Marius ANGHEL 15 Jul. 2013, 11:39 Pregătiri, amicale
FC Zalău,** învinsă cu greu de

În primul amical al verii, „alb-albaștrii” au cedata la limită în fața grupării din Liga I, „U” Cluj

La mai puțin de o săptămână după începerea pregătirilor în vederea noului sezon, FC Zalău a susținut și primul joc amical. Sâmbătă dimineața, la Cluj-Napoca, pe stadionul Clujeana, echipa pregătită de Vasile Jula și Cristian Oros a dat piept prim divizionarei „U” Cluj.

Ambele echipe au avut în lot jucători noi, veniți în probe, astfel că, cei doi antrenori, Ionel Ganea și Vasile Jula nu au urmărit neapărat rezultatul final.

Până la urmă, „șepcile roșii” au câștigat la limită, scor 2 – 1, după ce la pauză, clujenii erau în avantaj de două goluri, grație „dublei” francezului de origine nigeriană Odiaka.

VEZI o GALERI FOTO de la amical

În repriza secundă, FC Zalău a redus din diferență după ce Mihai Bode a transformat un penalty.

Sursa: Sportul Sălăjean