Victorie la limita pentru „U”

11 Feb. 2009, 21:34 Pregătiri, amicale
Victorie la limita pentru

Universitatea a câștigat cu 1-0 meciul de la Luduș cu Arieșul Turda. Singurul gol a fost o capodoperă semnată de Bogdan Dolha, în minutul 82, fotbalistul clujean trimițând în vinclu o torpilă de toată frumusețea, de la 35 de metri.

Până la deschiderea scorului, însă, turdenii și-au creat cele mai multe ocazii, "U" intrând în joc doar în minutul 75, când balonul trimis spre poartă de Budean a fost reținut de portarul Arieșului.

Mâine, studenții vor susține o nouă partidă de verificare, la Șimleu Silvaniei, de la ora 15.

"U": Fărcaș – Ungurușan, Szilagyi, Soporan, Iuhas – Bundea, Ionescu – Buș, Șuteu, Țene – Sanda. Au mai jucat. Suller, Dolha, Văscan, Borza, Suciu, Sântejudean, Budean.

Arieșul: Moldovan – Miclea, Pașca, Tânc – Bilia, Cristea, Pintea, Dianu – Pârv, D. Rusu, Pereș. Au mai jucat Pașca, Dănălache, Timar, Iurișniți, Totezan, Turcu, Dâmbean, Nădăban, Hardău, Lupașcu, Șomfălean.