Liga 3, etapa 4, rezultate și marcatori | Steaua, măcinată de COVID-19, a câștigat lejer cu Dinamo 2, FCSB 2 a defilat cu Rapid 2. Brăila și Baia Mare au înregistrat scorul etapei

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 03 Oct. 2020, 18:36 Actualizat: 13 Oct. 2020, 20:54 Liga 3
Liga 3, etapa 4, rezultate și marcatori | Steaua, măcinată de COVID-19, a câștigat lejer cu Dinamo 2, FCSB 2 a defilat cu Rapid 2. Brăila și Baia Mare au înregistrat scorul etapei

Cea de-a patra etapă a Ligii a 3-a, ediția 2020/2021, se desfășoară vineri și sâmbătă, însă nu scapă nici ea de problemele cauzate de COVID-19. Un singur joc este în acest moment în imposibilitatea de a se disputa. Este vorba despre partida ACS Poli Timişoara – Fortuna Becicherecu Mic, din Seria a 8-a, care nu va avea loc din cauza infectărilor de la echipa oaspete. Și alte formații au probleme cu noul coronavirus, ca de exemplus Steaua, care are zece cazuri, sau Foresta Suceava, care îl are pozitiv pe antrenorul principal Dorin Goian, însă aceastea au primit acord să joace din partea Direcțiilor de Sănătate Publică din județul din care fac parte.

În această săptămână s-au desfășurat cele trei restanțe din prima etapă, iar acum au mai rămas șase jocuri de disputat din etapele 2 și 3.

Fiindcă am intrat în luna octombrie, și ora de start oficială a meciurilor din Liga 3 s-a modificat. Față de luna septembrie, când s-a jucat de la ora 17:00, acum jocurile vor începe de la ora 15:00.

Etapa a 4-a a Ligii 3 cu 100 de echipe debutează astăzi, de la ora 15:00, cu 14 meciuri. Mâine, sâmbătă, de la ora 15:00, sunt programate să aibă loc 34 de partide, în timp ce ultimul joc al rundei are loc la Galați, de la ora 18:00, între SC Oţelul și CSM Focşani.

Liderii celor zece serii înaintea desfășurării etapei 4

Liderii celor zece serii înaintea desfășurării etapei a 4-a a Ligii 3 sunt: Ştiinţa Miroslava (Seria 1, 9 puncte), CSM Râmnicu Sărat (Seria 2, 9 puncte), CS Afumaţi (Seria 3, 9 puncte), Steaua Bucureşti (Seria 4, 9 puncte), Corona Braşov (Seria 5, 9 puncte), Sporting Roşiori (Seria 6, 9 puncte), Gaz Metan Mediaş 2 (Seria 7, 9 puncte), CSC Dumbrăvița (Seria 8, 9 puncte), CSO Cugir (Seria 9, 9 puncte) și Minaur Baia Mare (Seria 10, 9 puncte).

Programul celor zece serii ale Ligii 3:

Seria 1, etapa 4

sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 15:00
Dante Botoşani – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-3
Andrei Mateiciuc (36, 56), Andrei Curpăn (46)
Bucovina Rădăuţi – Ştiinţa Miroslava 2-0
Ionel Stoian (2, 45)
Şomuz Fălticeni – Foresta Suceava 3-2
Franck Toukam (35), Vasile Padovei (61, 87) / Alexandru Marin (52, 90+2)
Hușana Huși – CSM Paşcani 3-0
Petre Agrigoroaie (43), Sergiu Gârdea (69), Francis Agbleta (74)
Bradu Borca – Sporting Juniorul Vaslui 0-2
Valentin Hagiu (8), Robert Rusu (59)

Seria 2, etapa 4

vineri, 2 octombrie 2020, ora 15:00
Dacia Unirea Brăila – CS Făurei 5-1
Patrick Petre (23), Gabby Batchabi (33), Florin Lungu (38), Narcis Ioniță (62), Alexandru Duțu (75) / Ștefăniță Banu (89)
sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 15:00
Sporting Lieşti – CSM Bacău 2-0
Adrian Grigoraș (73), Ionuț Iancu (83)
Sportul Chiscani – Viitorul Ianca  1-1
Cristian Ciocan (17) / Cosmin Necoară (68 – penalty)
CSM Râmnicu Sărat – Avântul Valea Mărului 2-0
Cristian Mihalache (27), Ionuț Roman (57)
sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 18:00
SC Oţelul Galaţi – CSM Focşani 1-1
Marius Matei (90 – penalty) / Brian Lemac (49)

Seria 3, etapa 4

sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 15:00
Recolta Gheorghe Doja – Agricola Borcea  1-4
Ionuț Holtea (90 – penalty) / Alin Robu (46, 84), Alexandru Văduva (60), Ionuț Zaina (75)
CS Afumaţi – Axiopolis Sport Cernavodă 4-0
Mugurel Dedu (5 – penalty), Claudiu Dragu (13, 66), Robert Buduroi (82)
Viitorul Constanţa 2 – Mostiştea Ulmu 0-0
CSM Olteniţa – Gloria Albeşti   0-4
Mihai Ștefan (două), Cezar Beșleagă (), Ciprian Loloț ()
Înainte Modelu – SC Popeşti Leordeni 3-1
Alexandru Mitu (45), Daniel Gheorghe (63 – penalty, 72) / Alexandru Nechita (90+1)

Seria 4, etapa 4

vineri, 2 octombrie 2020, ora 15:00
CS Baloteşti – CS Tunari 0-1
Mario Gheorghe (38 – penalty)
FCSB 2 – Rapid 2 4-1
Ovidiu Horșia (17, 45), Tudor Moldovan (55), Dimciu Halep (89) / Antonio Dumitrescu (78)
Dinamo 2 – Steaua Bucureşti 1-3
Geani Creţu (86) / Wallace da Silva (11, 32), Dragoș Nicolae (44)
sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 15:00
FC Voluntari 2 – Metalul Buzău 2-1
Adelin Voinescu (59, 72) / Claudiu Zamfirescu (82)
Progresul Spartac – Concordia Chiajna 2 2-2
Vlad Petruţ (20), Vlad Grigore (84) / Ionuţ Constantin (13), Alexandru Stănică (65)

Seria 5, etapa 4

vineri, 2 octombrie 2020, ora 15:00
AFC Astra 2 – SR Municipal Braşov 2-2
Ionuț Zaharia (11, 81) / Robert Fekete (1), Horia Popa (4 – penalty)
Kids Tâmpa Braşov – CSO Plopeni 1-3
Marian Kerekeș (65 – penalty) / Constantin Dumitrașcu (1), Alexandru Marinescu (37), Cătălin Vlad (90+5)
Corona Braşov – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 2-0
Marian Cristescu (39 – penalty), Ștefan Nicolau (63)
sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 15:00
KSE Târgu Secuiesc – AFC Odorheiu Secuiesc 2-1
Szilard Kanyo (27), Emanuel Popa (56) / Cosmin Turcu (32)
CS Blejoi – Olimpic Cetate Râşnov 2-0
Cosmin Munteanu (12), Cosmin Lambru (54)

Seria 6, etapa 4

vineri, 2 octombrie 2020, ora 15:00
Unirea Bascov – ACSO Filiaşi 1-2
Alin Călin (76) / Alexandru Fotescu (19), Andrei Vaştag (56)
Vediţa Coloneşti – Flacăra Moreni 0-0
Academica Clinceni 2 – Petrolul Potcoava 1-1
Andrei Şuşu (78) / Adrian Cârstea (85)
sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 15:00
Universitatea Craiova 2 – FC Pucioasa 2-2
Andrei Burlacu (8), Marian Danciu (33) / Richard Ţilică (20), Emanuel Lungeanu (71)
Sporting Roşiori – CSM Alexandria 1-1
Valentin Neaga (14 – penalty) / Cosmin Neagu (19)

Seria 7, etapa 4

vineri, 2 octombrie 2020, ora 15:00
FC Hermannstadt 2 – Minerul Costeşti 4-3
Adrian Şter (12, 62), Andrei Şulea (54), Andrei Lascu (90+4) / Ciprian Vlădoi (2), Valentin Mihalcea (27, 40)
Măgura Cisnădie – Gaz Metan Mediaş 2 2-2
Ionuţ Bratima (6), Florian Stelea (85 – penalty) / Tudor Negrea (45+3), Bogdan Jica (88)
sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 15:00
Flacăra Horezu – Viitorul Şelimbăr 1-3
Radu Dobrescu (50) / Ioan Cîrloanță (71), Alexandru Neacșa (72 – penalty), Adrian Cîrstean (75)
Gilortul Târgu Cărbuneşti – Viitorul Dăeşti  5-2
Robert Bubuioc (15), Alexandru Avrămescu (18 – penalty, 89), Bogdan Dănăricu (30), Cătălin Afrim (45) / Ovidiu Comănescu (55), Ion Marian (66)
CSM Jiul Petroşani – CSM Deva 3-1
Bogdan Matei (37 – penalty, 88 – penalty), Laurențiu Mazilu (78) / Bogdan Țoiu (32 – penalty)

Seria 8, etapa 4

vineri, 2 octombrie 2020, ora 15:00
ACS Poli Timişoara – Fortuna Becicherecu Mic 3-2
Meciul a fost inițial amânat din cauza cazurilor de COVID-19 de la Fortuna.
Dănuț Bilia (6), Claudiu Matiș (37), Patrick Peter (68) / Ralf Kuhn (29), Ilie Velcan (57)
Şoimii Lipova – Progresul Pecica 1-0
Victor Prună (52)
sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 15:00
Progresul Ezeriş – Crişul Chişineu Criş 0-3
Progresul Ezeriș nu a avut medic la meci, s-a așteptat 15 minute și s-a fluierat finalul partidei.
Gloria Lunca Teuz Cermei – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0-1
Lucian Simedru (5)
Avântul Periam – CSC Dumbrăvița 1-1
Dragan Paulevici (10) / Octavian Drăghici (90+6 – penalty)

Seria 9, etapa 4

vineri, 2 octombrie 2020, ora 15:00
Unirea Dej – Sticla Arieşul Turda 3-1
Ionuț Rus (55), Andrei Pop (57), Sebastian Salcău (70 – autogol) / Daniel Hetea (86)
sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 15:00
CS Hunedoara – Industria Galda 2-1
Flavius Iacob (25), Gabriel Radicof (30) / Alexandru Cioară (20)
CSO Cugir – Avântul Reghin 4-1
Marius Neagu (40 – penalty), Alexandru Dușmanu (59, 68), Lucian Itu (74) / Ovidiu Covaciu (38)
Sănătatea Cluj – CS Ocna Mureş 1-0
Cosmin Tilincă (72)
AFC Unirea 1924 – Unirea Ungheni 2-3
Adrian Adam (55), Răzvan Fetița (71) / Roberto Rotaru (23), Lehel Solymosy (83), Victor Caliani (90+2)

Seria 10, etapa 4

sâmbătă, 3 octombrie 2020, ora 15:00
CSC Sânmartin – SCM Zalău 1-2
Raul Baciu (89) / Mihai Onicaș (80), Sebastian Duma (86)
Minaur Baia Mare – Luceafărul Oradea  5-1
Sebastian Serediuc (2, 32), Mircea Donca (82), Vasile Pop (90), Cosmin Berindea (90+2) / Darius Gheban (14)
Unu Fotbal Club Gloria – Someşul Dej 5-3
Marius Curtuiuș (5, 64), Adrian Nalați (13 – penalty), Claudiu Meșter (33), Pedro Vărărean (46) / Sebastian Butta (22), Mihai Maxin (31), Florin Brumă (50)
Sportul Şimleu Silvaniei – CA Oradea 1-1
Marius Leitan (27) / Cosmin Letan (22 – penalty)
CSM Satu Mare – Progresul Şomcuta Mare  4-1
Gabriel Cadar (15, 51), Florin Chitaș (49), Kevin Barth (27) / Pavel Nemeș (68)

Rezultate ETAPA 1, 2, 3

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 03 Oct. 2020, 18:36 Actualizat: 13 Oct. 2020, 20:54 Liga 3
Pe aceeași temă