Rezultatele meciurilor din faza secundă

Publicat: 31 Jul. 2010, 20:42 Actualizat: 10 Aug. 2010, 09:52 Special
Rezultatele meciurilor  din faza secundă

Astăzi s-au disputat meciurile fazei secunde din Cupa României.
Pe lângă formațiile care au obținut calificarea din prima fază, în
competiție au intră și echipele care au retrogradat din liga
secundă la finalul sezonului trecut și fruntașele eșalonului al
treilea, cu excepția formațiilor celor care au promovat.

Partidele s-au desfășura, astăzi, 31 iulie, cu începere de la
ora 17.30, după următorul program:

Rezultatele și echipele
calificate:

Rapid
Dumești
– Luceafărul Mihai Eminescu 0-0
(5-4 d.p.)


FCM
Huși
– Politehnica II Iași 0-0
(2-0
în prelungiri) – Melinte (107),
Antohi (109)

Marmosim
Simeria
– Jiul Petroșani 3-0

CS Ineu – Mureșul
Deva
0-2
– F. Pop (2)

CS Zlatna – CSM
Sebeș
,
nu se dispută


Gloria
Arad
– Național Sebiș 1-0


Poli 2002 Timișoara – Fortuna Covaci 1-0 – Al.
Nicula (70)

ACS
Recaș
– CFR Timișoara 3-0

Unirea Sânnicolau Mare – FC Timișoara II 0-7 – Ad.
Ganea, Al. Popovici (2), Pătraș (2), Zaluschi, Szalkay

Luceafărul II
Oradea
– Bihorul Beiuș 3-1
Dumiter (40 pen.), Grosu (54), D. Cuc (58) / A. Toma (77)

Someșul Oar – Luceafărul Oradea 1-4
– Zsiga (65) /

FC Lăpușul Tg.
Lăpuș
– FC Zalău 6-1


Sănătatea
Cluj
– Seso Câmpia Turzii 2-1
Sos (82 – pen., 90 – pen.) / R. Tarcea (20)

Gloria Bistrița
II
– Voința Livezile 3-0 – S.
Achim (17), A. Enescu (70 – pen.), Al. Pădurariu (75)

Avântul
Reghin
– Unirea Ungheni 2-0

Viitorul Verești – Rapid CFR Suceava 0-5

Flacăra
Brusturi
– Cetatea Suceava 5-1
Halipca (9), Macovei (16, 45, 55), Pătrulea (21) / Tomescu
(75)

Ceahlăul Piatra Neamț II – Petrotub Roman 1-4
Bobric (79) / Saritanu (2), Harbuzaru (47), Vulpe (50 – pen.), Popa
(60)

FC Zagon – Willy Bacău, nu se dispută

Mondosport Bacău – FCM Bacău 0-3

Oțelul Galați II – Politehnica II Galați 0-0 (2-3
d.p.)

CSM Medgidia – CS Eforie, nu se dispută

Viitorul Însurăței – CSM Râmnicu Sărat,
nu se dispută

Viitorul Axintele – Unirea Slobozia 1-5
Grecea / Avanu (2), Tudor, V. Gheorghe, Ad. Cristea


Phoenix Ulmu – ACS Berceni
0-0 (1-1, 4-5 d.p.)

Avântul Măneciu – Dinamo București II 1-2
Mâinea (3) / Stănescu (30), Goian (60)


Romprim București – Rapid București II,
nu s-a
disputat

CS
Tunari
CS Domnești 5-0

Atletic
Bradu
– FCM Alexandria 1-0

CS
Viscofil
– CS Inter Clinceni 0-0, 1-0 după
prelungiri

CS Buftea – Tricolorul Breaza 2-5 – R.
Ioniță (7, 85) / Sterea (5, 20), Ciocâlteu (30, 60) și Bridinel (65
pen.)

Petrolul Teleajen – Chimia Brazi 1-6 –
Constantinescu (3) / Vlad (10), Toporan (16), Lazăr (34), Minciună
(38), Ciobanu (68), Baroian (88)

Electrosid Titu – Conpet Ploiești 0-1
Dobrinoiu 13

Bolintin Malu
Spart
– Argeșul Mihăilești 1-1 (5-2
d.p.)


CS Albota – FC Argeș
II
1-1 (2-4 d.p.)
– Bărbulescu (autog.) / R.
Cârstea

Recolta
Stoicănești
– Vișina Nouă 1-0
Brăgaru (85 – pen.)

Damila
Măciuca
– Oltchim Râmnicu Vâlcea
2-0

FC
Podari
– Triumf Bârca 5-0

Universitatea
Craiova II
– Prometeu Craiova 2-1
– Căle, Roman (pen.) / Duculescu

Termo Drobeta Turnu
Severin
– FC Drobeta Turnu Severin
3-0

Moldoforest Moldova
Noua
– FC Școlar Reșița 2-1


FC
Hunedoara
– Pandurii II Târgu Jiu
2-0
(Al. Marin 9, Doroi 69)

CS Minerul Motru – Minerul Jilt Mătăsari
1-2

FC
Cisnădie
– Înfrățirea Hărman 5-0
Bg. Piko (2), Gotea, Priescu, Tămășan

FCM III
Târgoviște
– FCM Târgoviște 3-1
Mândru (14), Petculescu (27), Onea (82) / Ene (42)


Dunarea II Galați – CS
Panciu
0-1
– Stoian

AS Carvan – Callatis Mangalia 1-4

Partizanul Merei – Petrolul Berca (CS Voluntari) 0-2
– Popescu (20), Zăinescu (35)

Publicat: 31 Jul. 2010, 20:42 Actualizat: 10 Aug. 2010, 09:52 Special
Pe aceeași temă