Trupa lui Stoican a bătut CSO Plopeni cu 3-1

31 Jan. 2012, 16:37 Pregătiri, amicale
Trupa lui Stoican** a bătut CSO Plopeni cu 3-1

Divizionara B din Târgoviște s-a impus fără mari probleme în fața celor de la CSO Plopeni, 3-1 într-un joc amical disputat marți la prânz pe stadionul din Băicoi. Dacă în prima repriză dâmbovițenii au trimis în teren o garnitură bazată pe tineret și rezerve, scorul după 45 de minute fiind egal, 1-1, diferența au făcut-o titularii, tabela modificându-se de două ori în mitanul secund. 3-1 pentru Chindia, care face spectacol în meciurile amicale, spre mulțumirea tehnicianului Flavius Stoican. Următorul amical al târgoviștenilor e programat joi, de la ora 11.30, cu Conpet, pe stadionul din Strejnic.

CSO Plopeni – Chindia Târgoviște 1-3 (1-1)
Huza (25) / Cherchez (35), Radu (65), Anton (72)

CSO: Pânzaru – Dumitrache, Frâncu, Necatu, A. Radu – Matei, Paraschivoiu, Stanciu, David – Huza, Puiuleț. Au mai jucat: Andrei, Codreanu, Chirion, Stârpici, Căpraru, Nica și Jipa. Antrenor: Daniel Dumitrache

Chindia: Perianu – Pătru, Morariu, Ispas, Epure – Honciu, Mihăescu – Bușică, Cherchez, Gavrilă -Negoescu.
În repriza a doua: Perianu (Omuț) – C. Dinu, Rădoi (Băluță), Mladen, Bușu – Calu, Petrea, Șerban, Dobre – Anton, Radu. Antrenor: Flavius Stoican