), Gelu Velici (76)
CSM Școlar Reșita – Centrul Național de Pregătire Timișoara    1-0
Andrei Vaștag (90)
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA 5, etapa 3

vineri, 8 septembrie, ora 17:00
Sănătatea Cluj – CFR Cluj 2    0-0
Unirea Alba Iulia – Metalurgistul Cugir    2-1

Ion Grozav (78), Claudiu Davidaș (79) / Andrei Făgărășanu (30)
Gaz Metan Mediaș 2 – ACS Fotbal Comuna Recea    0-1
Viorel Chinde (76)
sâmbătă, 9 septembrie, ora 17:00
Unirea Tășnad – Performanța Ighiu    0-2
Răzvan Fetița (57, 58)
Viitorul Ghimbav – Unirea Dej    1-2
Daniel Paraschiv (5) / Florin Alexandru (2 – pen.), Bogdan Boye (90+1)
FC Avrig – Industria Galda    1-2
Adrian Radu (72 – pen.) / … ()
CS Iernut – Avântul Reghin    1-2
Arnold Szilagyi (83) / Florin Truță (9, 90)
Universitatea Cluj stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 09 Sep. 2017, 20:08 Actualizat: 11 Sep. 2017, 21:35 Rezultate
Pe aceeași temă