Jiul i-a acordat șansa revanșei lui Minerul Motru

01 Mar. 2012, 13:37 Pregătiri, amicale
Jiul i-a acordat șansa revanșei** lui Minerul Motru

După ce Jiul a învins în deplasare cu scorul de 2-1 (0-1) pe Minerul Motru, formație din seria a IV-a a Ligii a III-a, elevii lui Marin Tudorache vor juca, sâmbătă, de la ora 14:00, tot la Târgu Jiu și tot cu aceiași echipă.

Conduși la pauză, elevii lui Marin Tudorache și Damian Militaru au întors rezultatul prin reușitele lui Șerban și Moldovan. Primul 11 al alb-negrilor a arătat astfel: Hotoboc – Bertea, Matei, Albert, Cruceru – Drida, Toc, Filipescu, Caravan – Deaconescu, Șerban, după pauză fiind rulat tot lotul.

Până acum Jiul a adunat în meciurile de verificare două victorii și două înfrângeri, iar echipa folosită la Motru va fi și 11-le de bază pe care Jiul îl va folosi în campionatul ligii a treia.