![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Astăzi s-a disputat pe stadionul “Ghermănești” din Snagov, ultimul amical din acest an al ilfovenilor. Elevii antrenați de Mihai Stoica au terminat la egalitate, scor 2-2, partida, contra echipei de liga a III-a, ASC Berceni. Conduși cu 2-0 de către oaspeți, după golurile marcate de Grigore (53) și A. Ioniță (64), Snagovul a egalat prin reușitele lui V. Dinu I (70) și Petrea (78 – pen.)
Â
Partida cu caracter amical de azi a avut dublu scop. Pe de o parte s-a urmărit rularea lotului de jucători al ambelor echipe, mai ales a celor aflați în probe. Pe de altă parte, se pare că echipa din Berceni este interesată de achiziționarea a unor jucători de la Snagov care au evoluat mai puțin în acest tur de campionat.
Â
Tot legat de bercenari, se pare că actualul antrenor al echipei Nelu Manea are zilele numărate pe banca tehnică, principalul favorit pentru a prelua echipa fiind Vasile Neagu, fost antrenor la Inter Gaz.
Â
Articol scris de Andi Sârbu
Â