Seso a remizat cu Zlatna

18 Feb. 2012, 11:30 Pregătiri, amicale
Seso** a remizat cu Zlatna

Seso Câmpia Turzii a încheiat la egalitate, 1-1, amicalul jucat ieri la Cluj-Napoca, în compania colegei de serie, CS Zlatna. Golul echipei antrenate de Valentin Sandru a fost înscris de Sancira în prima repriză dintr-o lovitură liberă de la peste 25 de m, echipa din Zlatna egalând după pauză, din penalty, prin fostul jucator al Mureșului Deva, Octavian Drăgan.

Antrenorul celor din Câmpia a folosit următoarea echipă: Farcaș – Tornay, St. Popa, I. Moldovan, Moțet – Balc, Văscan – Crăciun, Sancira, Sorcoiu – Dicher. După pauză au mai evoluat: M. Moldovan – Kelemen, Tarcea, Văsie, Mocan, Nadasan, Seulean, B. Pop.

La echipa din Zlatna, antrenată de Dorel Mureșan, au jucat printre alții foștii jucători ai Arieșului Cucuruzan și Toma, fostul „U”-ist C. Suciu și foștii jucători ai Unirii Florești Morar, Copandy și Sg. Pop în următoarea alcătuire: Cacirca – H. Marian, Kiraly, G. Toma, Sucala, P. Pop, Kopandi, Morar, Cucuruzan, Sg. Pop, A. Câmpean. După pauză au mai intrat: O. Drăgan, Prodea, Suciu, Tămășan, Minecan, I. Marian, Lăcătuș, Rusu.

Seso mai are programate în perioadă următoare amicale cu Zlatna, Unirea Alba Iulia și o dublă cu Gaz Metan Mediaș.

Sursa: scorfinal.ro