Programul ultimelor trei etape ale turului Ligii 2. Sub amenințarea rămânerii fără încă un adversar în campionat, echipele joacă în săptămâna următoare de trei ori

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 15 Nov. 2016, 14:06 Actualizat: 15 Nov. 2016, 14:07 Liga 2
Programul ultimelor trei etape ale turului Ligii 2.  Sub amenințarea rămânerii fără încă un adversar în campionat, echipele joacă în săptămâna următoare de trei ori

Campionatul Ligii 2 se apropie cu pași repezi de finalul primei părți a acestui sezon. Până la finalul turului au mai rămas de desfășurat trei etape, iar în luna decembrie ar trebui să se dispute ale două runde, primele din retur, în cazul în care FRF nu le reprogramează pentru la anul, așa cum vor unele cluburi.

Ultimele trei etape din tur se vor desfășura pe durata unei singure săptămâni, runda a 18-a urmând a fi intermediară. Sâmbătă și duminică sunt programate jocurile din etapa a 17-a, marți și miercuri cele din etapa a 19-a, iar la finalul săptămânii următoare cele din runda a 20-a.

În această săptămână vom afla oficial dacă ACS Berceni se retrage sau nu din campionat după ce în weekendul trecut nu s-a prezentat la Călărași, în meciul cu Dunărea, și a anunțat că va înștiința federația că renunță la a mai continua în Liga 2.

Liga2.ro vă prezintă programul zilelor și al orelor de desfășurare a următoarelor două etape, a 17-a și a 18-a.

Programul etapa a 17-a a Ligii 2:

19 noiembrie, ora 11:00
CS Balotești – UTA Bătrâna Doamnă
CSM Râmnicu Vâlcea – Olimpia Satu Mare
Dacia Unirea Brăila – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Metalul Reșița – CS Afumați
ACS Berceni – Unirea Tărlungeni
, posibil să nu se dispute

19 noiembrie, ora 11:30
Chindia Târgoviște – Dunărea Călărași tv

19 noiembrie, ora 14:00
ASU Politehnica Timișoara – FC Academica Clinceni
CS Mioveni – Luceafărul Oradea – tv

20 noiembrie, ora 13:00
Foresta Suceava – Juventus București – tv

FC Brașov stă, deoarece ar fi trebuit să o întâlnească pe Șoimii Pâncota.

Programul etapa a 18-a a Ligii 2:

22 noiembrie, ora 14:00
Luceafărul Oradea – FC Brașov – tv

23 noiembrie, ora 11:00
UTA Bătrâna Doamnă – ACS Berceni, posibil să nu se dispute

23 noiembrie, ora 12:00
CS Afumați – CS Mioveni

23 noiembrie, ora 14:00
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Metalul Reșița
Juventus București – Dacia Unirea Brăila
Olimpia Satu Mare – Foresta Suceava
Dunărea Călărași – CSM Râmnicu Vâlcea
Unirea Tărlungeni – Chindia Târgoviște
ASU Politehnica Timișoara – CS Balotești

FC Academica Clinceni stă, deoarece ar fi trebuit să o întâlnească pe Șoimii Pâncota.

Etapa a 19-a a Ligii 2 – nestabilită încă la datele și orele corecte:

26 noiembrie, ora 11:00
CS Balotești – FC Academica Clinceni
ACS Berceni – ASU Politehnica Timișoara
, posibil să nu se dispute
Chindia Târgoviște – UTA Bătrâna Doamnă
CSM Râmnicu Vâlcea – Unirea Tărlungeni
Foresta Suceava – Dunărea Călărași
Dacia Unirea Brăila – Olimpia Satu Mare
Metalul Reșița – Juventus București
CS Mioveni – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
FC Brașov – CS Afumați

Luceafărul Oradea stă, deoarece ar fi trebuit să o întâlnească pe Șoimii Pâncota.

Foto: Sebastian TĂ‚TARU

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 15 Nov. 2016, 14:06 Actualizat: 15 Nov. 2016, 14:07 Liga 2
Pe aceeași temă