Liga 3, restanțe | CS Afumați pierde primele puncte în acest sezon, Minaur Bare Mare ia bătaie la Sânmartin. Agricola Borcea obține scorul zilei

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 04 Nov. 2020, 18:13 Actualizat: 04 Nov. 2020, 19:46 Liga 3
Liga 3, restanțe | CS Afumați pierde primele puncte în acest sezon, Minaur Bare Mare ia bătaie la Sânmartin. Agricola Borcea obține scorul zilei

Nu e săptămână în care la mijlocul ei să nu se dispute și câteva meciuri rămase restante din cauza cazurilor de COVID-19, în acest sezon al Ligii 3. Dacă ieri au avut loc patru partide din etapa a 7-a, astăzi, de la ora 14:00, au fost programate să se desfășoare zece jocuri din etapa a 6-a, respectiv a 7-a. Au avut loc doar nouă, fiindcă Luceafărul Oradea – CSM Satu Mare nu s-a jucat nici la reprogramare, tot din cauza problemelor cu coronavirusul pe care le are în continuare formația din Satu Mare, astfel că aceasta urmează să piardă la ”masa verde”.

CS Afumați pierde primele puncte în acest sezon, Minaur Bare Mare face al doilea pas greșit. Agricola Borcea a obținut scorul zilei

În celelalte nouă partide s-au înregistrat patru victorii ale gazdelor (Unirea Dej, CSC Sânmartin, Foresta Suceava și Agricola Borcea), două egaluri și trei victorii ale formațiilor oaspete (Înainte Modelu, FC Voluntari 2 și AFC Unirea 1924).

Surprize pot fi considerate victoria celor de la CSC Sânmartin (locul 7) cu liderul Seriei a 10-a, Minaur Baia Mare, remiza celor de la CS Afumați (locul 1 Seria 3) pe teren propriu cu Viitorul Constanța 2 (locul 6), după ce ilfovenii câștigaseră tot în primele șapte meciuri și chiar succesul celor de la Înainte Modelu (locul 4 în Seria 3) la Axiopolis Cernavodă (locul 2).

Scorul zilei a fost realizat de Agricola Borcea cu CSM Olteniţa, 6-0, dar și Foresta Suceava a obținut un succes la o diferență mare, la 4-0, în fața celor de la Sporting Juniorul Vaslui, cu toate că golurile au venit în ultimele 20 de minute.

AFC Unirea 1924 a trecut cu 2-1 de Industria Galda
Unirea Dej a învins-o tot cu 2-1 pe CS Hunedoara

Rezultate ETAPA 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Meciurile și rezultatele restanțelor din Liga 3:

Seria 6, etapa 6

miercuri, 4 noiembrie 2020, ora 14:00
Unirea Dej – CS Hunedoara 2-1
Andrei Pop (16), Mihai Kereki (50) / Claudiu Săndulache (45)

Seria 10, etapa 6

miercuri, 4 noiembrie 2020, ora 14:00
CSC Sânmartin – Minaur Baia Mare 4-2
Denis Dardai (28), Ionuț Ban (32), Alexandru Sorian (88 – penalty), Paul Suciu (90+3) / Vasile Pop (2), Sebastian Serediuc (67)

Seria 1, etapa 7

miercuri, 4 noiembrie 2020, ora 14:00
Foresta Suceava – Sporting Juniorul Vaslui 4-0
Marius Filip (68), Alexandru Marin (78, 86, 89)

Seria 3, etapa 7

miercuri, 4 noiembrie 2020, ora 14:00
Axiopolis Sport Cernavodă – Înainte Modelu 1-2
Marius Tudorică (42 – penalty) / Mohammed Yasin (25), Daniel Gheorghe (72 – penalty)
Agricola Borcea – CSM Olteniţa  6-0
Alin Robu (38, 80, 83), Ionuț Zaina (47, 65), Daniel Neferu (58)
CS Afumaţi – Viitorul Constanţa 2  1-1
Ștefan Stîngă (30 – penalty) / Alexandru Crivac (5)

Seria 4, etapa 7

miercuri, 4 noiembrie 2020, ora 14:00
Concordia Chiajna 2 – FC Voluntari 2  1-3
Eugen Nica (89) / Ionuț Stoica (7), Alexandru Ilie (28, 60)

Seria 7, etapa 7

miercuri, 4 noiembrie 2020, ora 14:00
CSM Deva – Flacăra Horezu  1-1
Alexandru Trașcă (1) / Cristian Munteanu (90+4)

Seria 9, etapa 7

miercuri, 4 noiembrie 2020, ora 14:00
Industria Galda – AFC Unirea 1924  1-2
Răzvan Frențiu (63) / Alexandru Giurgiu (80 – penalty), Mario Codrea (90)

Seria 10, etapa 7

miercuri, 4 noiembrie 2020, ora 14:00
Luceafărul Oradea – CSM Satu Mare
Nu s-a disputat nici la reprogramare, tot din cauza cazurilor de COVID-19 de la CSM Satu Mare, iar soarta meciului va fi decisă de Comisia de Disciplină și Etică a FRF.

Ieri s-au disputat alte patru meciuri restante din etapa a 7-a a Ligii 3.

Încă 11 jocuri rămase restante din acest sezon de Liga 3

Alte nu mai puțin de 11 de meciuri sunt restante în acest sezon de Liga 3, în etapele 7 și 8: CS Ocna Mureş – Unirea Dej (Seria 9, etapa 7), Viitorul Ianca – CSM Focşani (Seria 2, etapa 8), Gloria Albeşti – Mostiştea Ulmu (Seria 3, etapa 8), Dinamo 2 – Metalul Buzău (Seria 4, etapa 8), AFC Astra 2 – KSE Târgu Secuiesc, Olimpic Cetate Râşnov – AFC Odorheiu Secuiesc (ambele din Seria 5, etapa 8), Academica Clinceni 2 – ACSO Filiaşi (Seria 6, etapa 8), Flacăra Horezu – FC Hermannstadt 2, CSM Jiul Petroşani – Gilortul Târgu Cărbuneşti (ambele din Seria 7, etapa 8), Progresul Pecica – Crişul Chişineu Criş (Seria 8, etapa 8) și CSM Satu Mare – SCM Zalău (Seria 10, etapa 8).

Rezultate ETAPA 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Foto: Academia Gheorghe Hagi, Ziarul Unirea și Dej 24

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 04 Nov. 2020, 18:13 Actualizat: 04 Nov. 2020, 19:46 Liga 3
Pe aceeași temă