FC Farul, învingătoare contra selecționatei Viitorului

Mihai Andries 07 Dec. 2012, 08:36 Pregătiri, amicale
FC Farul, învingătoare** contra selecționatei Viitorului

FC Farul a câștigat cu 1-0 meciul amical de ieri, jucat la baza de la Ovidiu a Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi”, contra unei selecționate de la FC Viitorul. Golul a fost marcat de Sorin Chițu, în repriza întâi. FC Farul (antrenor, Alin Artimon) a folosit două echipe, câte una pe repriză: Vl. Neagu – Nițescu, Buzea, V. Sandu, Olteanu – Săceanu, Sg. Popescu, Bârlădeanu – Stoianof, M. Matei, S. Chițu, respectiv Cernat – Băjan, Năstase, Erdal, Sescioreanu – Stavian, Coteanu, B. Nicola, Ivanovici – Tudor, Pâslaru. Țabără și Stegaru, ambii cu probleme medicale, nu au fost utilizați, la fel ca G. Curcă și D. Popa, în locul cărora antrenorul Artimon le-a dat minute și altor fotbaliști. După antrenamentul de astăzi, jucătorii care nu sunt din Constanța vor intra în vacanță, după ce ieri au primit programele de pregătire individualizată (pentru forță și alergare), pe care trebuie să le urmeze până la reunirea lotului. Localnicii vor mai rămâne la pregătire până cel târziu miercuri, 12 decembrie.

Echipa Viitorului de la meciul de ieri a fost condusă de pe bancă de antrenorul primei formații, Cătălin Anghel. „Am folosit preponderent jucători reveniți la noi după împrumutul la alte formații, pe care am vrut să-i mai vedem o dată”, a explicat Anghel, care a început partida în formula: Hânțăscu – Soldat, Tudorache, Nazâru, Mitache – Muscă, Balint, Călințaru – M. Dan, Tiron, Marinkovic. Au mai jucat: Bolboașă – Păcuraru, Păiuș, Blăniță, Nikolov, Cureteu, Suciu, Medeșan, Tudoran și Ciochină.

Sursa: Ziua Constanța