Gloria Buzău și Juventus au remizat în amicalul revanșă!

Marius ANGHEL 13 Feb. 2014, 16:34 Pregătiri, amicale
Gloria Buzău și Juventus** au remizat în amicalul revanșă!

Gloria Buzău și Juventus București au remizat ieri, scor 0-0, pe stadionul din Colentina, în meciul revansă dintre cele două echipe. În urmă cu patru zile, în prima întâlnire, echipa din liga secundă a câștigat la limită, scor 1-0, datorită golului lui Pantelie din minutul 89.

Vrând să-și ia revanșa după prima manșă, gazdele au pus mai multă presiune, reușind să înscrie prin Iosofache, însă cum golul a fost marcat din poziție de offside acesta a fost alunat corect. Tot în prima repriză, oaspeții au rămas în inferioritate numerică odată cu eliminarea căpitanului Dăniță pentru un fault din spate, ca ultim apărător, asupra lui Bustea, însă Viorel Ion a preferat să joace până la pauză în această situație, fără să mai introducă în teren un alt jucător.

Cu excepția lui Sârbu, Marcu, Agache și Mihăescu, menajați, și M. Lazăr, învoit, Viorel Ion a rulat pe parcursul celor două reprize tot lotul, ultimul venit în tabăra Gloriei, mijlocașul Nicu Crețu, evoluând în primele 45 de minute.

VEZI o GALERIE FOTO de la amical

Juventus: Chiș – Wincentovicz, Zeciu, Dăescu, F. Amet – Voinea, Rotaru – Dumitrescu, Bustea, Burlacu – Iosofache. În repriza secundă, Dumitru Grigore a rulat tot lotul

Gloria, repriza I: Gherasim – Airinei, Dăniță, Scarlat, Vlaicu – Crețu, Nicola, G. Ion, Burlacu – Bobe, Pantelie.
Gloria, repriza a II-a: Stoicescu – Fl. Alexandru, Bîrsănel, Stancu, Păun – Drăguț, Zeciu, Voicu, Moise – Damian, Gafița

Gloria va susține următorul amical, al treilea, vineri, de la ora 11.00, la Izvorani. Buzoienii vor întâlni tot o divizionară C, Fortuna Poiana Câmpina, locul 4 în seria a 6-a. După partida de mâine, Viorel Ion le va da jucătorilor săi liber până luni.