![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
În tentativa de a face o echipă care să reprezinte orașul Ploiești, ieri, la prânz, primarul Andrei Volosevici și președintele Comitetului Director al FC Ploiești, Marian Manea, au purtat o discuție privind o eventuală colaborare. Manea i-a transmis edilului că “patronul echipei, Ioan Niculae mi-a spus că-i pot transmite primarului faptul că nu respinge o discuție care ar putea să conducă la o colaborare".
Â
"În aceste zile, ne vom elibera de problemele organizatorice pe care le-am avut și vom putea să ne așezăm la masa negocierilor, în caz că apare o ofertă concretă”, a adăugat Manea.
articol scris de Marian Dima
Â