Peste 40 de echipe vor participa la Cupa „Promenada – Prosport”

Autor: Florin ALBOIU Publicat: 12 Apr. 2011, 11:52 Actualizat: 12 Apr. 2011, 11:53 Juniori
Peste 40 de echipe vor participa la  Cupa „Promenada – Prosport”

În perioada 18-20 aprilie, la stadionul „Milcovul” din Focșani
se vor desfășura peste 200 de meciuri la patru categorii de
vârstă.

Peste 1000 de sportivi și antrenori de la cluburi cu nume din
fotbalul românesc vor veni la Focșani pentru a câștiga marele
trofeu. Vrancea va fi reprezentată la acest turneu de următoarele
echipe: Prosport Focșani, CSM Focșani, Știința Focșani și Unirea
Focșani. Competiția se va derula la patru categorii de vârstă:
2000, 2001, 2002 și 2003. La grupele 2000 și 2001 se va juca dupa
regulamentul turneului „Gheorghe Hagi”. Cei de la 2002 și 2003 vor
juca în sistemul „Memorialului Gheorghe Ola”.

Colaborare între
Dinamo și Școala de Fotbal Prosport Focșani

Cunoscutul antrenor de fotbal, Ioan Sdrobiș, acum angajat al
clubului Dinamo București este invitatul special al
organizatorilor. „Părintele” a recunoscut ca va veni la Focșani
pentru a pune la punct detaliile unui parteneriat cu Școala de
Fotbal Prosport. „Am antrenat la Focșani și știu că
sunt puști de perspectivă. Intenționăm să punem la punct un
parteneriat cu Școala de Fotbal Prosport, dar și cu alte echipe din
această zonă a Moldovei. Numai în acest mod fotbalul de la noi își
va reveni. Nu s-a mai investit în centrele de juniori și asta se
simte la toate nivelurile. Am primit cu mare bucurie invitația
celor de la Școala de Fotbal Prosport Focșani și abia aștept să mă
reîntâlnesc cu toți prieenii pe care îi am acolo. Sper ca această
competiție să fie un prim pas în revigorarea fotbalului
vrâncean”
, a spus Sdrobiș.


PROGRAMUL COMPLET AL CUPEI „PROMENADA-PROSPORT”


GRUPA „A” – 2000

1.PROSPORT FOCȘANI

2. AEROSTAR BACĂ‚U

3. ATLETIC CĂ‚LĂ‚RAȘI

4. CSM RÂMNICU SĂ‚RAT

5. FC BRĂ‚ILA

6. UNIREA URZICENI (I)

7. OȚELUL GALALȚI (I)

8. ATLETIC BRĂ‚ILA


GRUPA „B” – 2000

1.CSM FOCȘANI

2. FC VASLUI

3. GLORIA ȘOIMII BUZĂ‚U

4. BUCOVINA SUCEAVA

5. PETROLUL 95 PLOIEȘTI

6. LUCEAFĂ‚RUL BRĂ‚ILA

7. UNIREA URZICENI (II)

8. OȚELUL GALAȚI (II)


1. PROGRAM MECIURI GRUPA „A” 2000 – LUNI – 18 APRILIE- TEREN
(I)

9.00-9.45: Prosport Focșani – Atletic Călărași

9.50-10.35: Aerostar Bacău – Oțelul Galați (I)

10.40-11.25: Atletic Brăila – Unirea Urziceni (I)

11.30-12.15: CSM Râmnicu Sărat – FC Brăila

12.20-13.05: Oțelul Galați(I) – Atletic Brăila

13.10-13.55: Atletic Călărași – FC Brăila

14.00-14.45: Unirea Urziceni (I) – CSM Râmnicu Sărat

14.50-15.35: Prosport Focșani – Aerostar Bacău

15.40.16.25: FC Brăila – Unirea Urziceni (II)

16.30-17.15: Aerostar Bacău – Atletic Călărași

17.20-18.05: CSM Râmnicu Sărat – Oțelul Galați (I)

18.10-18.55: Prosport Focșani – Atletic Brăila

2. PROGRAM MECIURI GRUPA „A” 2000 – MARȚI – 19 APRILIE-
TEREN (I)

9.00-9.45: Oțelul Galați (I) – FC Brăila

9.50-10.35: Atletic Călărași – Unirea Urziceni (I)

10.40-11.25: Prosport Focșani – CSM Râmnicu Sărat

11.30-12.15: Aerostar Bacău – Atletic Brăila

12.20-13.05: Unirea Urziceni (I) – Oțelul Galați (I)

13.10-13.55: Atletic Brăila – Atletic Călărași

14.00-14.45: Prosport Focșani – FC Brăila

14.50-15.35: CSM Râmnicu Sărat – Aerostar Bacău

15.40.16.25: Atletic Călărași – Oțelul Galați (I)

16.30-17.15: Prosport Focșani – Unirea Urziceni (I)

17.20-18.05: Aerostar Bacău – FC Brăila

18.10-18.55: Atletic Brăila – CSM Râmnicu Sărat

3. PROGRAM MECIURI GRUPA „A” 2000 – MIERCURI – 20 APRILIE-
TEREN (I)

9.00-9.45: CSM Râmnicu Sărat – Atletic Călărași

9.50-10.35: Oțelul Galați (I) – Prosport Focșani

10.40-11.25: FC Brăila – Atletic Brăila

11.30-12.15: Unirea Urziceni (I) – Aerostar Bacău

12.20-13.05: LOCUL 1 GRUPA „A” – LOCUL 2 GRUPA „B”

13.10-13.55: LOCUL 2 GRUPA „A” – LOCUL 1 GRUPA „B”

14.20-15.25: FINALA PENTRU LOCURILE 3-4

15.30-16.15: FINALA PENTRU LOCURILE 1-2


4. PROGRAM MECIURI GRUPA „B” 2000 – LUNI – 18 APRILIE- TEREN
(II)

9.00-9.45: CSM Focșani – Oțelul Galați (II)

9.50-10.35: FC Vaslui – Unirea Urziceni (II)

10.40-11.25: Gloria Șoimii Buzău – Luceafărul Brăila

11.30-12.15: Bucovina Suceava – Petrolul 95 Ploiești

12.20-13.05: CSM Focșani – FC Vaslui

13.10-13.55: Oțelul Galați (II) – Petrolul 95 Ploiești

14.00-14.45: Luceafărul Brăila – Bucovina Suceava

14.50-15.35: Unirea Urziceni (II) – Gloria Șoimii Buzău

15.40.16.25: FC Vaslui – Oțelul Galați (II)

16.30-17.15: Bucovina Suceava – Unirea Urziceni (II)

17.20-18.05: Petrolul 95 Ploiești – Luceafărul Brăila

18.10-18.55: Gloria Șoimii Buzău – CSM Focșani


5. PROGRAM MECIURI GRUPA „B” 2000 – MARȚI – 19 APRILIE- TEREN
(II)

9.00-9.45: Oțelul Galați (II) – Luceafărul Brăila

9.50-10.35: Unirea Urziceni (II) – Petrolul 95 Ploiești

10.40-11.25: CSM Focșani – Bucovina Suceava

11.30-12.15: FC Vaslui – Gloria Buzău

12.20-13.05: Petrolul 95 Ploiești – CSM Focșani

13.10-13.55: Bucovina Suceava – FC Vaslui

14.00-14.45: Gloria Șoimii Buzău – Oțelul Galați (II)

14.50-15.35: Luceafărul Brăila – Unirea Urziceni (II)

15.40.16.25: Gloria Șoimii Buzău – Bucovina Suceava

16.30-17.15: FC Vaslui – Petrolul 95 Ploiești

17.20-18.05: Oțelul Galați (II) – Unirea Urziceni (II)

18.10-18.55: CSM Focșani – Luceafărul Brăila


6. PROGRAM MECIURI GRUPA „B” 2000 – MIERCURI – 20 APRILIE- TEREN
(II)

9.00-9.45: Bucovina Suceava – Oțelul Galați (II)

9.50-10.35: Petrolul 95 Ploiești – Gloria Șoimii Buzău

10.40-11.25: Luceafărul Brăila – FC Vaslui

11.30-12.15: Unirea Urziceni (II) – CSM Focșani

12.20-13.05: LOCUL 1 GRUPA „A” – LOCUL 2 GRUPA „B”

13.10-13.55: LOCUL 2 GRUPA „A” – LOCUL 1 GRUPA „B”

14.20-15.25: FINALA PENTRU LOCURILE 3-4

15.30-16.15: FINALA PENTRU LOCURILE 1-2

GRUPA „A” și GRUPA „B” 2001

GRUPA „A”- 2001

1.Prosport Focșani

2. Unirea Focșani

3. Unirea Urziceni (I)

4. CSM Râmnicu Sărat

5. Bucovina Suceava

6. Atletic Călărași

GRUPA „B” – 2001

1.CSM Focșani

2. Știința Focșani

3. LPS Piatra Neamț

4. Luceafărul Brăila

5. Gloria Șoimii Buzău

6. Unirea Urziceni (II)


1. PROGRAM MECIURI GRUPA „A” și GRUPA „B” 2001 – LUNI – 18 APRILIE-
TEREN (III)

9.00-9.45: Prosport Focșani – Atletic Călărași

9.50-10.35: Unirea Focșani – Bucovina Suceava

10.40-11.25: Unirea Urziceni (I) – CSM Râmnicu Sărat

11.30-12.15: CSM Focșani – LPS Piatra Neamț

12.20-13.05: Știința Focșani – Gloria Buzău

13.10-13.55: Unirea Urziceni (II) – Luceafărul Brăila

14.00-14.45: Atletic Călărași – CSM Rîmnicu Sărat

14.50-15.35: Bucovina Suceava – Unirea Urziceni (I)

15.40.16.25: Prosport Focșani – Unirea Focșani

16.30-17.15: LPS Piatra Neamț – Luceafărul Brăila

17.20-18.05: Gloria Șoimii Buzău – Unirea Urziceni (II)

18.10-18.55: CSM Focșani – Știința Focșani

2. PROGRAM MECIURI GRUPA „A” și GRUPA „B” 2001 – MARȚI – 19
APRILIE- TEREN (III)

9.00-9.45: Unirea Focșani – Atletic Călărași

9.50-10.35: Unirea Urziceni (I) – Prosport Focșani

10.40-11.25: CSM Râmnicu Sărat – Bucovina Suceava

11.30-12.15: Știința Focșani – LPS Piatra Neamț

12.20-13.05: Unirea Urziceni (II) – CSM Focșani

13.10-13.55: Luceafărul Brăila – Gloria Șoimii Buzău

14.00-14.45: Atletic Călărași – Bucovina Suceava

14.50-15.35: Prosport Focșani – CSM Râmnicu Sărat

15.40.16.25: Unirea Focșani – Unirea Urziceni (I)

16.30-17.15: LPS Piatra Neamț – Gloria Șoimii Buzău

17.20-18.05: Știința Focșani – Unirea Urziceni (II)

18.10-18.55: CSM Focșani – Luceafărul Brăila


3. PROGRAM MECIURI GRUPA „A” și GRUPA „B” 2001 – MIERCURI – 20
APRILIE- TEREN (III)

9.00-9.45: Unirea Urziceni (I) – Atletic Călărași

9.50-10.35: CSM Râmnicu Sărat – Unirea Focșani

10.40-11.25: Bucovina Suceava – Prosport Focșani

11.30-12.15: Unirea Urziceni (II) – LPS Piatra Neamț

12.20-13.05: Luceafărul Brăila – Știința Focșani

13.10-13.55: Gloria Șoimii Buzău – CSM Focșani

14.00-14.45: LOCUL 1 GRUPA „A” – LOCUL 2 GRUPA „B”

14.50-15.35: LOCUL 2 GRUPA „A” – LOCUL 1 GRUPA „B”

15.40.16.25: FINALA PENTRU LOCURILE 3-4

16.30-17.15: FINALA PENTRU LOCURILE 1-2

GRUPELE 2002 ȘI 2003

GRUPA 2002

1.Gloria Șoimii Buzău

2. CSM Râmnicu Sărat

3. Oțelul Galați (Balmuș)

4. LPS Piatra Neamț

5. FC Câmpulung

6. CSM București Voluntari

GRUPA 2003

1.Prosport Focșani

2. CSM Focșani

3. Oțelul Galați (Angelescu)

4. Oțelul Galați (Balmuș)

5. Gloria Șoimii Buzău

6. Luceafărul Brăila

7. Ceahlăul Piatra Neamț (Pancu)

8. CSM București Voluntari


1. PROGRAM MECIURI GRUPELE 2002 ȘI 2003 – LUNI – 18 APRILIE- TEREN
(IV)

9.00-9.30 Gloria Buzău – CSM București Voluntari (2002)

9.35-10.05 CSM Râmnicu Sărat – FC Câmpulung (2002)

10.10-10.40 Oțelul Galați(Balmuș) – LPS Piatra Neamț (2002)

10.45-11.15 Prosport Focșani – CSM București Voluntari (2003)

11.20-11.50 CSM Focșani – Ceahlăul Piatra Neamț (PANCU)(2003)

11.55-12.25 Oțelul Galați (Angelescu) – Luceafărul Brăila (2003)

12.30-13.00 Oțelul Galați (Balmuș) – Gloria Șoimii Buzău (2003)

13.05-13.35 CSM București Voluntari – LPS Piatra Neamț (2002)

13.40-14.10 FC Câmpulung – Oțelul Galați (Balmuș) (2002)

14.15-14.45 Gloria Șoimii Buzău – CSM Râmnicu Sărat (2002)

14.50-15.20 CSM București Voluntari – Gloria Buzău (2003)

15.25-15.55 Luceafărul Brăila – Oțelul Glați (Balmuș) (2003)

16.00-16.30 Ceahlăul Piatra Neamț – Oțelul Galați (Angelescu)
(2003)

16.35-17.05 Prosport Focșani – CSM Focșani (2003)

17.10-17.40 CSM Râmnicu Sărat – CSM București Voluntari (2002)

17.45-18.15 Oțelul Galați (Balmuș) – LPS Piatra Neamț (RĂ‚DULESCU)
(2002)

18.20-18.50 LPS Piatrsa Neamț – FC Câmpulung (2002)

2.PROGRAM MECIURI GRUPELE 2002 ȘI 2003 – MARȚI – 19
APRILIE- TEREN (IV)

9.00-9.30 CSM Focșani – CSM București Voluntari (2003)

9.35-10.05 Oțelul Galați (Angelescu) – Prosport Focșani
(2003)

10.10-10.40 Oțelul Galați (Balmuș) – Ceahlăul Piatra Neamț (Pancu)
(2003)

10.45-11.15 Gloria Buzău – Luceafărul Brăila (2003)

11.20-11.50 CSM București Voluntari – FC Câmpulung (2002)

11.55-12.25 Șoimii Buzău – LPS Piatra Neamț (Rădulescu)
(2002)

12.30-13.00 CSM Râmnicu Sărat – Oțelul Galați (Balmuș) (2002)

13.05-13.35 Oțelul Galați (Angelescu) CSM București Voluntari
(2003)

13.40-14.10 Oțelul Galați (Balmuș) – CSM Focșani (2003)

14.15-14.45 Gloria Buzău – Prosport Focșani (2003)

14.50-15.20 Luceafărul Brăila – Ceahlăul Piatra Neamț (2003)

15.25-15.55 Oțelul Galați (Balmuș) – CSM București Voluntari
(2002)

16.00-16.30 LPS Piatra Neamț (Rădulescu) – Atletic Călărași (2002)

16.35-17.05 FC Câmpulung – Gloria Buzău (2002)

17.10-17.40 CSM București Voluntari – Luceafărul Brăila (2003)

17.45-18.15 Ceahlăul Piatra Neamț (Pancu) – Gloria Buzău (2003)

18.20-18.50 Prosport Focșani – Oțelul Galați (Balmuș) (2003)

18.55-19.25 CSM Focșani – Oțelul Glați (Angelescu) (2003)

3. PROGRAM MECIURI GRUPELE 2002 ȘI 2003 – MIERCURI – 20
APRILIE- TEREN (IV)

9.00-9.30 CSM București Voluntari – Ceahlăul Piatra Neamț (Pancu)
(2003)

9.35-10.05 Prosport Focșani – Luceafărul Brăila (2003)

10.10-10.40 CSM Focșani – Gloria Buzău (2003)

10.45-11.15 Oțelul Galați (Angelescu) – Oțelul Galați (Balmuș)
(2003)

11.20-11.50 Luceafărul Brăila – CSM Focșani (2003)

11.55-12.25 Ceahlăul Piatra Neamț (Pancu) – Prosport Focșani
(2003)

12.30-13.00 Gloria Șoimii Buzău – Oțelul Galați (Angelescu) (2003)

13.05-13.35 Oțelul Galați (Balmuș) – CSM București Voluntari
(2003)

13.40-14.10 Finala mică (2002) – Locul 3 – Locul 4

14.15-14.45 Finala mică (2003) – Locul 3 – Locul 4

14.50-15.20 Finala mare (2003) – Locul 1 – Locul 2

15.25-15.55 Finala mare (2002) Locul 1- Locul 2

Autor: Florin ALBOIU Publicat: 12 Apr. 2011, 11:52 Actualizat: 12 Apr. 2011, 11:53 Juniori
Pe aceeași temă