Panciu s-a calificat în prelungiri

16 Jul. 2009, 09:36 Special
Panciu s-a calificat** în prelungiri

FC Panciu a avut nevoie de prelungiri în deplasarea de pe terenul echipei Zagon Păpăuți (Covasna) pentru a se califica în etapa a doua naționale a Cupei României, scor 1-0 (0-0, 0-0).

Vrîncenii au evoluat slab în fața unei echipe ambițioase și s-au apropiat de puține ori de poarta gazdelor. Salvarea a venit în minutul 96, de la atacantul Dănuț Dobrescu. Acesta a profitat de o respingere greșită a portarului advers și a marcat în poarta goală.

Pe finalul jocului, Panciu și-ar fi putut dubla avantajul, dar mijlocașul Răzvan Duțu a trimis peste poartă din penalty.

FC Panciu (antrenori Ionică Serea și Dănuț Bolocan): Gordin – Stanciu, Stan, Ștefan, Cl. Mihai – Ionescu, Cioran, Duțu, Stoian – Costin, Dobrescu. Au mai jucat: Constantinescu, Bîra, Chivu, Ionică.