NKongue, protagonist la Mioveni

12 Aug. 2012, 13:17 Pregătiri, amicale
NKongue,** protagonist la Mioveni

CSM Râmnicu Vâlcea a remizat vineri seară, la Mioveni, 1-1 cu echipa locală, CS. Atacantul vâlcenilor, camerunezul NKongue a fost protagonistul serii, acesta marcând ambele goluri. Mai întâi, în minutul 27, la o centrare, NKongue a avut o execuție ciudată și din marginea careului mare a reluat cu capul, iar mingea s-a dus cu boltă, în poarta lui Dzelme. În minutul 43, Vasile a obținut un penalti pentru vâlceni, care a fost transformat tot de NKongue, luându-și astfel revanșa față de echipa sa.

CSM: Dzelme – Eremia, Plecanciuc, I. Popescu, Tomozei – Pârvu, S. Popescu, Nicolae – Vasile, Văduva, NKongue. Au mai jucat Baruch, R. Artimon, Omeag, Dumitrașcu, Vizitiu, Dedeu, Nicoară, Prodan, Stoica, Totâlcă.

CS Mioveni: Popescu – Pasăre, Boboc, Olteanu, Oprea – Mazilu, Mărgăritescu, Năstăsie, I. Stancu – Neaga, Răduță. Pe parcurs au mai intrat Dumitrache, Simion, Delcea și Biceanu. Antrenor: Mihăiță Ianovschi.