Mioveniul, amical nedecis cu FC Olt Slatina

Mihai Andries 08 Feb. 2014, 20:45 Pregătiri, amicale
Mioveniul,** amical nedecis cu FC Olt Slatina

CS Mioveni și FC Olt Slatina au remizat, 1-1, azi, la prânz, într-un meci amical disputat pe terenul de la Grupul Școlar Colibași.
Oaspeții au deschis scorul prin Ignea în minutul 2 al partidei la o neatenție a apărării gazdă.

La pauză cei doi antrenori au schimbat echipele, iar galben-verzii au egalat în minutul 65, din 11 m. Traore a fost cel care a obținut penalty-ul, fiind faultat în careu, iar Ayza a transformat cu siguranță lovitura de pedeapsă. Partida a fost arbitrată de Marius Naidin – Gheorghiță Bălan, Romică Bîrdeș.

VEZI O GALERIE FOTO DE LA MECIUL CS MIOVENI – FC OLT 1-1

CS Mioveni (repriza I): Croitoru – Cotigă, Pasăre, Bogdan Stoica, Cătălin Stan – Alin Popa, Negoiță, Biceanu, Roman – Ene, Năstăsie.

CS Mioveni (repriza II): Popescu – Zaharia, Pasăre, Bogdan Stoica, Chețan – Abuzătoaie, Vintilă, Ayza, Galan – Traore, Gueye.

FC Olt (repriza I): Mogoșanu – Anghelina, Crușoveanu, Gligor, Giurcă, Pavel, Ignea, Bardu, Bancu, Ionescu, Dobrescu

FC Olt (repriza II): Bugiu – Bogdanovici, Wallace, Marincău, Covalschi, Scheau, Vâlcică, Huțanu, Mihai Căpățână, Ștefan, Ivănică

Seria meciurilor amicale va continua săptămâna viitoare, adversari urmând a fi SCM Pitești (marți), FC Olt Slatina (vineri), FC Brașov (sâmbătă).

Sursa: CS Mioveni