Sportul și Otopeni continuă fără greșeală, Damila învinge la Bistrița!

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 22 Sep. 2012, 07:00 Actualizat: 22 Sep. 2012, 18:06 LIVE-TEXT
Sportul și Otopeni continuă fără greșeală,  Damila învinge la Bistrița!

După ce ieri FC Botoșani, Delta, în Seria I, și Corona, în Seria a II-a, au obținut victorii, mai grele sau mai ușoare, astăzi se dispută alte șapte partide ale rundei a IV-a a Ligii a II-a, două dintre acestea urmând a avea loc de la ore nu de matineu. În est, Sportul – Chindia e capul de afiș al etapei, în timp ce în vest, FCM Târgu Mureș – FC Argeș și ACS Poli – Unirea Alba Iulia sunt cele mai interesante jocuri. Etapa se va încheia duminică cu disputa dintre FC Bihor și FC Olt.

Iată programul meciurilor celei de-a patra runde:

SERIA I

22 septembrie, ora 11:00
FINAL / SPORTUL STUDENȚESC – CHINDIA TÂRGOVIȘTE 2-1
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); Asistenți: Bogdan Velicu (București) și Daniel Mitruți (Craiova).

â–ºSportul: Ormenișan – Beța, D. Lung, Patriche (cpt.), Cioran, Ghinga, I. Șerban, A. Nistor, Barbu, V. Lazăr, Mareș
Rezereve: Vâlceanu – Mărgărit, Popa, Dobre, Văduva, Pațurcă
Antrenor: Virgil Andronache

â–ºChindia: Perianu – C. Dinu, Morariu, S. Rădoi (cpt.), I. Șerban, Honciu, Anton, Verdeș, Băluță, R. Dobre, Bușu
Rezereve: Popescu – Avram, Bg. Dinu, Ispas, Voduț, Gavrilă, Petrea
Antrenor: Eusebiu Tudor

â–ºMin 90+1 Petrea ia galben pentru fault

â–ºMin 87 Lung ia galben pentru nerespectarea distanței la o lovitură liberă

â–ºMin 85 Dobre de la Sportul șutează peste Perianu, dar mingea lovește bara din stânga

â–ºMin 84 ⇔ Iese Anton și intră Gavrilă

â–ºMin 80 Voduț ia galben pentru simulare

â–ºMin 75 ⇔ Iese Mareș și intră Pațurcă

â–ºMin 74 ⇔ Ies Băluță și R. Dobre și intră Voduț și Petrea

â–ºMin 67 2-1 Ghinga înscrie din 5 metri după o pasă a lui Lazăr

â–ºMin 65 Șerban de la Sportul ia galben pentru un fault tare

â–ºMin 63 1-1 Verdeș înscrie cu capul la colțul lung după o centrare a lui Dobre din corner

â–ºMin 56 Verdeș șutează din 7 metri lateral dreapta, iar Ormenișan prinde în doi timpi

â–ºMin 52 Cioran ia și el galben pentru un fault

â–ºMin 46 ⇔ Iese Barbu și intră L. Dobre

â–ºMin 40 Cornel Dinu ia galben pentru un fault dur făcut asupra lui Lazăr

â–ºMin 31 1-0 Lazăr centrează din corner și Lung deschide scorul cu un șut la colțul lung din 13 metri

FINAL / CS OTOPENI – ACS BUFTEA 3-2
Arbitru: Dragoș Istrate (București); Asistenți: Marius Cristian Marchidanu (Brăila) și Petruța Iugulescu (Târgoviște).

â–ºOtopeni: Bucuroiu – Pârvu, S. Pană, Cl. Dumitrescu, Ct. Vlaicu, Pălimaru, Ghiță, Vătavu, Mug. Dedu (cpt.), Bg. Dumitru, Răvoiu
Rezerve: M. Oltean – N. Bucă, G. Marcu, G. Ion, Cr. Bardu, V. Alexandru, C. Marin
Antrenor: Viorel Ion

â–ºBuftea: Plopeanu – Odoroabă, A. Nițu, Tutunaru (cpt.), Dragomir, Ciumacenco, G. Ghiriță, Ad. Udrea, Dorobanțu, A. Petrescu, G. Dumitrescu
Rezerve: Baruch – Gafița, Bâtfoi, Vențer, Cip. Petrișor, I. Găman, Marciuc
Antrenor: Lavi Hrib

â–ºMin 86 3-2 Dedu înscrie cu un șut de la 20 de metri

â–ºMin 85 Ion Viorel este trimis în tribună pentru proteste

â–ºMin 78 Petrescu vede cartonașul roșu după ce l-a călcat pe Dumitru

â–ºMin 69 2-2 Kiriță reușește dubla cu un șut puternic de pe la 25 de metri

â–ºMin 31 2-1 Dumitrescu primește o pasă la 8 metri, trage puternic în dreapta portarului și își readuce echipa în avantaj

â–ºMin 29 1-1 Kiriță egalează dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri

â–ºMin 10 1-0 Pârvu scapă singur cu portarul, pe partea stângă, și înscrie din interiorul careului

22 septembrie, ora 13:00
FINAL / SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI – UNIREA SLOBOZIA 4-4
Arbitru: Radu Petrescu; Asistenți: Vlad Bârleanu și Mihaela Gomoescu – Țepușă (toți din București).

â–ºMin 89 4-4 Gheorghiu înscrie din 3 metri după o prelungire cu capul a unui coechipier

â–ºMin 84 4-3 Mihalcea înscrie din penalty, puternic, sub transversală

â–ºMin 76 4-2 Liviu Mihai înscrie cu un șut din afara careului

â–º

Min 58 4-1 Diaby centrează din dreapta și Zaharia înscrie cu un șut din alergare, la vinclu, din 7 metri

â–ºMin 33 3-1 Vezan centrează de pe stânga, Dobre iese pe sub minge și Zaharia înscrie simplu, cu capul, de la colțul lung

â–ºMin 26 2-1 Liviu Rusu înscrie cu un șut din afara careului, pe jos, la colțul lung

â–ºMin 13 1-1 Tigoianu înscrie din 6 metri cu un șut sub transversală după o mingea bâlbâită de doi coechipieri în careului Sloboziei

â–ºMin 11 0-1 Lorincz centrează din alergare din colțul terenului și Liviu Mihai înscrie cu un șut din 5 metri central, bară gol în dreapta portarului

COMENTARIUL LIVE

21 septembrie, ora 15:00
FINAL / FC BOTOȘANI – FC FARUL CONSTANȚA 1-0
Arbitru: Iulian Dima (București); Asistenți: Stelian Slabu (Brașov) și Gabriel Sabin Stroe (Pitești).

â–ºMin 38 1-0 Centrare din partea dreaptă în 7 metri pentru Mbella, atacantul luftează, mingea sare la Todoran, care dintr-un unghi foarte închis îl lobează pe Curcă, iar mingea intră în poartă și datorită vântului

COMENTARIUL LIVE

21 septembrie, ora 17:00
FINAL / DELTA TULCEA – DINAMO II BUCUREȘTI 2-0
Arbitru: Dragoș Teodor (Constanța); Asistenți: Florin Liviu Burlacu (Urziceni) și Ionuț Marius Bobe (Videle).

â–ºMin 21 2-0 Marincău majorează scorul cu o lovitură de cap din 6 metri

â–ºMin 10 1-0 Câju îl învinge pe Manyur

COMENTARIUL LIVE

CF BRĂ‚ILA, DUNĂ‚REA GALAȚI și RAPID CFR SUCEAVA stau.

SERIA II

22 septembrie, ora 11:00
FINAL / FCM TÂRGU MUREȘ – FC ARGEȘ PITEȘTI 1-0
Arbitru: George Rădulescu (București); Asistenți: Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea) și Alexandru Vodă (Alba Iulia).

â–ºTârgu Mureș: Abraham – Vagner, Nicu (cpt.), Deaconescu, Szilagyi – Hanca, Pădurețu, Precup, Sfârlea – Huiban, C. Cristea
Rezerve: Ilovan – Pascariu, Dâlbea, Bunea, Șaim, Apostu, Petriș
Antrenor: Daniel Isăilă

â–ºFC Argeș: Croitoru – Negrea, Al. Popa, Cârstoiu, Răuță – Briceag, Botea, Negoiță, Manole – Doman, Dulcea (cpt.)
Rezerve: Vreme – Iancu, Niculae, Ad. Cristea, gherase, Stănescu, M. Ion
Antrenor: Viorel Dumitrescu

â–ºMin 76 Gazdele rămân în 10, Sfârlea este eliminat pentru un fault dur

â–ºMin 54 1-0 Szilagyi șutează la poartă, Croitoru respinge mingea până la Huiban, care înscrie cu capul din 6 metri

â–ºMin 5 Prima ocazie mare a partidei. Pădurețu trimite cu capul din apropiere, balonul lovește bara

FINAL / VOINȚA SIBIU – LUCEAFĂ‚RUL ORADEA 1-0
Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Gabriel Bârjac (Zalău) și Iulian Szekely (Cluj-Napoca).

â–ºVoința: Dani – Burlacu, Apostol, Heil – Lungu, Străuț, Beza (cpt.), Tătar, Popovici – Cigan, Dudiță
Rezerve: Popescu – Neguț, Armean, G. Cruceru, I. Petrescu, Bucur, Szabo
Antrenor: Alexandru Pelici

â–ºLuceafărul: Miron – D. Munteanu, Pocean, Letan, A. Achim – G. Bogdan, Svarczkopf, Bundea (cpt.), Haș – C. Roșu, Blănaru
Rezerve: Sg. Ghilea – N. Roșu, Ov. Ghilea, ndor, G. Popescu, B. Lintaș, Ianc
Antrenor: Călin Moldovan

â–ºMin 44 1-0 Străuț deschide scorul cu capul din apropiere

FINAL / FC MARAMUREȘ UNIVERSITAR BAIA MARE – DAMILA MĂ‚CIUCA 0-1
Arbitru: Dorian Micloșină (Reșița); Asistenți: Ciprian Florin Danșa (Oradea) și Ovidiu Timar (Marghita).

â–ºFC Maramureș: Olaru – Duruș, Toma (cpt), Hodor, De Rosa – Achim, Faye, Chivoiu, Pop – Giurgiu, Tănasă
Rezerve: Danciu – Feraru, Negrea, Deac, Istrofor, Santos, Urs
Antrenor: Romică Buia

â–ºDamila: Botaș – Samson, I. Stoica (cpt), Posteiucă, Ed. Stoica – Lircă, Melcea, Voinea, L. Iordache – Ad. Popa, Codin
Rezerve: Niculescu – Rogozan, Geantă, Bălan, Amet, Al. Stoica, Militaru
Antrenor: Eric Linkar

â–ºMin 18 0-1 Oaspeții deschid scorul prin Ionuț Stoica, cu o lovitură de cap din careul mic

â–ºPartida de la Bistrița a început cu o întărziere de peste 10 minute, deoarece ambulanța a ajuns mai târziu la stadion.

22 septembrie, ora 16:00
FINAL / ACS POLI TIMIȘOARA – UNIREA ALBA IULIA 4-1
Arbitru: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin); Asistenți: Iulius-Radu Timar (Marghita) și Ferencz Tunyogi (Zalău).

â–ºMin 90 4-1 Centrarea din corner este reluată cu capul la colțul lung de Mândrușcă, care micșorează din scor

â–ºMin 83 4-0 Enciu îi pasează în stânga lui Boștină și atacantul șutează violent sub transversală de la marginea careului

â–ºMin 79 3-0 Tiuț respinge din nou în față un șut al lui Enciu și Boștină, pe fază, împinge mingea în poarta goală din 4 metri

â–ºMin 77 2-0 Poparadu îi pasează pe culoar lui Boștină, acesta trage din 17 metri, Tiuț respinge în lateral și Goge, venit din spate, înscrie în poarta goală

â–ºMin 3 1-0 Goge pătrunde pe partea dreaptă, trage din 7 metri la colțul lung, Tiuț deviază și Bălace înscrie din 3 metri în poarta goală

COMENTARIUL LIVE

23 septembrie, ora 12:00
FC BIHOR ORADEA – FC OLT SLATINA
Arbitru: Paul Unimatan (Zalău); Asistenți: Imre-Laszlo Bucși (Sfântu Gheorghe) și Joszef Peter (Sfântu Gheorghe).

â–º

21 septembrie, ora 17:00
FINAL / UTA ARAD – CORONA BRAȘOV 0-1
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); Asistenți: Gero Szabo (Cluj-Napoca) și Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj).

â–ºMin 32 0-1 Hiago îl faultează în cădere în propriul careu pe Martac, arbitrul dictează lovitură de pedeapsă, Coman înscrie din penalty în dreapta portarului

COMENTARIUL LIVE

CSM RÂMNICU VÂLCEA și CS MIOVENI stau.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 22 Sep. 2012, 07:00 Actualizat: 22 Sep. 2012, 18:06 LIVE-TEXT
Pe aceeași temă