„Îmi e greu să aleg lotul pentru sezonul viitor”

12 Jul. 2009, 15:27 Pregătiri, amicale
„Îmi e greu să aleg lotul pentru sezonul viitor

FC Bihor a învins, sâmbătă, cu 12-1 pe Rapid Jibou într-un meci amical disputant la Oradea. După joc, antrenorul Ioan Petcu s-a declarat entuziasmat de evoluția elevilor săi. „După acest meci pot să spun că îmi va fi foarte greu să aleg lotul de 24 de jucători pe care îl voi avea sezonul viitor în Liga a II-a. Toți jucătorii au evoluat foarte bine”, a declarat Ioan Petcu, aflat la debutul său pe banca tehnică.

Interesant este faptul că echipa campionilor de juniori, introdusă în teren în repriza a III-a, a marcat de șapte ori! Următorul meci va fi disputat de FC Bihor tocmai cu Luceafărul, marți, 14 iulie, de la ora 18:00.
Și Luceafărul a trecut de primul test, după ce a dispus cu 8-1 (6-0) cu FC Zalău. În minutul 1:40 scorul era deja 2-0, iar Florin Neaga, revenit la Oradea, a făcut spectacol în fața celor din Zalău.

Sursă: bihoreanul.ro