OFICIAL: Programul competițional și componența finală a Ligii a III-a

Publicat: 03 Aug. 2012, 14:00 Actualizat: 03 Aug. 2012, 16:42 Special
OFICIAL: Programul competițional  și componența finală a Ligii a III-a

Este oficial, Federația Română de Fotbal a anunțat componența celor șase serii ale celui de-al treilea eșalon. Repartizarea făcută de oficialii federali este una haotică din multe puncte de vedere, cu serii în care se află echipe aflate la distanțe de domeniul a 4-500 de kilometri, în timp ce în seria a doua, de exemplu, 10 echipe sunt din județul Ilfov, cu distanțe între 10 și 50 de kilometri între ele!

Iată cum se prezintă cele șase serii conform comunicatului FRF

Seria 1: Bucovina Frătăuții Noi, Sporting Suceava, FCM Dorohoi, Ceahlăul II, Știința Miroslava, CSM Pașcani, Petrotub Roman, Aerostar Bacău, CSM Moinești, SC Bacău, FCM Huși, CS Panciu și Oțelul II;

Seria 2: Urban Titu, CSM Focșani, CSM Rm. Sărat, Gloria Buzău, Eolica Baia, Viitorul Axintele, Rapid Fetești, Dunărea Călărași, Viitorul Chirnogi, Sportul Studențesc II, Rapid II, Juventus București, Metaloglobus

Seria 3: FCM Caracal, CS Vișina Nouă, FCM Alexandria, CS Balotești, CS Tunari, FC Ștefănești, CS Afumați, FC Voluntari, ACS Berceni, Viitorul Domnești, Inter Clinceni, Concordia II Chiajna, Progresul Cernica

Seria 4: Flacăra Făget, Millenium Giarmata, CS Vladimirescu, Școlar Reșița, Muncitorul Reșița, CSM Lugoj, FC Caransebeș, Minerul Jilț Mătăsari, Minerul Motru, Panduri II, Jiul Rovinari, CS Apă Craiova, Oltchim Rm. Vâlcea, Poli Timișoara II

Seria 5: Olimpia Satu Mare, Plimob Sighet, Tricolorul Alparea, FC Zalău, Unirea Florești, Sănătatea Cluj, Unirea Dej, Seso Câmpia Turzii, Europa Alba Iulia, FC Hunedoara, Jiul Petroșani, Național Sebiș și Șoimii Pâncota

Seria 6: Avântul Reghin, Sevișul Șelimbăr, FC Cisnădie, CSM Făgăraș, Unirea Tărlungeni, FC Zagon, Girom Albota, SCM Pitești, FCM Târgoviște, Unirea Câmpina, CSO Plopeni, Conpet Câmpina, Prahova Tomșani.

De remarcat că toate echipele au fost prezentate sub numele vechi, nefiind anunțate schimbările de nume suferite de CS Panciu (actualmente Young Stars Panciu), Unirea Florești (FCM Turda), Bucovina Frătăuții Noi (Bucovina Rădăuți) sau Prahova Tomșani (Fortuna Brazi)

Țintarul seriilor va fi stabilit peste o săptămână, la sediul FRF.

Iată și programul etapelor celor șase serii ale Ligii a III-a

ETAPA 1 – Vineri, 31.08.2012
ETAPA A 2-A – Vineri, 07.09.2012
ETAPA A 3-A – Vineri, 14.09.2012
ETAPA A 4-A – Vineri, 21.09.2012
ETAPA A 5-A – Vineri, 28.09.2012
ETAPA A 6-A – Vineri, 05.10.2012
ETAPA A 7-A – Vineri, 12.10.2012
ETAPA A 8-A – Vineri, 19.10.2012
ETAPA A 9-A – Vineri, 26.10.2012
ETAPA A 10-A – Vineri, 02.11.2012
ETAPA A 11-A – Vineri, 09.11.2012
ETAPA A 12-A – Vineri, 16.11.2012
ETAPA A 13-A – Vineri, 23.11.2012
ETAPA A 14-A – Vineri, 08.03.2013
ETAPA A 15-A – Vineri, 15.03.2013
ETAPA A 16-A – Vineri, 22.03.2013
ETAPA A 17-A – Vineri, 29.03.2013
ETAPA A 18-A – Vineri, 05.04.2013
ETAPA A 19-A – Vineri, 12.04.2013
ETAPA A 20-A – Vineri, 19.04.2013
ETAPA A 21-A – Vineri, 26.04.2013
ETAPA A 22-A – Vineri, 03.05.2013
ETAPA A 23-A – Vineri, 10.05.2013
ETAPA A 24-A – Vineri, 17.05.2013
ETAPA A 25-A – Vineri, 24.05.2013
ETAPA A 26-A – Vineri, 31.05.2013

Articol scris de Mihai ANDRIEȘ

Publicat: 03 Aug. 2012, 14:00 Actualizat: 03 Aug. 2012, 16:42 Special
Pe aceeași temă