Liga 3, etapa 2, rezultate și marcatori | Steaua învinge FCSB 2. Dinamo 2, Rapid 2, SR Brașov, Jiul sau ACS Poli sunt printre pierzătoarele rundei. Scorul etapei a fost 7-2

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 19 Sep. 2020, 20:33 Actualizat: 13 Oct. 2020, 20:50 Liga 3
Liga 3, etapa 2, rezultate și marcatori | Steaua învinge FCSB 2. Dinamo 2, Rapid 2, SR Brașov, Jiul sau ACS Poli sunt printre pierzătoarele rundei. Scorul etapei a fost 7-2

După un start de sezon cu trei meciuri nedisputate în prima etapă din cauza cazurilor de pandemie, runda a doua stă puțin mai bine la acest capitol. Un singur joc, Viitorul Şelimbăr – Minerul Costeşti, din Seria 7, nu se joacă la data la care a fost programat inițial, din cauza unui caz de infectare în echipa oaspete, astfel că va fi reprogramat pentru data de 29 septembrie, așa cum au fost stabilite să se dispute și Sporting Juniorul Vaslui – Bucovina Rădăuţi, CSM Paşcani – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ și Gaz Metan Mediaş 2 – Gilortul Târgu Cărbuneşti, toate trei prin etapa 1. Nici partida Bucovina Rădăuţi – CSM Paşcani, din Seria 1, nu este sigur că va avea loc, chiar dacă acum are arbitri și observatori delegați, fiindcă gazdele au în continuare mulți jucători infectați cu SARS-CoV-2 și au trimis actele către FRF pentru anularea întâlnirii.

Etapa a 2-a a Ligii 3 cu 100 de echipe debutează astăzi, de la ora 17:00, când în șapte dintre cele zece serii au loc 11 meciuri. Sâmbătă, înainte de ora 17:00, au loc jocurile SR Braşov – AFC Odorheiu Secuiesc, de la ora 14:00, și Viitorul Constanţa 2 – SC Popeşti Leordeni, de la ora 15:00. Restul meciurilor etapei se desfășoară la ora clasită a acestei luni septembrie.

Programul celor zece serii ale Ligii 3:

Seria 1, etapa 2

19 septembrie, ora 17:00
Dante Botoşani – Ştiinţa Miroslava 1-3
Andrei Popovici (70) / Giani Unghianu (36, 54), Eduard Asăvoaei (90+3)
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Foresta Suceava 0-1
Andrei Cerlincă (71)
Bucovina Rădăuţi – CSM Paşcani 6-0
Meciul a fost inițial amânat din cauza cazurilor de COVID-19 de la Bucovina Rădăuți.
Ionuț Plămadă (40), Mugur Florescu (45 – penalty), Iulian Ionesi (47, 77), Ionel Stoian (56, 65)
Şomuz Fălticeni – Sporting Juniorul Vaslui 1-0
Eduard Julei (60 – penalty)
Hușana Huși – Bradu Borca 5-0
Paul Deleanu (3), Adrian Viorică (19, 83), Răzvan Chiriac (45), Georgios Economou (80)

Seria 2, etapa 2

18 septembrie, ora 17:00
Dacia Unirea Brăila – Viitorul Ianca 1-2
Valentin Robu (66) / Alin Radu (61), George Pungă (90+4)
Sportul Chiscani – CSM Râmnicu Sărat 0-3
Andrei Câmpeanu (32, 58), Marius Constantin (68)
19 septembrie, ora 17:00
Sporting Lieşti – CS Făurei 2-2
Daniel Gâță (54 – penalty), Dănuț Munchiu (88) / Bănel Nicoliță (39), Georgel Moldoveanu (90)
CSM Bacău – CSM Focşani 2-2
Florin Nicodim (64, 75) / Sergiu Jurj (12, 28)
SC Oţelul Galaţi – Avântul Valea Mărului 2-0
Gabriel Răducan (28), Marius Matei (80)

Seria 3, etapa 2

19 septembrie, ora 15:00
Viitorul Constanţa 2 – SC Popeşti Leordeni 0-3
Viorel Dinu (38), Cristian Onțel (47 – penalty, 88)
19 septembrie, ora 17:00
Recolta Gheorghe Doja – Axiopolis Sport Cernavodă 2-7
Cosmin Anton (6), Vlăduț Popescu (24) / Rafael Stănescu (16), Cosmin Ionică (29, 31, 51, 54), Liviu Gheorghe (43), Cătălin Tudorică (78)
Agricola Borcea – Mostiştea Ulmu 1-2
Alexandru Caragea (57) / Valentin Andrei (35 – penalty), Iulian Ilie (43)
CS Afumaţi – Gloria Albeşti 2-1
()
CSM Olteniţa – Înainte Modelu 0-2
Daniel Gheorghe (două)

Seria 4, etapa 2

18 septembrie, ora 17:00
CS Baloteşti – Concordia Chiajna 2 1-1
Constantin Greblea (61) / Ionuț Constantin (64)
19 septembrie, ora 17:00
FC Voluntari 2 – CS Tunari 0-0
Metalul Buzău – Rapid 2 2-1
Cătălin Bardaș (72, 74) / Alexandru Despa (30)
FCSB 2 – Steaua Bucureşti 1-2
Laurențiu Ardelean (45+2 – penalty) / Remus Chipirliu (65), Andrei Antohi (90)
Progresul Spartac – Dinamo 2 5-1
Eduard Matei (18), Robert Cazaciuc (31), David Țone (62 – autogol), Giovanni Petcu (82 – penalty), Andrei Ohaci (90) / Dragoș Penescu (5)

Seria 5, etapa 2

18 septembrie, ora 17:00
Kids Tâmpa Braşov – Olimpic Cetate Râşnov 2-1
Fabian Dumitraș (30), Răzvan Zota (58) / Raul Drugă (14 – penalty)
19 septembrie, ora 14:00
SR Municipal Braşov – AFC Odorheiu Secuiesc 1-2
Horia Popa (37 – penalty) / Ionuț Mândru (54 – autogol), Cosmin Turcu (55)
19 septembrie, ora 17:00
AFC Astra 2 – CSO Plopeni 5-1
George Merloi (40, 80), David Brăilă (67, 78), Marius Pahonțu (88) / Cătălin Vlad (30)
KSE Târgu Secuiesc – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2  3-0
Zsolt Tanko (8), Attila Gall (55), Botond Mojzi (90+2)
CS Blejoi – Corona Braşov 1-4
Cosmin Lambru (47) / Ștefan Nicolau (41, 55), Marian Cristescu (77 – penalty), Vlad Boția (88)

Seria 6, etapa 2

18 septembrie, ora 17:00
Unirea Bascov – Flacăra Moreni 2-3
Adrian Iamandi (29), Marian Marcu (33) / Ionuț Petculescu (23), Dragoș Cernea (70), Adrian Pătulea (89)
Vediţa Coloneşti – CSM Alexandria 1-0
Florin Moise (83)
Universitatea Craiova 2 – Petrolul Potcoava 2-3
Remus Trancă (5), Vasile Constantin (47) / Laurențiu Ana (9), Marco Popa (67), Mihai Năvodaru (90+3)
19 septembrie, ora 17:00
ACSO Filiaşi – FC Pucioasa 1-0
Alexandru Armășelu (77)
Sporting Roşiori – Academica Clinceni 2 5-1
Alin Pencea (21), Patrick Diallo (42), Costin Ciochină (50), Antonios Marin (61), Mihai Vintilă (84) / Vlad Motroc (70)

Seria 7, etapa 2

18 septembrie, ora 17:00
Viitorul Şelimbăr – Minerul Costeşti 7-0
Meciul a fost inițial amânat din cauza cazurilor de COVID-19 de la Viitorul Șelimbăr.
Alexandru Neacșa (24, 42), Andrei Roșu (48, 72), Adrian Cîrstean (52), Bogdan Vișa (63), Robert Moga (84)
FC Hermannstadt 2 – Gaz Metan Mediaş 2 0-1
Bogdan Jica (90+3)
19 septembrie, ora 17:00
Flacăra Horezu – Viitorul Dăeşti 3-1
Adrian Stănică (20), Sebastian Preda (78), Gabriel Precup (83) / Florin Costea (50)
Gilortul Târgu Cărbuneşti – CSM Deva 3-1
Bogdan Dolcescu (45+1, 90+1), Constantin Roncea (82) / Miroslav Radak (48)
CSM Jiul Petroşani – Măgura Cisnădie 0-1
Stanciu (28)

Seria 8, etapa 2

18 septembrie, ora 17:00
Fortuna Becicherecu Mic – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0-0
19 septembrie, ora 17:00
ACS Poli Timişoara – Crişul Chişineu Criş 0-2
Florin Teședan (38), Andrei Sulea (73)
Progresul Ezeriş – CSC Dumbrăvița 0-5
Laurențiu Telescu (15), Octavian Drăghici (22, 35), Costel Zurbagiu (29), Andrei Mura (40)
Gloria Lunca Teuz Cermei – Progresul Pecica 1-3
Rafael Iuga (17) / Florin Mateucă (9), Raul Moraru (26), Dan Puie (33)
Avântul Periam – Şoimii Lipova 1-1
Eduard Tismonar (68) / Claudiu Codoban (55)

Seria 9, etapa 2

18 septembrie, ora 17:00
Unirea Dej – Industria Galda 2-0
Ionuț Rus (27), Florin Blaj (63)
19 septembrie, ora 17:00
Sticla Arieşul Turda – Avântul Reghin 1-2
Sebastian Salcău (19) / Dan Crișan (30), Sergiu Luca (82)
CS Hunedoara – CS Ocna Mureş 1-0
Flavius Iacob (71)
CSO Cugir – Unirea Ungheni 1-0
Ioan Grozav (81)
Sănătatea Cluj – Unirea 1924 1-3
Dan Matei (32) / Mario Codrea (44), Alexandru Giurgiu (64, 73)

Seria 10, etapa 2

19 septembrie, ora 17:00
CSC Sânmartin – Luceafărul Oradea 2-1
Sergiu Pop (25, 90+1 – penalty) / Marius Balogh (11)
SCM Zalău – Someşul Dej 1-0
Raul Stanciu (51 – penalty)
Minaur Baia Mare – CA Oradea 4-1
Bogdan Minteuan (6), Paul Nistor (16), Sebastian Serediuc (51), Vasile Pop (60) / Marius Hosu (40)
Unu Fotbal Club Gloria – Progresul Şomcuta Mare 0-0
Sportul Şimleu Silvaniei – CSM Satu Mare 2-1
Ismael Guiti (45), Răzvan Pop (84) / Ervin Zsiga (38)

Rezultate ETAPA 1

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 19 Sep. 2020, 20:33 Actualizat: 13 Oct. 2020, 20:50 Liga 3
Pe aceeași temă