![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
După mai multe tratative avute cu unele cluburi din primele două eșaloane, Ionuț Negoiță este dispus să cumpere chiar și un club din liga a IV-a :
Â
„Mai bine cresc o echipă de la zero decât să iau o echipă din prima ligă. Decât să fiu înjurat în calitate de acționar la o echipă de prim rang, prefer să fiu patronul unui club. Aș putea să cumpăr chiar și o echipă de liga a patra”.
Â
Articol scris de : Andi Sârbu