FRF a anunțat câștigătorul licitației pentru transmisia meciurilor din Liga 2. Vezi câte partide vor fi televizate pe etapă

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 23 Oct. 2015, 12:13 Actualizat: 23 Oct. 2015, 12:14 Special
FRF a anunțat câștigătorul licitației pentru transmisia meciurilor din Liga 2.  Vezi câte partide vor fi televizate pe etapă

Federația Română de Fotbal a anunțat oficial câștigătorul licitației în ceea ce privește transmisia partidelor din campionatul Ligii a 2-a. Potrivit unui comunicat remis de FRF, RCS&RDS este câștigat licitația, urmând ca meciul dintre FCM Baia Mare și „U” Cluj să fie prima partidă transmisă. Trei meciuri pe etapă vor fi transmise la TV.

Comunicat oficial FRF:

„Federația Română de Fotbal anunță câștigătorul licitației privind atribuirea pachetelor ce conțin drepturi de transmisie a meciurilor de fotbal disputate în cadrul Ligii a 2-a, ediția 2015-2016
În urma licitației a fost primită o singură ofertă, aceasta fiind acceptată de Comisia de licitație, venită din partea societății de televiziune SC RCS&RDS SA. Ca urmare a ofertei amintite, SC RCS&RDS SA a achiziționat următoarele pachete de drepturi:
 
– Pachetul A1 (dreptul de a transmite prin intermediul televiziunii primele trei opțiuni din fiecare etapă)
– Pachetul B (dreptul de a transmite partidele pe Internet)
– Pachetul C (dreptul de a transmite meciurile pe platforme mobile)
 
Primele jocuri televizate vor fi cele din etapa a X-a a Ligii a 2-a, care începe vineri, 23 octombrie:

 
SERIA I

24 octombrie, ora 11:00
Ceahlăul Piatra Neamț – SC Bacău
FC Academica Clinceni – Dacia Unirea Brăila
Dunărea Călărași – Gloria Buzău
CS Balotești – ACS Berceni

24 octombrie, ora 17:00
Farul Constanța – FC Oțelul

26 octombrie, ora 18:00
Rapid București – Rapid CFR Suceava (televizat)

SERIA A II-A

23 octombrie, ora 11:00
Metalul Reșița – Unirea Tărlungeni

24 octombrie, ora 11:00
CSM Râmnicu Vâlcea – Olimpia Satu Mare
FC Brașov – CS Mioveni
FC Caransebeș – Gaz Metan Mediaș
Chindia Târgoviște – Șoimii Pâncota

24 octombrie, ora 16:00
FCM Baia Mare – Universitatea Cluj (televizat)

25 octombrie, ora 11:00
FC Bihor Oradea – UTA Bătrâna Doamnă (televizat)

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 23 Oct. 2015, 12:13 Actualizat: 23 Oct. 2015, 12:14 Special
Pe aceeași temă