Primul amical, prima victorie pentru FC Argeș! Trupa lui Săndoi a fost egală o repriză cu o echipă din Liga 4

Marius ANGHEL 03 Feb. 2019, 20:07 Pregătiri, amicale

După două încercări ratate, FC Argeș a disputat sâmbătă, pe sinteticul de la Bradu, primul joc de verificare din această iarnă. Echipa piteșteană a învins-o cu 2-0 pe Real Bradu, liderul Ligii a 4-a Argeș, golurile alb-violeților fiind reușite după pauză, de Alin Buleică și Ionuț Șerban.

Buleică a deschis scorul în minutul 48, după ce a trimis în plasă o centrare de pe stânga, iar Șerban a majorat diferența, după ce a trimis în vinclu o „torpilă” de la 30 de metri.

Pentru acest prim amical din 2019, antrenorul Emil Săndoi a împărțit lotul în două formații, în încercarea de a da minute în mod egal fiecărui jucător pe care îl are la dispoziție. Confruntarea cu Bradu a fost dominată de la un capăt la altul de către piteșteni, care, în afară de cele două goluri marcate, au mai avut și alte mari ocazii de gol prin Florescu, Năstăsie, Șerban, Enceanu și Barbu. De fiecare dată, portarul echipei din Bradu a fost la post, limitând proporțiile scorului.

Și Real Bradu și-a trecut în cont două mari ocazii de gol, prin Păun, care, din interiorul careului, nu l-a putut învinge pe Octavian Popescu, și Păvăluță, care a trimis în bară.

FC Argeș, prima repriză: Oct. Popescu – Oancea, Gugu, Turda, Ct. Stan – Vas. Gheorghe, Andr. Panait, Alin Popa, C. Năstăsie – Ed. Florescu, Buhăescu
FC Argeș, a doua repriză: N. Grecu – Tofan, Vișa, Hreniuc, Șerbănică – R. Costin, I. Șerban, Ct. Barbu, Enceanu – Buleică, Nilă. Pe parcurs au mai intrat juniorii Oprescu, Vochin și Teodorescu
Antrenor: Emil Săndoi

Real Bradu: Zaharia – Voicu, Mihăilă, Nae, Ștefănescu – Barbu, Irimia, Neagu, Mormolea – Păun Păvăluță. După pauză au mai intrat: Predică, Sinculescu, Alexa, Bobaru, Mierlea, S. Ciucă, Andreescu, B, Ciucă, Anghel
Antrenor: George Stan